Материалдар / Ашық сабақ: Менің отбасым Ққ дыбысы мен әрпі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ: Менің отбасым Ққ дыбысы мен әрпі

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл ашық сабақ жаңартылған білім бойынша дайындалып, өткізілген. Бұл сабақта әдіс-тәсілдер қолданылған. Баланың дамуына, топппен жұмыс жасауына көп көмегі тиеді.Баланың өзін-өзі бағалауы да ерекше.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Қаңтар 2019
425
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары


Сабақ:

Мектеп: Қаныш Сәтпаев атындағы орта мектебі

Сынып: 1

Пәні: Сауат ашу


Ортақ тақырып Менің отбасым және достарым

Бөлім: 3

Сабақтың тақырыбы: Ққ дыбысы және әріпі

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

1.1 Қ дыбысы және әрпімен таныстыру. Сөзде қай жерлерде кездесетінін анықтау. Жазылу таңбасын үйрету

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

1.8 Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақ мақсаты

Барлық оқушы: Жаңа білімді меңгереді.

Көптеген оқушы:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды

Кейбір оқушы: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Бағалау критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Тілдік мақсат

Тамақтар және сусындардың қазіргі уақытта және өткен уақытта сатып алу және дайындаумен байланысты жаңа сөздер мен сөз тіркестерін біле алады


Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Ққ дыбысы


Талқылауға арналған сұрақтар:

Қандай буындарды білесіңдер?

Не себепті......деп ойлайсыз?

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Музыка, тіл дамыту

АКТ

Интербелсенді тақта, слайд.

Бастапқы оқу:

Қ қ дыбысы және әріпі


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Дескрипторлар


Бағалау түрлері

ресурстар


Басы



Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық сәті

Кәне,балалар,қазір қай сабақ болады?

Қазір сауат ашу сабағы.

Бүгінгі сабақ ашық сабақ,көп қонақтар қатысып отыр.

-Кәне,қонақтармен амандасайық.

Қуан шаттан!

Қуан шаттан!

Қуанатын келді күн.

Қайырлы таң!

Қайырлы күн!

Күліп шықты күн бүгін.

Сәлеметсіздерме!

Бәріміз күндей жарқырайық!

Бәріміз дос болайық!

Бәріміз тату болайық!

Қатар-қатар тізіліп

Қолымызды түсіріп

Түп-түзу болып отырайық.














Табиғат бейнесіндегі слайд


Слайд

Суреттер

Ортасы










1 тапсырма. Топпен жұмыс. «Ойлан тап» әдісі

ІІ. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында доп беру арқылы сұрақ қою мақсатында ойын жүргізу

- Буындегеніміз не?
 - Әріп
дегеніміз не?
 - Дыбыс
дегеніміз не?
 - Сөздегеніміз не?
 - Сөйлемдегеніміз не?
 - Дауыстыдыбыстарнешегебөлінеді?

Топқа бөлу: буын құрату арқылы сөйлем құрату

1-топ дауыстылар

2-топ дауыссыздар

3-топ әріптер


ІІІ. Жаңа сабақты таныстыру мақсатында жұмбақ жасыру
1. Қалқиған екі құлағы,

Елеңдеп қорқып тұрады. (Қоян)

2.Қыс бойына жатады,

Тәтті ұйқыға батады. (Қонжық)

3. Аузы бейне шалғы,орақ,

Шөп емес,бірақ мал орады. (Қасқыр)

4.Кішкене ғана бойы бар,
Айналдырып киген тоны бар. (Қой)

5.Көкала костюм киеді,
Бойын жерге жасырған.
Күннің көзін сүйеді,
Бұрымы бар жасылдан. (Қарбыз)

Демек, Қандай әріптермен басталып тұр. Міне, Ққ баспа және жазба түрі.

Ққ дыбысын жақсырақ түсіну үшін мен сендерге бейнежазбаны көрсеткім келіп отыр.

Қалай екен балалар, сендерге бейнежазба ұнады ма?

2- тапсырма:

Енді өздерің тағыда Ққ дыбысынан басталатын сөздер айтыңдаршы.

