Ашық сабақ "Мен бос уақытымды қалай өткіземін." 5 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Мен бос уақытымды қалай өткіземін." 5 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
"Қолымнан бәрі келеді" әдісі бойынша сыныпта жағымды ахуалды қалыптастыру
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: қазақ тілі

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты- жөні:

Сынып: 5

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы: Мен бос уақытымды қалай өткіземін.


Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5. 1.Мәтіндегі негізгі және қосымша ақпаратты түсіну, анықтау.

5. 6. Оқылым стратегияларын қолдану: жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу, нақты ақпаратты табу үшін оқу.

5.Ж3. Сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру.


Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Бос уақытта қандай ермек іспен айналысуға болатынын түсінеді

Оқушылардың басым бөлігі: Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтап, ермек істің оң нәтижесі болатынын түсініп, синоним, антоним сөздерді ажырата біледі.

Кейбір оқушылар: Алған ақпаратты стратегия бойынша талдайды, фотосуреттер желісімен синоним, антоним сөздерді қолданып әңгіме құрастырады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындайалады: Ұсынылған стратегиялар шарты бойынша берілген тапсырмаларды орындай алады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: синоним, антоним, коллекция, күйтабақтар, ермек іс, жануарлар бағы, фитнессклуб т.б.

Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:5-8 диолог.Бос уақыт деген не? Бос уақытта немен айналысуға болады?

Синоним, антоным дегеніміз не?

Ермек істі қалай табар едің? Оның пайдасы неде?

ишара: сергіту сәті

Алдыңғы оқу:Алып жануарлар.


Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар



Басы

(10 минут)

"Қолымнан бәрі келеді" әдісі бойынша сыныпта жағымды ахуалды қалыптастыру.

Топтарға біріктіру: «Фуршет» әдісі арқылы

алдыңғу оқуды сұрау:Алып жануарлар мен бос уақытымды қалай өткіземін тақырыбын байланыстыру.

Қалыптастырушы бағалау жүріп отырады


бакалдар, фотосуреттер, сусындар.





Үш, төрт, бұрыштар мен домалақтар.

Ортасы

(30 минут)

«Ойтүрткі»сұрақтары арқылы жаңа сабақ тақырыбын ашу.

Сабақ мақсатына жету үшін оқушылардан бос уақытты қалай өткізетіндіктері туралы сұрақтармен диологқа түсіремін.

«Инсерт», «Жұптас,ойлан, бөліс» әдістерін қолданып, сабақ үдерісінде іске асыру.

Қалыптастырушы бағалаустикерлерді үлестіру арқылы жүріп отырады.

Стикерлер, дәптер, бор, оқулық




кеспе қағаздар, маркерлер

Соңы

(5минут)

«Кеше, бүгін, ертең»әдісін қолданып бүгінгі тақырып аясында кері байланыс жасаймын. Оқушылар топтар арасында өзара бағалау жүргізеді.

Бағалау: Кері байланыс пен қалыптастырушы бағаны, өзара бағалауды қоса отырып, нәтижесінде жиынтық баға шығардым.Сыныптағы оқушылардың 30-40 пайызын жиынтық бағамен бағалаймын.

түрлі – түсті қағаздар

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

А деңгей :Алған ақпаратты өмірмен байланыстыра отырып,тақырып аясында қысқаша шығарма жазады немесе өлең шығарады.


Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс :



әдебиет,

дене шынықтыру, биология,

өзін – өзі тану









Критерий


Дескрипторлар

балл

1. Жалпы ақпаратты аудиотаспадан түсінеді.





2.Оқылым стратегиясын қолданады.






3.Фотосурет

бойынша әңгіме құрастырады.

1.Тақырып желісі бойынша негізгі ойды түсінеді, біледі.

2.Көтерілген мәселе бойынша нақты ақпаратты талқылайды.

3.Мәтіннен алған ақпаратты талдайды, синоним, антоним сөздерді жазады.

4. Өмірмен байланыстырып өз ойын еркін айтады.

5. Алдыңғы оқумен салыстырып, ойларын жинақтайды.

6. Әңгіме желісіне қосымша ақпараттардыкең ауқымды қолданады.

2-5 «3»

6-8 «4»

9-10«5»

1



1





2





2



2



2






Рефлекcия



Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?


Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.


- Иә, сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды

- Оқушылар өздерінің мінез-құлықтарына сын көзбен қарайтын болды;

- Оқушыларда біраз қорқақтық, қобалжу орын алды, дегенмен бірігіп жұмыс жасауды үйреніп, жақсы нәтиже көрсете алды.

- Саралап оқыту шаралары тиімді болды;





- Ия, жоспарланған әдіс тәсілдерде уақытты тиімді пайдалануға тырыстым.



- Түзету енгізе алмадым, жоспарда бар әдісті ғана қолдана алдым, себебі топпен жұмыста оқушыларым біраз қобылжыды, бірақта синоним, антоним сөздердің мағынасын ашу үшін өз ойларын ашық айта білді.


Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1: Топпен жұмыс істеу оқушыларға ұнады;

2: Әдіс-тәсілдердің тура таңдалғаны табысты болды.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1. Сұрақты нақты қоюға ұмтылды;

2. Саралаудағы тапсырма сабақты жақсартты.

Сабақ барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1.Оқушыларға өз мүмкіндіктеріне қарай тапсырмалар беруді;

2. Топ ережелерін сақтап, уақытты тиімді пайдалануды ескерту.



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.01.2018
1067
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі