Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мектеп: М-С. Бабажанов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі
Күні: 6. 02. 2018 ж
Тақырып: «Мейірімділік -асыл қасиет»
Құндылық: сүйіспеншілік
Қасиет: қайырымдылық, сыйластық, мейірбандылық
Мұғалiм: Момынова Мейрамгул Маликовна
Класс: 6
Оқушылар саны:20
|
Мақсаты: Балалардың «мейрімділік», «қайрымдылық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: — мейрімділіктің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; — өзара сыйластық қарым — қатынастарын дамыту; — мейірбандылыққа тәрбиелеу. |
Ресурстар: слайд, үнтаспа, бейнефильм, жүрекшенің үлгісі,постер, үлестірмелі карточкалар |
|
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңi. 5Т ережесі. Оқу құралын түгендеу, күнделік, оқулық, жұмыс дәптері, қаламсап, қарындаш. Тыныштық сәтi.(баяу әуен)
Жаңа сабақ Жақсылық өзіңе қайтып келеді бейне фильм |
Сабақ барысын талқылау: |
|
Дәйек сөз. Мейірімділікті анадан үйрен Халық даналығы
|
|
|
Әңгiмелеу. Ертегі «Мейірімді дос» - Мейірімділіктің артықшылығы неде? - Мейірімді болу үшін не қажет деп ойлайсындар? - Дұрыс әрекетке қалай қол жеткіземіз? |
Балапан теле арнасынан базарлық. http\\balapan.kaztrk. kz\telekanal\present\ |
|
Шығармашылық, топтық жұмыс. Балаларды қарточка арқылы төрт топқа бөлемін
1. Ата-анаңның теледидардан
қарайтын бағдарламасы сенің қарайтын бағдарламаңмен бір уақытқа
келіп қалды делік,сен де оны үзбей қарайсың.Бірақ өкінішке орай
екеуі екі арнадан беріледі,сен қандай шешімге келер едің?
Топтар бойынша әңгіме құрастырып көрініс көрсету. |
|
|
Топпен
ән айту |
|
|
Қортындылау -Балалар біз бүгінгі сабағымызда адам бойындағы жақсы, асыл құндылықтарының бірі мейірімділік жайлы әңгімелестік. Қазақ халқы баланы жасынан тазалыққа, ұқыптылыққа, әдептілікке, мейірімділікке, адалдыққа, сыпайылыққа, кішіпейілдікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеген. Балалар кімнің, ненің мейірімді екендігін мынадай сөздермен айтып жеткізеді: - Күлімдеген күн мейірімді! - Кіршіксіз ақ қар мейірімді! - Бәрімізді көтеріп тұрған жер мейірімді! - Аяулы анам мейірімді! - Қадірлі әкем мейірімді! - Әлпештеген әжем мейірімді! - Еркелеткен атам мейірімді! - Жылы жүзді ұстазым мейірімді! - Тату - тәтті достарым мейірімді! |
|
|
Сабақтың соңындағы тыныштық сәтi. Баяу әуен, көзімізді жұмамыз. Ал енді өздеріңді еркін сезініп, көз алдымыздан бүгінгі сабағымызды қысқаша жүгіртіп өтейік. Балалар, тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып, жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық, аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме, сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса, сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар. Жүрегіміздегі мейірім шуағы өшпесін деп бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз. |
Интернет желісі |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Мейірімділік - асыл қасиет"
Ашық сабақ "Мейірімділік - асыл қасиет"
Өзiн-өзi тану сабағының жоспары
Мектеп: М-С. Бабажанов атындағы жалпы білім беретін орта мектебі
Күні: 6. 02. 2018 ж
Тақырып: «Мейірімділік -асыл қасиет»
Құндылық: сүйіспеншілік
Қасиет: қайырымдылық, сыйластық, мейірбандылық
Мұғалiм: Момынова Мейрамгул Маликовна
Класс: 6
Оқушылар саны:20
|
Мақсаты: Балалардың «мейрімділік», «қайрымдылық» құндылықтары туралы түсініктерін кеңейту. Міндеттері: — мейрімділіктің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру; — өзара сыйластық қарым — қатынастарын дамыту; — мейірбандылыққа тәрбиелеу. |
Ресурстар: слайд, үнтаспа, бейнефильм, жүрекшенің үлгісі,постер, үлестірмелі карточкалар |
|
Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңi. 5Т ережесі. Оқу құралын түгендеу, күнделік, оқулық, жұмыс дәптері, қаламсап, қарындаш. Тыныштық сәтi.(баяу әуен)
Жаңа сабақ Жақсылық өзіңе қайтып келеді бейне фильм |
Сабақ барысын талқылау: |
|
Дәйек сөз. Мейірімділікті анадан үйрен Халық даналығы
|
|
|
Әңгiмелеу. Ертегі «Мейірімді дос» - Мейірімділіктің артықшылығы неде? - Мейірімді болу үшін не қажет деп ойлайсындар? - Дұрыс әрекетке қалай қол жеткіземіз? |
Балапан теле арнасынан базарлық. http\\balapan.kaztrk. kz\telekanal\present\ |
|
Шығармашылық, топтық жұмыс. Балаларды қарточка арқылы төрт топқа бөлемін
1. Ата-анаңның теледидардан
қарайтын бағдарламасы сенің қарайтын бағдарламаңмен бір уақытқа
келіп қалды делік,сен де оны үзбей қарайсың.Бірақ өкінішке орай
екеуі екі арнадан беріледі,сен қандай шешімге келер едің?
Топтар бойынша әңгіме құрастырып көрініс көрсету. |
|
|
Топпен
ән айту |
|
|
Қортындылау -Балалар біз бүгінгі сабағымызда адам бойындағы жақсы, асыл құндылықтарының бірі мейірімділік жайлы әңгімелестік. Қазақ халқы баланы жасынан тазалыққа, ұқыптылыққа, әдептілікке, мейірімділікке, адалдыққа, сыпайылыққа, кішіпейілдікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеген. Балалар кімнің, ненің мейірімді екендігін мынадай сөздермен айтып жеткізеді: - Күлімдеген күн мейірімді! - Кіршіксіз ақ қар мейірімді! - Бәрімізді көтеріп тұрған жер мейірімді! - Аяулы анам мейірімді! - Қадірлі әкем мейірімді! - Әлпештеген әжем мейірімді! - Еркелеткен атам мейірімді! - Жылы жүзді ұстазым мейірімді! - Тату - тәтті достарым мейірімді! |
|
|
Сабақтың соңындағы тыныштық сәтi. Баяу әуен, көзімізді жұмамыз. Ал енді өздеріңді еркін сезініп, көз алдымыздан бүгінгі сабағымызды қысқаша жүгіртіп өтейік. Балалар, тыныштық сақтап,үнсіз,қолымызды жүрегімізге қойып, жүрегімізді тыңдап көрейікші. Жүрек әр түрлі сезімдерге толы. Олардың арасында жанашырлық,қамқорлық, аяушылық сезімдері басым екенін сезініңдер. Сездіңдер ме, сезген болсаңдар, сендердің жүректерің жылы да мейірімді. Олай болса, сендер де көп қайырымды істер жасап, қамқорлық көрсете аласыңдар. Жүрегіміздегі мейірім шуағы өшпесін деп бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз. |
Интернет желісі |
шағым қалдыра аласыз













