Материалдар / Ашық сабақ мектеп алды даярлық сынып ғ дыбысымен әріпі

Ашық сабақ мектеп алды даярлық сынып ғ дыбысымен әріпі

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ мектеп алды даярлық сынып ғ дыбысымен әріпі.Ғ дыбысы туралы түсік беру.Дауыстарды ажырату
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
01 Қазан 2021
467
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру саласы:

«Коммуникация»

ҰОҚ:

Сауат ашу негіздері

Тақырыбы:

Ғарышқа сапар.

Ғ дыбысы мен əрпі

Оқу мақсаты:

Ғ дыбысы және оның әріп таңбасымен таныстыра отырып, балалардың Ғ дыбысы бар сөз, сөйлем ойлап табуына назар аудару, сөздік қорына мән беріп, байланыстыра сөйлеуге үйрету. Буын құрату , арқылы игерген білімдерін бекіту.

Смарт мақсаты

Ғ дыбысы және әрпін таниды, ажырата алады. Ғ дыбысына жасырынған сөзді айта алады.Ғ әріпін жазады.

Нәтиже

Тыңдалған материал негізінде қарапайым сұрақтарға жауап

қайтарады.Сөздегі дауысты, дауыссыз, дыбыстарды ажыратады.

Ғ дыбысы – дауыссыз дыбыс. Ғ дыбысының айтылуын дұрыс

дыбыстайды.

Суреттегі заттардың аттарын атай алады, сөздегі е дыбысының

орнын ажыратады..

РЕСУРСТАР

Текшелер кеспе әріптер мен буындар үлестірмелі суреттер, әліппе дәптер, слайд

ҰОҚ жоспарлау

ҰОҚ жоспарын жүзеге асыру кезеңдері/уақыты

ҰОҚ жоспары бойыншы іс-әрекет

Ресурстар

Қызығушылық ояту 0-3 мин









3-6мин
















7-27мин

Балалардың оқу қызметіне ынтасын тарту

мақсатында шаттық шеңберге тұрғызып, өлең жолдарын қимылмен орындау.

Қайырлы таң, достым

Қайырлы күн болсын.

Сәрсенбінің сәтті.

Сәттілікке толсын!

Біздің алар бағамыз

Өте жақсыға толсын!

Топқа бөлу «Пазл» әдісі. (4К модельі: Сыни ойлау. “Бала үні ”ескерілді)

Оқушыларды қиылған суреттерді сәйкестіріп жинай отырып 3 топқа бөлінедім.

1 топ – Күн тобы

2 топ -Ай тобы

3топ -Жұлдыз тобы

Негізгі кезең

Өмірлік тәжірбені маңыздылау.Мақсатты болжам

Интерактивті тақта арқылы балаларға

«Кинометафора» әдісі арқылы балаларға Ғарыш туралы бейнесюжеттен үзінді көрсету арқылы баланың өз ойын, ой-пікірлерін білдім. (Тақырып ашу мақсатында)

https://youtu.be/n-khlCFOpzQ

Бұл жерде (4К модельі аясында коммуникативтік тілдік дағдысын дамытатын, бала үнін ескердім).

Балалар бейнежазба не туралы ? Ай , ғарыш , ғарышкер , ғалым. Балалар сөздің басынан қандай дыбыс естіп отырмыз мүмкін балалар “Ғ” дыбысы деп айтатын болар

Біз бүгінгі сабағымызда “Ғ” дыбысы мен әрпі. Ғарышқа сапар тақырыбында түсінік аламыз .

Бейне жазбадан сыйқырлы кітапты тамашалайық. https://youtu.be/f3fO_cvCNaMосы Бейне жазбаны көре отырып сөздерді бірге қайталап айтады.

Бұл жерден мен, “Бала үні ”естідім .Ғ дыбысы дауыссыз дыбыс.Дауыссыз дыбыс қандай текшемен белгіленді. Көк текшемен белгіленеді ғ әрпі ғалым,ғарыш ,аға,таға сөздерін буынға бөлу арқылы (4К модельі: Сыни ойлау. Жетелеу сұрақтар қою арқылы қажеттілігін ескердім).

Жеке баламен жұмыс :Əліппе-дəптермен жұмыс Ғ ғ салу әріпін салу . Өте жай орындап отырған балаларға әріп элементтерін салуды кері түсіндіріп бақылау жұмысын жүргіздім.

Балалар не көріп тұрмыз? Ғарыш кемесі осы сөзде бұрын біз білетін сөздің басында келетін дыбыстардан айырмашылығы бар ма екен? “Бала үні ”естідім

Топтық жұмыс:

1-ші Ғарыш кемесіне сөзбасында ғ дыбысы келетін суреттерді жапсыру.

2-ші Ғарыш кемесіне сөздің ортасында келетін ғ дыбысы бар сөздерді жапсыру.

3-топ Суреттерден мозайка құрастырып не екенін табуы керек және дыбыстық талдау жасау.Мүмкін ол ғарыш суреті деп атайды және дыбыстық талдау жасайды.

Әр топ орындаған тапсырмаларын қорғады.

Топтар бір-бірін бағалайды «Үш шапалақ» әдісі Балаларға саралау жұмысын жүргіздім топтық жұмыс беру арқылы.

Жұппен жұмыс: «Бір минуттық әңгіме» тәсілі.Балалар достарымен жұптасады да , ғарыш,ғарышкер сөздерін қатыстырып өз ойларымыздан ертегі құрастырып айтамыз (4К модельі: Сыни ойлау, креативтілік, коммуникативтілік, бала үні).


Бір-біріне жақсы тілектер айтты. (4к)







«Пазл» әдісі. (4К модельі: Сыни ойлау. “Бала үні ”ескерілді) Оқушыларды қиылған суреттерді сәйкестіріп жинай отырып 3 топқа бөлдім.














Ғ дыбысына байланыс суреттер .

(сағат, таға,ғарыш,ғалым)




Балалар білгендерін ортаға салады. (4К модельі: Сыни ойлау. Жетелеу сұрақтар қою арқылы қажеттілігін ескердім).










Жеке балаға бақылау жасадым.Әліппе-дәптердегі тапсырмаларды орындайды




Топтар бір-бірін «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалайды Балаларға саралау жұмысын жүргіздім.

Дыбыстық талдау жасайды





Жұптық жұмыс жүргіздім (4К модельі: Сыни ойлау, креативтілік, коммуникативтілік, бала үні)ескерілді.

Өз ойларынан өте тамаша ертегі ойлап тапты.


Сабақтың қорытынды бөлімі



28-30 мин

Рефлекция

Бүгінгі сабақта қандай дыбыспен таныстық? Ғ дыбысы бар қандай сөздерді білдік? Түсінбеген,сендерге қиындық тудырған сұрақтар бар ма?

-мен көп нәрсені түсіндім

- менің сұрағым бар

-мен ештеңе түсінбедім.

Балалар «Түсіндім,сұрағым бар, түсінбедім» әдісі бойынша сабаққа кері байланыс жасау. Кері байланыста балалар өз топтарының жұмысымен бірге басқа топтың да жұмыстарын бағалайды және ұсыныстарын

береді

Мадақтау, Смайликтер, Қол шапалақтау Жарайсың!

«Түсіндім,сұрағым бар,түсінбедім» кері байланыс жүгіздім.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