Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Ю.Гагарин атындағы
№8 арнаулы гимназия мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ:
“Менің бөлмем”

Өткізген: Досқараева М.Д
3“В” сыныбы
|
Тақырыбы: Нәтиже сабақ “Менің бөлмем” |
Мектебі:” Ю.Гагарин атындағы дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын №8 арнаулы гимназиясы” коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||
|
Күні, айы:25.10 |
Мұғалімнің аты- жөні: Доскараева М.Д |
||
|
3-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны:13 |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 2 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1хабарламаны тыңдау ,мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оқиға желісі бойынша суреттерді орналастыру,кесте толтыру. 3.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсіну. 3.3.3.1 өлең,жұмбақ,ертегі,әңгіме жіне мақал-мәтелдерді ажырату,әңгімелеу/сипаттау мәтінін анықтау |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 2-модуль бойынша өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендерін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады,басқа оқушыларға сұрақ қоя алады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: 2- модуль бойынша өткен тақырыптар бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: 2- модуль бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: өткен тақырып бойынша сөздерді айта алады, өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жаңа сөздермен танысу |
||
|
|
Бөлме-комната Жарық-светлый(-ая,-ое) Пәтер-квартира Жатын бөлме-спальня Терезе- окно Есік-дверь Еден-пол Заттар-вещи Үстел-стол Теледидар-телевизор Кілем-ковер |
||
|
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: суреттер арқылы сөз тіркестерін айту. |
||
|
|
|
||
|
Алдыңғы оқу: |
Оқушылар отбасы мүшелерін атай алады. |
||
|
Жоспар |
|
||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
||
|
|
Сабақтың барасы |
|
|
|
|
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2-5минут) |
-Сәлеметсіңдер ме, балалар. Бүгінгі сабағымыз өзгеше өткел отыр, оған себеп, бүгінгі бізге қонаққа ұстаз апайлар келіп отыр. Сол кісілермен амандасып алайық. Психологиялық ахуал
|
Оқулық |
|
|
|
Қайырлы таң, досым. Қайырлы күн болсын. Жеті күннің әр сәті, Сәттіліке толсын. Біздің алар бағамыз кілең бестік болсын! -Міне , жүрегіміздегі осындай жылылықпен бір- бірімізге күліп сабағымызды бастаймыз. Бар зейініміз сабақта болсын. |
|
|
|
2 минут Өткен сабақты тексеру |
Топка бөлу Балалар, мен сендерді гүлдер арқылы топқа бөлейін.
I топ-
II топ-
III
топ- Үй тапсырмасын тексеу.Кемшіліктерді анықтау. бағалау 3- тапсырма. 34 бет Үйде жоқ апашым, Үйде жоқ әкешім. Жинадым төсекті, Суардым көшетті. Тартпаны ашпадым, Киімді шашпадым. Үйді де жинаймын, Себебі мамамды Мен өте сыйлаймын.
|
Конвертегі суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
Балалар, бүгін үлкен үйдің бөлмелеріне саяхат жасаймыз.
-Сендер қандай бөлмелерді білесіңдер? қонақ бөлме- гостиная демалыс бөлме-комната отдыха балалар бөлмесі-детская комната жатын бөлме- спальня асхана –столовая жуынатын бөлме-ванная комната Осы бөлмеледе сендерге арналған тапсырмалар бар.
-Мынау қандай бөлме? -Қонақ бөлме -Бөлмеде нені көріп тұрмыз? -Заттарды
Үстел, диван,кресло, теледидар, шам т.б
1-тапсырма. Аударып жаз,айт Б 1.Гостиная красивая.
Ө 2.Детская комната большая.
Л 3.Ванная комната чистая.
М 4.Комната отдыха светлая.
Е Л Е р Дұрыс жауабы: -Мынау қандай бөлме? -Демалыс бөлме. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз? -Заттарды
Терезе, сурет
2-тапсырма.
-Балалар қазақ тілінде қанша септік бар? -Біз қандай септікті өттік? Ата Бөлме сөзін септе табыс, көмектес септікте. Просклоняйте слово( бөлме) Т.с. бөлмені К.с. бөлмемен Көпше түрде: Бөлме-бөлмелер -Мынау қандай бөлме? -Балалар бөлмесі. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
Ойыншықтар,кереует,шам 3-тапсырма.
Мынау- менің(комната)_________. Бөлмеде(два)_______ терезе, (одно)_______ есік бар. Үстелде компьютер (стоит)______.Еденде әдемі (ковер)_______ жатыр.Менің бөлмем (чистый)_______ және (красивый)_______.
-Мынау қандай бөлме? -Жатын бөлме. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
Кереует, шам
4-тапсырма.
Кел,ойнайық!
Сөзжұмбақты шеш.
