
Қысқа мерзімді жоспар
|
Сабақ: Дүниетану |
Тараз қаласы Мектеп: №46 орта мектебі Педагог-сарапшы |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сиякулова Индира Пернебековна |
|||
|
Сынып: 1Б |
Қатысқандар: 24 |
Қатыспағандар: |
||
|
Тақырыбы: |
Мектепке баратын жол |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.4.4 жолда жүру тәртібін, жаяу жүргіншілердің қозғалысын реттейтін жол белгілерінің мәнін түсіндіру. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: Жаяу жүргінші, бағдаршам, қауіпсіздік. |
|||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: сөздікті өзектендіру. Жаяу жүргінші, жол қауіпсіздігі, жол белгілері,зебра. |
||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, азаматтық жауапкершілік, еңбек және шығармашылық. |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, жаратылыстану, көркем еңбек |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейне жазба, слайд |
|||
|
Бастапқы білім |
Мен және менің мектебім. 18-19 парақ |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин |
1.Психологиялық ахуал орнату
Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз, Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. 2.Қызыл, сары, жасыл түсті қаламдар арқылы 3 топқа бөлу. |
Шаттық шеңбері Қызыл,сары, жасыл қаламдар |
|
Ортасы 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин 5 мин |
1-тапсырма. Менің бағытым (ЖЖ) Балалар көздеріңді жұмып, үйден мектепке дейінгі жолды естеріңе түсіріңдер. Жұптаса отырып, өз жүретін жолыңды, көшеңді және үйіңді сипаттап,әңгімелеп бер.
Дескриптор: -Үйден мектепке дейінгі жолды айтады. -Қай көшеде тұратынын ажыратады. -Өзі жүретін жолды сипаттайды. Кері байланыс: Бағалау: арқадан қағу арқылы бағалау Бүгін балалар біз жол қауіпсіздігі ережелерімен танысатын боламыз. Мәтінмен жұмыс Жаяу жүргінші жолдан өткенде қауіпсіздік ережелерін сақтауы тиіс.Оның көмекшісі – бағдаршам.
Автокөліктерге арналған бағдаршам.
Жаяу жүргіншілерге арналған бағдаршам. Балалар ешқашан жолдың жиегінде жүруге болмайды, жаяу жүргіншілерге арналған арнайы жолда жүру қауіпсіз және ыңғайлы. Егер жолда бағдаршам болмаған жағдайда бірінші сол жаққа қарап, соң оң жаққа қарап өту қажет. 2-тапсырма.Абайла, қауіпті! (ТЖ) Суретпен жұмыс.
Оқушылар оқулықта берілген суретпен танысады. 1.Оқушының, әрекеті туралы не айта аласың?. 2.Ол қандай ережені бұзды? 3.Бала қандай жағдайға ұшырауы мүмкін еді?. Дескриптор: -Суреттегі оқушының әрекетін әңгімелейді. -Ол қандай жол ережесін бұзғанын анықтайды. -Бала қандай жағдайға ұшырауы мүмкін екені жайлы өз ойын айтады. Кері байланыс: Бағалау:Қол белгісі арқылы бағалау 3-тапсырма.Анықта.(ҰЖ) Саралауға арналған сұрақтар. «Мәшинелер мен жаяу жүргіншілер қозғалысын тек бағдаршам ғана реттей ала ма?
Мәтінмен жұмыс. Жол белгілері жүргізушілерге және жаяу жүргіншілерге көмектеседі.Жол белгілері тиым салады, рұқсат етеді, ескертеді. «Жауабын тап» ойыны. Алдын ала 4 түрлі тақташлардың теріс жағымен мұғалім столына қою қажет. Санамақ көмегімен оқушыларды таңдалады және ол 4 тақташаның біреуін алады.Оқушы қарап,оны қимылмен көрсетеді.Қалған оқушылар оның қандай белгі екенін табуы тиіс. Дескриптор: -Жол белгілері кімдерге көмек береді. -Жол белгілері атқаратын қызметін анықтайды -Шлагбаумы жоқ темір жол өтпесі белгісін біледі. -Жаяу жүргіншілердің жүруіне тыйым салатын жол белгісін атайды. -Жаяу жүргінші жүруге болмайтынын білгіні айтады. -Жер асты жолын біледі -Жаяу жүргінші жолын неліктен зебра деп атайтынын дәлелдейді. Кері байланыс: Бағалау:бағдаршам әдісі 4-тапсырма.Сен білесің бе? Алғашқы жол белгілері Римде пайда болған. Жол белгілері алғашқыда жаяу жүргіншіге арналған. Дескриптор: -Жол белгілері алғашқыда қай қалада болғанын біледі. -Жол белгілері алғашқыда жаяу жүргіншілерге арналғандығы жайлы айтады. Кері байланыс Бағалау:шапалақ 5-тапсырма.Орындап көр (Д.Ж) -Үйден мектепке дейінгі картографияны құрайды.Үйден мектепке дейінгі жолда кездескен нысандарды реті бойынша төркөздерге орналастырады. Дескриптор: -Үйден мектепке баратын жолды есіне түсіреді. -Үйден мектепке дейінгі картографияны құрастырады. Кері байланыс Бағалау:шапалақ Сабақты бекіту Жаяу жүргінші, бағдаршам, қауіпсіздік сөздерінің мағынасын айтып беріңіз? Жол қауіпсіздік ережелері не үшін білуміз қажет? Жол белгілері нені білдіреді және адам өміріне маңызы қандай? Алғашқы жол белгілері қай қалада пайда болған және кімдерге арналған? |
Оқулық
Бағдаршам макеті
Қосымша ақпарат
Суретпен жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Еркін микрофон әдісі Не білдім? Не үйрендім? Не қиын болды? |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тиімді кері байланыс ретінде ашық сұрақтар арқылы «Мәшинелер мен жаяу жүргіншілер қозғалысын тек бағдаршам ғана реттей ала ма?деген тапсырманы дәлелдейді және өз ойымен нақты айтады. 3-тапсырма. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сиякулова Индира ПернебековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ. Мектепке баратын жол
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ. Мектепке баратын жолМатериал туралы қысқаша түсінік
• Жолда жүру тәртібін, қауіпсіздік ережелерін біледі;
• Жол белгілерінің мәнін түсінеді.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