Қарлығаш, қозы, қоян, құлын, құмырсқа, қармақ, қобыз, қасқыр, қарбыз, қауын.

3- тапсырма

Қасқыр, қозы, құмырсқа, құлын, қой сөзін буынға

бөлу.

Қой сөзін текшелер арқылы жазып көрсету

3-топқа тапсырма беру. Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс әдісі»

1-топ алдарындағы әріптерден асық сөзін жазу

2-топ қол, қар

3-топ ақпан, жақсы

СЕРГІТУ СӘТІ:

ІV. Оқулықпен жұмыс:

1 Тыңдалым

 - Оқулықта берілген сюжетті суреттен әңгіме құрату
 - Суреттен не көріп тұрмыз?
 - Сурет не туралыдеп ойлайсыңдар?
 - Отбасымүшелеріқайбөлмедеотыр?
 - Атасынемересіненетуралыайтыпжатырдепойлайсыңдар?

2 Әр топ қарақатсөзінедыбыстықталдаужасау

3 Оқылым
     Қа ла            қа ра              сыл  дыр  мақ
     Қо ла            қо ра             тал  қан
    А сық           қар  мақ        тыш  қан
    Қа сық          та мақ           а  ла  қан
    Мы сық        ты мақ           қо ша қан
    Та  уық        қа лақ             қал  та

№5  Дәптермен жұмыс

Ққ дыбысын ауада жазып көрсету
№6  Шығармашылық  тапсырма:
Суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап.


Жұмыс құралдары:

 Ара, балға, шеге, қалақ,

кілт

Ыдыстар:

 Қасық, шанышқы, қазан,

Тарелка,

Ойыншықтар:

 Қуыршақ, әтеш, тышқан




4-тапсырма. Бірлесе жазу әдісін пайдалана отырып, шатастырылған сөздерден сөйлем құрату.








Дескриптор: білім алушы

Өтілген әріптерді айта алады

Дауысты және дауыссыз дыбыстарды біледі

Буыннан сөз құралатынын біледі














Дескриптор: білім алушы

Жұмбақтың мағынасын түсініп, жауап бере алады

Әріптерге дыбыстық талдау жасай алады

Қ дыбысының қай буында кездесетінін айыра алады






Дескриптор: білім алушы

Әңгімені түсінеді;

Болжай алады




















Дескриптор: білім алушы

сурет бойынша әңгіме құрай алады.

Буындап оқи алады





Дескриптор:

1. Суреттегі заттарды топтарға бөледі, атын атайды.

2. Құрамында қ дыбысы бар сөздерді табады.

3. Құрамында қ дыбысы бар сөздерді буынға бөледі.

4. Қ дыбысының орналасу ретін біледі



Дескриптор: білім алушы

шатастырылған сөздерден сөйлем құрай алады.









«Бармақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалады














Бағдаршам арқылы кері байланыс








«Шапалақ ұру» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды

Бір шапалақ-өте жақсы

Екі шапалақ- жақсы

Үш шапалақ –орта













































Әр оқушы өз-өздерін жеміс ағашына стикер ілу арқылы бағалады


Буындар

интербелсенді тақта


Әріптер













































Соңы




Кері байланыс:

Қосымша мәліметтер


Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?


2 тапсырма бойынша екі-үш оқушының ілесе алмағанына байланысты жеке жұмыстар қарастырылып, карточка беру арқылы топқа ілесті.


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

1. «Бармақ» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалады

2. «Бағдаршам» әдісі арқылы оқушылар бағаланады

жасыл-түсіндім

сары- түсініп келем

қызыл-түсінбедім

3. «Шапалақ ұру» әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды

Бір шапалақ-өте жақсы

Екі шапалақ- жақсы

Үш шапалақ –орта

4. Әр оқушы өз-өздерін жеміс ағашына стикер ілу арқылы бағалады

Денсаулық және қауіпсіздік

Дұрыс тамақтану, ақшаны орны мен жарату және гигиена талаптары орындаудың жолдарын түсінді.

Үлкендердің еңбектерін қадірлеп, еңбек етудің денсаулыққа пайдалы екенін білді



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!