|
Бөлім: |
ІІІ. Адамгершілік – асыл қасиет |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні:07.02.2025 |
|
|
Сынып:5А №9 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Лагерьге жолдама. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. Оқушылардың көпшілігі: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін суреттейді; Оқушылардың кейбірі: Көркем шығармадағы кейіпкерлер іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қызығушылығын ояту. «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді көреміз. Сабақтың мақсатын, критерийлерін анықтаймыз. «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Амандасады.Сұрақтарға жауап береді. |
2 ұпай |
«Wordwall» |
|
Ортасы |
Портрет деген не? Образ деген не? ЖЖ 1-тапсырма. «Семантикалық карта». Кейіпкерлер образын сәйкестендіріңіз. 2-тапсырма: «Сәйкестендіру
кестесі»
2-топ. Қожаның портретін сипаттайтын сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жазыңыз. Кейіпкердің үш әрекетін анықтаңыз 3-топ.Қожаның сотқар болу мен әдепті жолға түсуіне не себептер болды деп ойлайсыңдар? 4-тапсырма. СЖ «Синквейн» әдісі арқылы кейіпкерлерге мінездеме беріңдер. |
Портрет – адамды сөзбен бейнелеу. Образ - сөзбен баяндалған сурет. Дескриптор: - Семантикалық картамен жұмыс жасады; - Кейіпкерлерді сәйкестендірді. ҚБ Дескриптор: - Шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекетін анықтайды; - Кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді. ҚБ 1-кесте. Дескрипторы: - үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін анықтайды; - кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды. ҚБ 2-кесте дескрипторы: Кейіпкер портретіне қатысты сөз тіркестері мен сөйлемдері тауып жазады; Маңызды іс- әрекетті анықтайды. ҚБ
3-кесте.
дескрипторы: Шығармадағы Қожаның іс – әрекеттері мен мінез- құлық-тарын біледі; Кестеге Қожаның сотқар болу себептерін жазады; Қожаның әдепті жолға түсуіндегі себептерді жазады. ҚБ
1.Зат есім. 2.Сын есім. 3.Етістік. 4.Сөйлем. 5.Мағыналас сөз.
дескрипторы: Кейіпкерге мінездеме береді; Іс – әрекетін бандайды. ҚБ |
2 ұпай 2 ұпай 2 ұпай 2 ұпай |
әдебиет теориясы ОӘҚ |
|
Соңы |
Кері байланыс. «Маған ұнаған кейіпкер». Оқушылар қай кейіпкердің әрекеті ұнағанын айтады. Үйге: «Егер мен Қожа болсам....» ойтолғау |
|
|
|
-
Топ.
|
Кейіпкердің портреті мен іс- әрекеті |
Бұл кім? |
Кейіпкердің образын өз сөзіңізбен сурет-теп сипаттаңыз |
|
Ох, менің шашым! Қаттылығы, қайраттылығы шошқаның қылшығынан бір кем емес. |
|
|
|
Ал бойымды біреулер орта бойлы дейді. Әжем болса, әкең тәрізді сұңғақ боласың дейді. |
|
|
|
Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсың-дағыш |
|
|
|
Маған басын көтеріп, таңырқаған кейіппен қарады. Әуелі лагерьге үлгілі, тәртіпті оқушыларды жібереміз. |
|
|
2-топ.
|
Кейіпкер |
Кейіпкердің кескін келбеті |
Кейіпкердің маңызды үш әрекеті |
|
|
|
|
3-топ.
|
Қожаның сотқар болуына себепкер нәрселер |
Қожаның әдепті жолға түсуіне себептер |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. "Менің атым Қожа"повесі. Лагерьге жолдама
Ашық сабақ. "Менің атым Қожа"повесі. Лагерьге жолдама
|
Бөлім: |
ІІІ. Адамгершілік – асыл қасиет |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
Күні:07.02.2025 |
|
|
Сынып:5А №9 |
Қатысушылар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Б. Соқпақбаев «Менің атым Қожа» повесі. Лагерьге жолдама. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.3.1.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу. |
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. Оқушылардың көпшілігі: Көркем шығармадағы кейіпкерлер портретін суреттейді; Оқушылардың кейбірі: Көркем шығармадағы кейіпкерлер іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қызығушылығын ояту. «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді көреміз. Сабақтың мақсатын, критерийлерін анықтаймыз. «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Амандасады.Сұрақтарға жауап береді. |
2 ұпай |
«Wordwall» |
|
Ортасы |
Портрет деген не? Образ деген не? ЖЖ 1-тапсырма. «Семантикалық карта». Кейіпкерлер образын сәйкестендіріңіз. 2-тапсырма: «Сәйкестендіру
кестесі»
2-топ. Қожаның портретін сипаттайтын сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жазыңыз. Кейіпкердің үш әрекетін анықтаңыз 3-топ.Қожаның сотқар болу мен әдепті жолға түсуіне не себептер болды деп ойлайсыңдар? 4-тапсырма. СЖ «Синквейн» әдісі арқылы кейіпкерлерге мінездеме беріңдер. |
Портрет – адамды сөзбен бейнелеу. Образ - сөзбен баяндалған сурет. Дескриптор: - Семантикалық картамен жұмыс жасады; - Кейіпкерлерді сәйкестендірді. ҚБ Дескриптор: - Шығармадағы кейіпкерлердің іс-әрекетін анықтайды; - Кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді. ҚБ 1-кесте. Дескрипторы: - үзінділердің қай кейіпкерге қатысты екенін анықтайды; - кейіпкерлердің образын өз сөзімен сипаттайды. ҚБ 2-кесте дескрипторы: Кейіпкер портретіне қатысты сөз тіркестері мен сөйлемдері тауып жазады; Маңызды іс- әрекетті анықтайды. ҚБ
3-кесте.
дескрипторы: Шығармадағы Қожаның іс – әрекеттері мен мінез- құлық-тарын біледі; Кестеге Қожаның сотқар болу себептерін жазады; Қожаның әдепті жолға түсуіндегі себептерді жазады. ҚБ
1.Зат есім. 2.Сын есім. 3.Етістік. 4.Сөйлем. 5.Мағыналас сөз.
дескрипторы: Кейіпкерге мінездеме береді; Іс – әрекетін бандайды. ҚБ |
2 ұпай 2 ұпай 2 ұпай 2 ұпай |
әдебиет теориясы ОӘҚ |
|
Соңы |
Кері байланыс. «Маған ұнаған кейіпкер». Оқушылар қай кейіпкердің әрекеті ұнағанын айтады. Үйге: «Егер мен Қожа болсам....» ойтолғау |
|
|
|
-
Топ.
|
Кейіпкердің портреті мен іс- әрекеті |
Бұл кім? |
Кейіпкердің образын өз сөзіңізбен сурет-теп сипаттаңыз |
|
Ох, менің шашым! Қаттылығы, қайраттылығы шошқаның қылшығынан бір кем емес. |
|
|
|
Ал бойымды біреулер орта бойлы дейді. Әжем болса, әкең тәрізді сұңғақ боласың дейді. |
|
|
|
Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсың-дағыш |
|
|
|
Маған басын көтеріп, таңырқаған кейіппен қарады. Әуелі лагерьге үлгілі, тәртіпті оқушыларды жібереміз. |
|
|
2-топ.
|
Кейіпкер |
Кейіпкердің кескін келбеті |
Кейіпкердің маңызды үш әрекеті |
|
|
|
|
3-топ.
|
Қожаның сотқар болуына себепкер нәрселер |
Қожаның әдепті жолға түсуіне себептер |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














