Материалдар / Ашық сабақ "Мен қолымды жуамын" 1 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Мен қолымды жуамын" 1 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ "Мен қолымды жуамын" 1 сынып Т2
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Шілде 2024
146
0 рет жүктелген
700 ₸
Бүгін алсаңыз
+35 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +35 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Бөлім:

8. Дені саудың-жаны сау

Педагогтің аты-жөні

Cұраған А.

Күні:

17.05.2024 ж.

Сынып: 1 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мен қолымды жуамын

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру

1.4.1.1* мұғалімнің қолдауымен тақырыпқа қатысты сөздер, сызбалар, суреттерді қолданып, постер/сөйлемді суретпен толықтырып жазу

Сабақтың мақсаты:

(бағалау критерийлері)

сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап береді;

мұғалімнің қолдауымен тақырыпқа қатысты сөздер, сызбалар, суреттерді қолданады, сөйлемді суретпен толықтырып жазады.

Сабақтың барысы


Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2-3 минут


Ұйымдастыру

Сәлемдесу, түгендеу

Топқа бөлу: «Асықтар»


Психологиялық ахуал.

«Караоке» әдісі арқылы ән айтқызу. Өткен сабақта өткен жаңа сөздерді еске түсіру арқылы тақырыпқа бағыттау.


Амандасады, сабаққа назарын аударады.

Оқушылар асфқтардың түсі бойынша топқа бөлінеді


Оқушылар «Бала, бала балапан» әнін айтады.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

Интербелсенді тақта

Асықтар

https://youtu.be/744V_ESD7-Y?si=zszqbVgV4Fa6D_r_

Сабақтың басы:

5 мин



Өткен сабақты еске түсіру















«Болжау» әдісі














Сабақ мақсатымен таныстыру.

Сұрақтарға жауап беріңіз?

Жетелеуші сұрақтар:

  • Қолың қайда?

  • Басың қайда?

  • Шашың қайда

  • Мұрының қайда?

  • Аяғың қайда?

  • Аузың қайда?

  • Құлағың қайда?


«Дескриптор:

  • Сұрақтарды мұқият тыңдайды

  • Жауапты іс-қимылмен көрсетеді



Cуреттерді көріп «Болжау» әдісі арқылы сұрақтарға жауап беріңіз. Тақырыпты болжаңыз.

  • Бұл кім?

  • Бұл не?

  • Не істеп жатыр?

  • «Мен қолымды жуамын» аудармасы?

  • Қолды жуу керек пе?

  • Қолды қашан жуамыз?


«Дескриптор:

  • Сұрақтарды мұқият тыңдайды

  • Жауап береді

  • Тақырыпты аударады


Оқушылар сабақ мақсатымен танысады.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

Суреттер















Суреттер

Сабақтың ортасы:



5 мин










3 мин







10 мин












3 мин



3 мин











8 мин


Сөздікпен жұмыс.













« learningapps» қосымшасы. Жаңа сөздерді бекіту.



Тыңда, қайтала, оқы. «Сұрақ бізден, жауап сізден»










Сергіту сәті



Оқылым. Жұптық жұмыс. «wordwall.net» қосымшасы. «Сәйкестендір» әдісі

Жеке жұмыс. «Сызба» әдісі. Жазылым.




Жаңа сөздерді сөздік дәптеріне жазыңыздар, оқыңыздар, қайталаңыздар

  • Жу – мой, вымой

  • Жуамын – мою

  • Кір – грязный

  • Таза – чистый

Дескриптор:

  • Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды;

  • мұғалім соңынан қайталайды.

  • Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.


1-тапсырма. Сурет пен сөздерді сәйкестендір.

Дескриптор:

  • Сөздерді оқиды

  • Сәйкестендіреді.




2-тапсырма. Мәтінді мұқият тыңдаңыз, сұрақтарға үлгі бойынша жауап беріңіз.

Үлгі. Мен қолымды жуамын.

Мен қолымды жумаймын.

Дескриптор:

  • Мәтінді тыңдайды.

  • Қайталайды

  • Түсінеді

  • Үлгі бойынша жауап береді.


Әуен ырғағына қағаздарды қолданып ілесіңіздер.


3-тапсырма.

Сызба бойынша оқыңыз. Қайталаңыз. Сәйкестендіріңіз.


Дескриптор:

  • Оқиды.

  • Қайталайды.

  • Сәйкестендіреді.

4-тапсырма. Суреттерден сөйлем құрастырып жазыңыз.

А деңгей:

В деңгей:

Дескриптор:

  • Суреттерден сөйлем құрастырады

  • Қатесіз жазады

  • Әдемі жазады

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»









«Шапалақ» әдісі



Бағалау парағы














«Дұрыс, қате»




Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»




Презентация











https://learningapps.org/watch?v=p2ymgdbvc24
















Интербелсенді тақта

Видео



https://wordwall.net/ru/resource/73417417

Сабақты қорытындылау

3 мин


« learningapps» қосымшасы.


Сурет пен сөздерді сәйкестендір.

Дескриптор:

  • Сөздерді оқиды

  • Сәйкестендіреді.


Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»

https://learningapps.org/watch?v=pzrkw7oh224

Сабақтың соңы:

(2 мин)


Рефлексия

«Білім кітабы» әдісі

Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу

Shape1

Үй тапсырмасы: Жаңа сөздерді жаттау

Қышқыштардыі қысу арқылы кері байланыс береді.

Бүгінгі сабақта мен...

  • Барлығын түсіндім

  • Енді түсініп келемін

  • Түсінбедім

Үй тапсырмасын жазып алады.

