-
Күні 12.10.2017ж.
Сауат ашу
1 «А»-сынып
Бөлімі
Менің мектебім
Мұғалім: Мамбетова А.А.
Сабақ тақырыбы
Мектебіме саяхат.
Асхана
Н дыбысы мен әрпі
Қатысқандар саны:18
Қатыспағандар саны:-
Оқу мақсаты:
1.1.6.1 Сөйлеу барысында сипаттау/ салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл, дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті) қолдану.
1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
Сабақтың мақсаты:
Барлығы:Н н дыбысы мен әріп таңбасымен таныстыру. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Күтілетін нәтиже:
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Тірек сөздер
Дыбыс, әріп Асхана - столовая– canteen
Алдыңғы оқу
Н дыбысы мен әрпі
Сабақ кезеңдері уақыттары
Жоспарланған жаттығулар
ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
2мин
Өткенді қайталау
5 мин
Сабақтың ортасы
3 мин
Амандасу.
-Балалар, бүгін бізде ерекше күн.Сабағымызға қонақтар келіп отыр.Сабаққа бәріміз белсенді қатысайқ
-Қол ұстасып қане біз. Достасайық бәріміз, Айтарым бар сендерге. Тез тұрыңдар шеңберге, Қандай жақсы бір тұру. Достар менен бір жүру, Қандай жақсы дос болу. –
Бүгінгі сабақта бір-бірімізге не тілейміз?-Сәттілік
-Өткен сауат ашу сабағында не істедік? (-Мектебімізге саяхат жасадық.Н әрпімен таныстық)
-Бүгін саяхатты жалғастырамыз... Сабақтың тақырыбы:Мектебіме саяхат.Асхана. Н дыбы-сы мен әрпі
Видеоролик -Бұл қай жер? – Бұл Асхана
Асхана сөзінде Н әрпі кездесе ме?-Сөздің қай жерінде?
Асхана - столовая– canteen айтылуын қайталату арқылы білдіре кету
Шаттық шеңбер
видеоролик
Оқулықпен жұмыс
5 мин
5мин

Сергіту сәті
Топпен жұмыс
5мин
Дәптермен
жұмыс 7 минСуретке қарап диалог құру
-Ас болсын!-Рахмет!
-Астарың дәмді болсын!-Рахмет!
-
Асханада беретін тағамдарды ата.. шай,компот,пирожки,сок, нан
Сипаттау сөздерін орынды қолдана алу білігін бағалауды ұйымдастыру. «Нан қандай болады?» сұрағына жауап беретін нанның қасиеттерін тапқызыңыз: тәтті, жұмсақ, дәмді, ыстық, т.с.с.
дәмді тәтті
Нанжұмсақ ыстық
АН АНА НА НАН
ЖЖ. Нан - Дыбыстық талдау
Ертегі: «Егінші мен қасқыр»
-
Дастарханға нан оңай жолмен келеме?
Қандай тыйым сөздер, мақал-мәтелдерді білеміз?
(-Ас атасы-нан,Нанды баспа,нанды лақтырма...
Орнымыздан тұрамыз,
Алақанды ұрамыз.
Бiр отырып, бiр тұрып,
Тез шынығып шығамыз.
ТЖ 1 топ –Жемістер ( Апельсин - шырын жасау)
2топ – Көкөністер( Қауын + йогурт) салат
3топ – Дәнді дақылдар(тары+желім) панно
Н н әріптерін жазу
оқулық
Ассосация құру
Оқылым
Дыбыстық талдау
А4 ,маркер
Көрініс
Практикалық жұмыс
Жұмыс дәптерлеріСабақтың аяғы
2мин
Рефлексия
Балалар, бүгін біз қандай әріп туралы айттық?
- Н н дыбыс дауысты ма, әлде дауыссыз ба?
- Кім н дыбысынан келетін сөздер айтады?
- Нн дыбысы сөздердің қай жерлерінде кездеседі?Вазаларға ұнаған жеміс – жидектерді салады
Жасыл ваза – түсіндім Сара ваза – сұрағым бар Қызыл ваза - түсінбедім
ВазаЖемістер
Саралау – оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс
( тәрбие элементі)
Сурет бойынша өздеріне әңгіме құрай алуға икемдеймін.
Жұппен жұмыс істеу барысмында досының пікірін тыңдап бағалай білуге баулимын.
-
Диалогке қатыса отырып, көркем сөз тіркестерін орынды қолдану, болжау жасай алу білігін бағалау.
-
Сипаттау сөздерін орынды қолдана алу білігін бағалау
-
Оқушылардың вербалды емес құралдарды қолдану білігін бағалау талаптарға сай жазу білігін бағалау
дүниетану
-


