|
Пән: Сауат ашу |
Мектеп: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым |
Ортақ тақырып: Менің отбасым |
|
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: |
Тургумбаева Айгерім |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:. |
Менің отбасым. Қ қ дыбысы мен әрпі. |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
|
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Қ қ дыбысы бар сөздерді ажыратады әріпті дыбыспен сәйкестендіреді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Буындардан сөз құрай алады. Берілген суреттерді ортақ тақырып аясында топтастыра алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Сюжетті суретті пайдалана отырып, мәтінді құрастырады. |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Әріптерді таниды және дыбыспен сәйкестендіріп оқиды |
|
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, дене шынықтыру |
|
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба, аудиожазба. |
|
||||||
|
Бастапқы білім |
Дыбыс, буын туралы алғашқы білімдеріне сүйенеді. |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері: «Миға шабуыл» ширату жаттығуы
5. Дауыссыз дыбысты қандай текшемен белгілейміз? Бағалау: «Жарайсың!», «Керемет!», «Өте тамаша!» мадақтау арқылы ауызша сөздік бағалау жүргізу. «Санамақ» әдісі арқылы топқа бөлу |
Слайд Доп |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Ынталандыру Бейнежазба арқылы тапсырмалар орындату.
Жұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Жасыл ала дөңгелек,
Ққ дыбысы мен әрпі туралы түсіндіру жұмысын жүргізу. Балалар барлығымыз қолымызды иегіміздің астына қойып Ққ дыбысын айтайықшы .Ққ дыбысы біздің иегімізге тиді ме? Жоқ. Онда ол қандай дыбыс болады. Дауыссыз дыбыс . Дауыссыз дыбыс кедергілер арқылы айтылады. Қ қ Қ қ Ққ дыбы мен әрпі туралы бейнежазба көрсету арқылы жаңа сабақты меңгерту №1 Жеке жұмыс Қ дыбысынан келетін сөздер айтқы
Суреттер беру арқылы бағалау
Оқулықпен жұмыс Қа ла, қо ла, а сық, қа сық, мы сық, та уық, қа ра, қо ра, қар мақ, сыл дыр мақ, та мақ, ты мақ, қа лақ, қо нақ.
Сөздерді жазу №2 Жұптық жұмыс Кеспе қағаздар тарқату буыннан сөз құрау, дыбыстық талдау жасау Ма та, ал ма, да ла, а су, са на, а та, а на, ша шу, ал ша.
№3 Галерея әдісі бойынша суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап. Жұмыс құралдары:…., Ыдыстар: …, Ойыншықтар: |
Бейнежазба, Кеспе әріп, буындар Түрлі ресурстар Смайликтер |
|
|||||
|
Жаңа сабақ
Сергіту сәті 1 мин |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Ұжымдық жұмыс №4 Қалыптастырушы бағалау Тапсырма Берілген сөздерді оқы. Көп нүктенің орнына қай әріпті қоюға болады? Сол әріпті қоршап сыз.
Қас...ыр ... ой Тыш …ан |
ҚБ тапсырмалар жинағы |
|
|||||
|
|
|
|
|
|||||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы. Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Қабілеті төмен оқушыларға «Диалог және ауызша қолдау көрсету» саралау тәсілі бойынша жұмыс жүргіземін. Қабілеті жоғары ЖАДА аясында жұмыс жүргізеді. Қосымша тапсырмалар беру арқылы «Қарқын арқылы саралау» тәсілін қолданамын. Тапсырманы оқушылардың қажеттілігіне қарай саралап, табысқа бағыттау жолында ішкі уәжін ескере отырып таңдалды. Саралау жұмысы арқылы оқушы деңгейіне қарай тапсырма таңдалып, дереккөздердің көмегімен, оқушылардың жылдамдық дәрежесіне қарай, қолдау көрсетіп және бүгінгі сабаққа қорытынды жасау үшін осы тәсілдерге сүйендім. |
Ашық сұрақтар қою арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. |
Денсаулық, достық және айналадығыларға қамқорлық көрсету құндылығы дамиды. Партада денені тік ұстап отырамыз. |
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: "Менің отбасым. Қ қ дыбысы мен әрпі."