Ынталандыру сөздерін қолдану «жақсы», «жарайсың», «өте жақсы»





Сабақтың мақсаты:


1.2.3.1 сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну және үлгі бойынша жауап беру

1.4.1.1* мұғалімнің қолдауымен тақырыпқа қатысты сөздер, сызбалар, суреттерді қолданып, постер/сөйлемді суретпен толықтырып жазу



Ұлы Отан соғысы туралы білесіздер ме?

Ұлы Отан соғысы халқымыз үшін ең ауыр күндер болды. Төрт жыл, 1418 тәулік бойы соғыс жүріп жатты. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұлттар жауға қарсы соғысты. Өз жері мен Отаны үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады.

Ұлы Отан соғысында қазақ жауынгерлері көптеген ерлік көрсетті. «Отан үшін алға!», «Отан үшін»,- деп ұрандатты. Ержүрек жауынгерлер Брест қамалынан бастап Берлинге дейін жетті. Олар Сталинград түбіндегі жертөлелерде, Днепр өткелінде, Москва мен Денинград үшін болған ауыр шайқастарда батырлық танытты. Украинаны, Қырымды, Белоруссияны, Кавказды жаудан тазартты, жеңіс туын көтерді.

Сол отты жылдарда рухы күшті отандастарымыз араласпаған бірде-бір шайқас болмады.


А-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__(-сыздар, -сіздер) ме

Ұлы Отан соғыс_ (-ы, -і) халқ_(-ымыз, -іміз) үшін ең ауыр күн___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұл___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) жау(-ға, -ге, -қа, -ке) қарсы соғысты. Өз жер_(-ы, -і) мен Отан_(-ы, -і) үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__(-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) Брест қамалы___(-нан,-нен,-дан,-ден,-тан,-тен) бастап Берлин__(-ға, -ге, -қа, -ке) дейін жетті.


В-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__ ме?

Ұлы Отан соғыс_ халқ_ үшін ең ауыр күн___ болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұлттар жауға қарсы соғысты. Өз жер_ мен Отан_ үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__ Брест қамалы___ бастап Берлин__ дейін жетті.














А-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__(-сыздар, -сіздер) ме

Ұлы Отан соғыс_ (-ы, -і) халқ_(-ымыз, -іміз) үшін ең ауыр күн___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұл___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) жау(-ға, -ге, -қа, -ке) қарсы соғысты. Өз жер_(-ы, -і) мен Отан_(-ы, -і) үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__(-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) Брест қамалы___(-нан,-нен,-дан,-ден,-тан,-тен) бастап Берлин__(-ға, -ге, -қа, -ке) дейін жетті.

_____________________________________________________________________________________


В-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__ ме?

Ұлы Отан соғыс_ халқ_ үшін ең ауыр күн___ болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұлттар жауға қарсы соғысты. Өз жер_ мен Отан_ үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__ Брест қамалы___ бастап Берлин__ дейін жетті.

________________________________________________________________________


А-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__(-сыздар, -сіздер) ме

Ұлы Отан соғыс_ (-ы, -і) халқ_(-ымыз, -іміз) үшін ең ауыр күн___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұл___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) жау(-ға, -ге, -қа, -ке) қарсы соғысты. Өз жер_(-ы, -і) мен Отан_(-ы, -і) үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__(-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) Брест қамалы___(-нан,-нен,-дан,-ден,-тан,-тен) бастап Берлин__(-ға, -ге, -қа, -ке) дейін жетті.

_____________________________________________________________________________________


В-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__ ме?

Ұлы Отан соғыс_ халқ_ үшін ең ауыр күн___ болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұлттар жауға қарсы соғысты. Өз жер_ мен Отан_ үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__ Брест қамалы___ бастап Берлин__ дейін жетті.

________________________________________________________________________


А-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__(-сыздар, -сіздер) ме

Ұлы Отан соғыс_ (-ы, -і) халқ_(-ымыз, -іміз) үшін ең ауыр күн___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұл___ (-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) жау(-ға, -ге, -қа, -ке) қарсы соғысты. Өз жер_(-ы, -і) мен Отан_(-ы, -і) үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__(-лар,-лер,-дар,-дер,тар,-тер) Брест қамалы___(-нан,-нен,-дан,-ден,-тан,-тен) бастап Берлин__(-ға, -ге, -қа, -ке) дейін жетті.

_____________________________________________________________________________________


В-деңгей:

Ұлы Отан соғысы туралы біле__ ме?

Ұлы Отан соғыс_ халқ_ үшін ең ауыр күн___ болды. Бір күшке жиналған орыс пен тәжік, грузин, беларус, қазақ пен украин сынды ұлттар жауға қарсы соғысты. Өз жер_ мен Отан_ үшін, кешелек ұрпақ үшін аянбады. Ержүрек жауынгер__ Брест қамалы___ бастап Берлин__ дейін жетті.

________________________________________________________________________











Бағалау парағы


Тапсырма реті

Бағалау критерийі

Ульяна

Камила

Амелия

Ясмина

Каролина

Анатолий

Санжар

Аурика

Анастасия

1

1-тапсырма

Жаңа сөздерді бекіту

  • Сөздерді оқиды – 1 б

  • Сәйкестендіреді – 1 б










2

2-тапсырма

«Сұрақ бізден, жауап сізден»


  • Мәтінді тыңдайды – 1 б

  • Қайталайды – 1 б

  • Түсінеді– 1 б

  • Үлгі бойынша жауап береді. – 1 б










3

3-тапсырма

«Сәйкестендір» әдісі

  • Оқиды– 1 б

  • Қайталайды – 1 б

  • Сәйкестендіреді – 1 б










4

4-тапсырма

Жазылым

  • Суреттерден сөйлем құрастырады – 1 б

  • Қатесіз жазады – 1 б

  • Әдемі жазады – 1 б










Қорытынды балл





























Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!