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Мектебіме саяхат.Нн дыбысы мен әрпі.Асхана." 1 класс
Ашық сабақ "Мектебіме саяхат.Нн дыбысы мен әрпі.Асхана." 1 класс
-
Күні 12.10.2017ж.
Сауат ашу
1 «А»-сынып
Бөлімі
Менің мектебім
Мұғалім: Мамбетова А.А.
Сабақ тақырыбы
Мектебіме саяхат.
Асхана
Н дыбысы мен әрпі
Қатысқандар саны:18
Қатыспағандар саны:-
Оқу мақсаты:
1.1.6.1 Сөйлеу барысында сипаттау/ салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл, дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті) қолдану.
1.3.8.1. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу
Сабақтың мақсаты:
Барлығы:Н н дыбысы мен әріп таңбасымен таныстыру. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Күтілетін нәтиже:
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Тірек сөздер
Дыбыс, әріп Асхана - столовая– canteen
Алдыңғы оқу
Н дыбысы мен әрпі
Сабақ кезеңдері уақыттары
Жоспарланған жаттығулар
ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
2мин
Өткенді қайталау
5 мин
Сабақтың ортасы
3 мин
Амандасу.
-Балалар, бүгін бізде ерекше күн.Сабағымызға қонақтар келіп отыр.Сабаққа бәріміз белсенді қатысайқ
-Қол ұстасып қане біз. Достасайық бәріміз, Айтарым бар сендерге. Тез тұрыңдар шеңберге, Қандай жақсы бір тұру. Достар менен бір жүру, Қандай жақсы дос болу. –
Бүгінгі сабақта бір-бірімізге не тілейміз?-Сәттілік
-Өткен сауат ашу сабағында не істедік? (-Мектебімізге саяхат жасадық.Н әрпімен таныстық)
-Бүгін саяхатты жалғастырамыз... Сабақтың тақырыбы:Мектебіме саяхат.Асхана. Н дыбы-сы мен әрпі
Видеоролик -Бұл қай жер? – Бұл Асхана
Асхана сөзінде Н әрпі кездесе ме?-Сөздің қай жерінде?
Асхана - столовая– canteen айтылуын қайталату арқылы білдіре кету
Шаттық шеңбер
видеоролик
Оқулықпен жұмыс
5 мин
5мин

Сергіту сәті
Топпен жұмыс
5мин
Дәптермен
жұмыс 7 минСуретке қарап диалог құру
-Ас болсын!-Рахмет!
-Астарың дәмді болсын!-Рахмет!
-
Асханада беретін тағамдарды ата.. шай,компот,пирожки,сок, нан
Сипаттау сөздерін орынды қолдана алу білігін бағалауды ұйымдастыру. «Нан қандай болады?» сұрағына жауап беретін нанның қасиеттерін тапқызыңыз: тәтті, жұмсақ, дәмді, ыстық, т.с.с.
дәмді тәтті
Нанжұмсақ ыстық
АН АНА НА НАН
ЖЖ. Нан - Дыбыстық талдау
Ертегі: «Егінші мен қасқыр»
-
Дастарханға нан оңай жолмен келеме?
Қандай тыйым сөздер, мақал-мәтелдерді білеміз?
(-Ас атасы-нан,Нанды баспа,нанды лақтырма...
Орнымыздан тұрамыз,
Алақанды ұрамыз.
Бiр отырып, бiр тұрып,
Тез шынығып шығамыз.
ТЖ 1 топ –Жемістер ( Апельсин - шырын жасау)
2топ – Көкөністер( Қауын + йогурт) салат
3топ – Дәнді дақылдар(тары+желім) панно
Н н әріптерін жазу
оқулық
Ассосация құру
Оқылым
Дыбыстық талдау
А4 ,маркер
Көрініс
Практикалық жұмыс
Жұмыс дәптерлеріСабақтың аяғы
2мин
Рефлексия
Балалар, бүгін біз қандай әріп туралы айттық?
- Н н дыбыс дауысты ма, әлде дауыссыз ба?
- Кім н дыбысынан келетін сөздер айтады?
- Нн дыбысы сөздердің қай жерлерінде кездеседі?Вазаларға ұнаған жеміс – жидектерді салады
Жасыл ваза – түсіндім Сара ваза – сұрағым бар Қызыл ваза - түсінбедім
ВазаЖемістер
Саралау – оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс
( тәрбие элементі)
Сурет бойынша өздеріне әңгіме құрай алуға икемдеймін.
Жұппен жұмыс істеу барысмында досының пікірін тыңдап бағалай білуге баулимын.
-
Диалогке қатыса отырып, көркем сөз тіркестерін орынды қолдану, болжау жасай алу білігін бағалау.
-
Сипаттау сөздерін орынды қолдана алу білігін бағалау
-
Оқушылардың вербалды емес құралдарды қолдану білігін бағалау талаптарға сай жазу білігін бағалау
дүниетану
-


шағым қалдыра аласыз