Ашық сабақ: "Менің отбасым. Қ қ дыбысы мен әрпі."
|
Пән: Сауат ашу |
Мектеп: |
|
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің отбасым және достарым |
Ортақ тақырып: Менің отбасым |
|
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты жөні: |
Тургумбаева Айгерім |
|
|||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы:. |
Менің отбасым. Қ қ дыбысы мен әрпі. |
|
||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
|
|
||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Қ қ дыбысы бар сөздерді ажыратады әріпті дыбыспен сәйкестендіреді. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Буындардан сөз құрай алады. Берілген суреттерді ортақ тақырып аясында топтастыра алады. Кейбір оқушылар орындай алады: Сюжетті суретті пайдалана отырып, мәтінді құрастырады. |
|
||||||
|
Бағалау критерийлері |
Әріптерді таниды және дыбыспен сәйкестендіріп оқиды |
|
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, дене шынықтыру |
|
||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба, аудиожазба. |
|
||||||
|
Бастапқы білім |
Дыбыс, буын туралы алғашқы білімдеріне сүйенеді. |
|
||||||
|
Сабақ барысы |
|
|||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|||||
|
Сабақтың басы 0-5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Шаттық шеңбері: «Миға шабуыл» ширату жаттығуы
5. Дауыссыз дыбысты қандай текшемен белгілейміз? Бағалау: «Жарайсың!», «Керемет!», «Өте тамаша!» мадақтау арқылы ауызша сөздік бағалау жүргізу. «Санамақ» әдісі арқылы топқа бөлу |
Слайд Доп |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Ынталандыру Бейнежазба арқылы тапсырмалар орындату.
Жұмбақ шешу арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Жасыл ала дөңгелек,
Ққ дыбысы мен әрпі туралы түсіндіру жұмысын жүргізу. Балалар барлығымыз қолымызды иегіміздің астына қойып Ққ дыбысын айтайықшы .Ққ дыбысы біздің иегімізге тиді ме? Жоқ. Онда ол қандай дыбыс болады. Дауыссыз дыбыс . Дауыссыз дыбыс кедергілер арқылы айтылады. Қ қ Қ қ Ққ дыбы мен әрпі туралы бейнежазба көрсету арқылы жаңа сабақты меңгерту №1 Жеке жұмыс Қ дыбысынан келетін сөздер айтқы
Суреттер беру арқылы бағалау
Оқулықпен жұмыс Қа ла, қо ла, а сық, қа сық, мы сық, та уық, қа ра, қо ра, қар мақ, сыл дыр мақ, та мақ, ты мақ, қа лақ, қо нақ.
Сөздерді жазу №2 Жұптық жұмыс Кеспе қағаздар тарқату буыннан сөз құрау, дыбыстық талдау жасау Ма та, ал ма, да ла, а су, са на, а та, а на, ша шу, ал ша.
№3 Галерея әдісі бойынша суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап. Жұмыс құралдары:…., Ыдыстар: …, Ойыншықтар: |
Бейнежазба, Кеспе әріп, буындар Түрлі ресурстар Смайликтер |
|
|||||
|
Жаңа сабақ
Сергіту сәті 1 мин |
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Ұжымдық жұмыс №4 Қалыптастырушы бағалау Тапсырма Берілген сөздерді оқы. Көп нүктенің орнына қай әріпті қоюға болады? Сол әріпті қоршап сыз.
Қас...ыр ... ой Тыш …ан |
ҚБ тапсырмалар жинағы |
|
|||||
|
|
|
|
|
|||||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы. Құндылықтардағы байланыс |
||||||
|
Қабілеті төмен оқушыларға «Диалог және ауызша қолдау көрсету» саралау тәсілі бойынша жұмыс жүргіземін. Қабілеті жоғары ЖАДА аясында жұмыс жүргізеді. Қосымша тапсырмалар беру арқылы «Қарқын арқылы саралау» тәсілін қолданамын. Тапсырманы оқушылардың қажеттілігіне қарай саралап, табысқа бағыттау жолында ішкі уәжін ескере отырып таңдалды. Саралау жұмысы арқылы оқушы деңгейіне қарай тапсырма таңдалып, дереккөздердің көмегімен, оқушылардың жылдамдық дәрежесіне қарай, қолдау көрсетіп және бүгінгі сабаққа қорытынды жасау үшін осы тәсілдерге сүйендім. |
Ашық сұрақтар қою арқылы қалыптастырушы бағалау жүргіземін. |
Денсаулық, достық және айналадығыларға қамқорлық көрсету құндылығы дамиды. Партада денені тік ұстап отырамыз. |
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті? Қандай кедергілер болды? Не сәтті өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз

