1.комната 2.постель 3.ковер 4.лампа 5.телевизор
Б
Ө
Л
М
Е
Т О Б А С ы
1.они 2.дедушка 3.ребенок 4старший брат 5.младшая сестра девочек 6.младшая сестра мальчиков
-Мынау қандай бөлме? -Асхана. Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
Шкаф, үстел, орындық, терезе
5-тапсырма.
Жұмбақтар
Бір құлағы сөйлесе, Бір құлағы тыңдайды. Білсең айтшы, ендеше, Жүрт не дейді мұндайды ?
Ол жұмса көзін, Ұйықтаймын өзім.
Алдына келесің, Өзіңді көресің. Ол не?
Сыртылдайды күнімен, Сыртылдайды түнімен. Білгің келсе уақытты Көрсеттеді тілімен.
Барлығымыз қатты шаршаған шығармыз. Олай болса қанекей би билеп сергіп алайық. Сергіту сәті: -Мынау қандай бөлме? -Жуынатын бөлме. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
6-тапсырма.
Жас суретшілер сайысы
“Менің бөлмем”
Барлығымыз қатты шаршаған шығармыз. Олай болса қанекей би билеп сергіп алайық. Сергіту сәті:
|
А4 форматты ақ қағаз, қарындаштар Қимыл арқылы көрсетіп үйрену. |
|
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма |
“Кім жылдам?” ойыны Ойын арқылы нені білгенін, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғанын анықтау. 1-тапсырма 40 бет оқу |
|
|
|
Қосымша ақпарат:”Менің бөлмем” тақырыбына сурет салу |
|||
|
Бағалау |
Сұрақтарға жауап бергендерге (смайлик) |
|
|
|
Сөз жұмбақтарды тапқандар (гүл) |
|
||
|
Жас суретшілер (күн) |
|
||
|
Қорытындылау |
|
||
|
1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе?Неге? 2. Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Менің бөлмем 3 сынып
Ашық сабақ Менің бөлмем 3 сынып
Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Ю.Гагарин атындағы
№8 арнаулы гимназия мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ:
“Менің бөлмем”

Өткізген: Досқараева М.Д
3“В” сыныбы
|
Тақырыбы: Нәтиже сабақ “Менің бөлмем” |
Мектебі:” Ю.Гагарин атындағы дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын №8 арнаулы гимназиясы” коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
||
|
Күні, айы:25.10 |
Мұғалімнің аты- жөні: Доскараева М.Д |
||
|
3-сынып |
Сабаққа қатысқан оқушылар саны:13 |
Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 2 |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
3.1.3.1хабарламаны тыңдау ,мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру және оқиға желісі бойынша суреттерді орналастыру,кесте толтыру. 3.1.2.1 күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздер және сөз тіркестерінен құралған шағын мәтіндерді түсіну. 3.3.3.1 өлең,жұмбақ,ертегі,әңгіме жіне мақал-мәтелдерді ажырату,әңгімелеу/сипаттау мәтінін анықтау |
||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: 2-модуль бойынша өткен тақырыптарды қандай деңгейде меңгергендерін көрсете алады. Мұғалімнің сұрақтарына жауап бере алады,басқа оқушыларға сұрақ қоя алады. |
||
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады: 2- модуль бойынша өткен тақырыптар бойынша өзара тілдесе алады. Сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін дұрыс сақтап қолдана алады. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: 2- модуль бойынша өткен материалдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады. |
|||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: өткен тақырып бойынша сөздерді айта алады, өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. |
||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: жаңа сөздермен танысу |
||
|
|
Бөлме-комната Жарық-светлый(-ая,-ое) Пәтер-квартира Жатын бөлме-спальня Терезе- окно Есік-дверь Еден-пол Заттар-вещи Үстел-стол Теледидар-телевизор Кілем-ковер |
||
|
|
Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: суреттер арқылы сөз тіркестерін айту. |
||
|
|
|
||
|
Алдыңғы оқу: |
Оқушылар отбасы мүшелерін атай алады. |
||
|
Жоспар |
|
||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
||
|
|
Сабақтың барасы |
|
|
|
|
Жоспарланған жұмыс |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2-5минут) |
-Сәлеметсіңдер ме, балалар. Бүгінгі сабағымыз өзгеше өткел отыр, оған себеп, бүгінгі бізге қонаққа ұстаз апайлар келіп отыр. Сол кісілермен амандасып алайық. Психологиялық ахуал
|
Оқулық |
|
|
|
Қайырлы таң, досым. Қайырлы күн болсын. Жеті күннің әр сәті, Сәттіліке толсын. Біздің алар бағамыз кілең бестік болсын! -Міне , жүрегіміздегі осындай жылылықпен бір- бірімізге күліп сабағымызды бастаймыз. Бар зейініміз сабақта болсын. |
|
|
|
2 минут Өткен сабақты тексеру |
Топка бөлу Балалар, мен сендерді гүлдер арқылы топқа бөлейін.
