Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ: Мазмұны 10 сынып Информатика пәні
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары №17
Бөлім:6. Бағдарламалық жасақтама Мектеп:
Күні: Мұғалімнің аты-жөні:Ягшыбаева Светлана
Сынып:10
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатысқан оқушылар
саны:
Сабақтың тақырыбы Мазмұны
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
10.2.4.1 бір кестелі деректер қорын құру
10.2.4.2 деректер қорындағы деректерді сұрыптау және сүзгіден
ӛткізу
Сабақтың мақсаттары
Бағалау критерийлері Қолдану:
-деректер қорындағы деректерді сұрыптау және сүзгіден ӛткізу
Білу және түсіну:
-деректерді іздеуй алады;
Синтез:
ДҚБЖ-де ДБ жасайды және дұрыс толтырады.
Тілдік мақсаттар Оқушылар біледі:
Деректер қорын жасау алгоритімін түсіндіру.
Кілттік ӛрісті таңдау.
Пән лексикасы және терминология:
ДҚБЖ, біркестелі, кӛпкестелі, конструктор, деркетр типі, кілттік ӛріс
Сабаққа қатысты пайдалы фразалар үшін қарым-қатынас/хат:
Кестені жасау үшін келесі қажет…
Ӛріс кілттік болып келеді, себебі …
Ӛрісті байланыстыруын ұсынамын … ӛріспен … себебі …
Құндылықтар Оқу материалын меңгеру барысында сыныптастарына қолдау
кӛрсету, сыныптастар арасында бір-бірін силау қасиеттерін дамыту
және нығайту. Академиялық әділеттікті сақтау. Бір-бірін үйрету.
Пән аралық байланыс Ағылшын тілі- ДҚ movies.
Осыған дейін меңгерілген
білім
Деректер қорының негізгі түсінігі
Жоспар
Жоспарланатын уақыт Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-
әрекеттер
Дереккөздер
Сабақтың басы
0-1 минут
2-5 минут
6-7 минут
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу,
оқушылардың санын тексеру.
Жаңа тақырыпқа кіріспе.
Интерактивті тақтада суреттер
кӛрсетілген(журнал, мұрағат, картотека).
Оқушыларға сұрақ:
Қала тұрғындары туралы деректерді қалай
сақтай аламыз?
Оқушылар ӛз ойларын айтады.
Сыныппен бірге Деректер базасының
тұжырымдамасы мен деректер базасының
түрлері туралы еске түсіру.
Проблемалық жағдай. Мұғалім 5 бетті
қӛрсетеді оқушылар сабақтың тақырыбын
және мақсатын құрастырулары қажет.
Флипчарт (1 бет)
Флипчарт (2 бет)
Флипчарт (3 бет)
8-9 минут
Сабақтың ортасы
10-12 минут
13-14 минут
15-25 минут
26-27 минут
Жаңа сабақтың тақырыбын және
мақсатын жариалау: Оқушылармен бірге
бағалау критрийлерді талқылау.
Жазбалар анықтамасын ДҚБЖ-ге жазыңыз,
олар қандай мақсатқа арналғанын және
кейбір түрлерді атаңыз.
Проблемалық жағдай. Мұғалімнің
сұрағы: Фильмдер туралы деректерді
сақтау үшін бізге деректер қорын
құрастыру қажет ол үшін қандай ӛрістер
керек болады? Оқушылар ӛз жауаптарын
ұсыныады. Оқушылардың бір-неше
ұсыныстарын қабылдап уақытты үнемдеу
үшін ӛзіміз ұсынған шағын кестені
кӛрсетеміз -6 бет. Әр оқушының жауабына
мұғалім кері байланысын беруге қажет.
Практикалық жұмыс. Нұсқаулық
бойынша оқушылар біркестелі деректер
қорын жасаулары керек. Оқушылар әр ӛріс
үшін типтерін анықтаулары қажет. Дұрыс
жауаптары кестенің артында жасырылады.
Практикалық жұмысын орындау
барысында компьютерде дұрыс отыру
ережелерін оқушылардың естеріне түсіру.
Уақыт аяқталғаннан кейін жауаптарын
дұрыс нұсқамен салыстыру. Жұмыс
барысында қандай қиындықтар болғанын
талқылау.
Проблемалық жағдай
Оқушыларға сұрақ: Бұл кестелерде қандай
айырмашылықтар бар?
Жаңа терминдер мен анықтамалармен
танысу.
Анықтамаларды дәптерге түсіру.
Сұрыптау - деректердің ӛсуі немесе кемуі
тәртібімен реттеу.
Сүзу - бұл тізімдегі деректермен жұмыс
істеу және табудың жылдам жолы.
Жеке жұмыс
Бейне-материал. Microsoft Access 2010
бойынша сұрыптау және сүзу.
Флипчарт (4 бет)
Флипчарт (5 бет)
Флипчарт (6 бет)
Флипчарт (7 бет)
Практикалық жұмыс 1.
Флипчарт (8 бет)
Флипчарт (9 бет)
Флипчарт (10 бет)
28-31 минут
32-36 минут
Сабақтың соңы
37-40 минут
Практикалық жұмыс №2.
Сұрыптау және сүзу
Тапсырма:
1) Фильмнің шығарылу жылын кему
ретімен сұрыптаңыз.
2) Сүзу жасап, тек Қазақстандық
фильмдерді шығарыңыз.
Рефлексия: Мұғалім тақтаға бағалау
критерийлерін шығарып сабақ бойынша не
қиын және қандай тапсырмалар
орындалғанын талқылайды.
Кері байланыс:
Мұғалім әр оқушыға немесе жұптарға
бӛлінген реті бойынша сабақты
қортындылай отыра кері байланысын
береді
Флипчарт (11 бет)
https://www.youtube.co
m/watch?v=NJLWW5V
WQIE
Флипчарт (12 бет)
Флипчарт (13 бет)
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек қолдау
көрсету үшін не істейсіз?
Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай тапсырма беруді
көздеп отырсыз?
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек
қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті
жоғары оқушыларға қандай тапсырма
беруді көздеп отырсыз?
Дифференциация – Сіз
оқушыларға көбірек
қолдау көрсету үшін не
істейсіз? Қабілеті
жоғары оқушыларға
қандай тапсырма беруді
көздеп отырсыз?
Топтық жұмыс кезінде тӛмен
оқитын оқушылар жақсы
оқитын оқушылардан үйренеді.
Дифференциацияны берілетін
тапсырма, күтілетін нәтиже,
қолдау кӛрсету, бӛлінетін
уақыт, қолданылатын
дереккӛздер арқылы жүзеге
асыруға болады.
Дифференциация сабақтың кез
келген бӛлімінде қолданылады.
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары жүзеге асырымды
болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы
қандай болды?
Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме? Мен
жоспарланғануақытымды
ұстандым ба? Мен жоспарыма
қандай ӛзгерістер енгіздім және
неліктен?
Практикалық жұмысты визуалды бақылау.
Орындаған жұмыстарын оқушылар мұғалімге
көрсетеді. Сабақ бойынша кері байланыс беру.
Компьютерде дұрыс
отыру
Эргономика ережелері
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін
пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды
сұрақтарға жауап беріңіз.
жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?
Сыныптағы оқу атмосферасы қандай
болды? Дифференциацияны жүзеге
асыру қолымнан келді ме? Мен
жоспарланғануақытымды ұстандым ба?
Мен жоспарыма қандай ӛзгерістер
енгіздім және неліктен?
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін
қандай ақпарат алдым?