I топ-
II топ-
III
топ- Үй тапсырмасын тексеу.Кемшіліктерді анықтау. бағалау 3- тапсырма. 34 бет Үйде жоқ апашым, Үйде жоқ әкешім. Жинадым төсекті, Суардым көшетті. Тартпаны ашпадым, Киімді шашпадым. Үйді де жинаймын, Себебі мамамды Мен өте сыйлаймын.
|
Конвертегі суреттер |
|
|
Сабақтың ортасы (6-40 минут) |
Балалар, бүгін үлкен үйдің бөлмелеріне саяхат жасаймыз.
-Сендер қандай бөлмелерді білесіңдер? қонақ бөлме- гостиная демалыс бөлме-комната отдыха балалар бөлмесі-детская комната жатын бөлме- спальня асхана –столовая жуынатын бөлме-ванная комната Осы бөлмеледе сендерге арналған тапсырмалар бар.
-Мынау қандай бөлме? -Қонақ бөлме -Бөлмеде нені көріп тұрмыз? -Заттарды
Үстел, диван,кресло, теледидар, шам т.б
1-тапсырма. Аударып жаз,айт Б 1.Гостиная красивая.
Ө 2.Детская комната большая.
Л 3.Ванная комната чистая.
М 4.Комната отдыха светлая.
Е Л Е р Дұрыс жауабы: -Мынау қандай бөлме? -Демалыс бөлме. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз? -Заттарды
Терезе, сурет
2-тапсырма.
-Балалар қазақ тілінде қанша септік бар? -Біз қандай септікті өттік? Ата Бөлме сөзін септе табыс, көмектес септікте. Просклоняйте слово( бөлме) Т.с. бөлмені К.с. бөлмемен Көпше түрде: Бөлме-бөлмелер -Мынау қандай бөлме? -Балалар бөлмесі. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
Ойыншықтар,кереует,шам 3-тапсырма.
Мынау- менің(комната)_________. Бөлмеде(два)_______ терезе, (одно)_______ есік бар. Үстелде компьютер (стоит)______.Еденде әдемі (ковер)_______ жатыр.Менің бөлмем (чистый)_______ және (красивый)_______.
-Мынау қандай бөлме? -Жатын бөлме. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
Кереует, шам
4-тапсырма.
Кел,ойнайық!
Сөзжұмбақты шеш.
1.комната 2.постель 3.ковер 4.лампа 5.телевизор
Б
Ө
Л
М
Е
Т О Б А С ы
1.они 2.дедушка 3.ребенок 4старший брат 5.младшая сестра девочек 6.младшая сестра мальчиков
-Мынау қандай бөлме? -Асхана. Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
Шкаф, үстел, орындық, терезе
5-тапсырма.
Жұмбақтар
Бір құлағы сөйлесе, Бір құлағы тыңдайды. Білсең айтшы, ендеше, Жүрт не дейді мұндайды ?
Ол жұмса көзін, Ұйықтаймын өзім.
Алдына келесің, Өзіңді көресің. Ол не?
Сыртылдайды күнімен, Сыртылдайды түнімен. Білгің келсе уақытты Көрсеттеді тілімен.
Барлығымыз қатты шаршаған шығармыз. Олай болса қанекей би билеп сергіп алайық. Сергіту сәті: -Мынау қандай бөлме? -Жуынатын бөлме. -Бөлмеде нені көріп тұрмыз?
6-тапсырма.
Жас суретшілер сайысы
“Менің бөлмем”
Барлығымыз қатты шаршаған шығармыз. Олай болса қанекей би билеп сергіп алайық. Сергіту сәті:
|
А4 форматты ақ қағаз, қарындаштар Қимыл арқылы көрсетіп үйрену. |
|
|
Сабақтың соңы Үйге тапсырма |
“Кім жылдам?” ойыны Ойын арқылы нені білгенін, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғанын анықтау. 1-тапсырма 40 бет оқу |
|
|
|
Қосымша ақпарат:”Менің бөлмем” тақырыбына сурет салу |
|||
|
Бағалау |
Сұрақтарға жауап бергендерге (смайлик) |
|
|
|
Сөз жұмбақтарды тапқандар (гүл) |
|
||
|
Жас суретшілер (күн) |
|
||
|
Қорытындылау |
|
||
|
1.Сабақ барысына өзгертулер енгіздіңіз бе?Неге? 2. Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? |
|
||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе не? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді? 1: 2: |
|||
шағым қалдыра аласыз

































