Пәні: Математика Сабақтың тақырыбы: Метр – ұзындықтың өлшем бірлігі.
Сабақтың мақсаты: Метр – ұзындықтың өлшем бірлігі туралы түсінік қалыптастыру, сандық өрнектерді салыстыру білімін пысықтау, шамаларды оқуға, жазуға дағдыландыру.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, ізденіс, жеке жұмыс, топтық жұмыс
Құрал-жабдықтары: метрлік, оқулық, плакат (түсіндірме), үлестірмелік қима қағаздар түрлі – түсті, сандық.
Барысы
I. Ұйымдастыру бөлімі.
Психологиялық дайындық.
«Сен мені танисың ба?» фигуралар бойынша топқа бөлу.
II.Үй тапсырмасын тексеру.
Санды өрнектерді салыстыр.
Салыстыр:6
III.Жаңа материалды игерту.
Миға шабуыл.
-Сызғыш не үшін керек?
-Партаны, сынып бөлмесін ненің көмегімен өлшейміз? (метрлеме көмегімен)
1 метр (м) = 10 дециметр (дм)
1метр (м) = 100 сантиметр (см)
1дм = 10см 1м = 100см 1м = 10дм 1дм5см = 15см 10дм = 100см
1-топ: 2-топ: 3-топ:
Үлестірмелі әр түрлі түсте берілген тапсырма:
3дм + 7дм = 10дм = 1м
30 + 70 = 100
3 онд. + 7 онд. = 10 онд. = 1 жүзд.
Оқулықпен жұмыс.
Есепті шығар:3
1.с. – 20дм Шешуі: 25дм – 20дм = 5 дм
2.с. – 25дм Жауабы: 1.с. – 5 дм қ.
1.с. - ? дм қ.
Сергіту сәті.
Логикалық тапсырма:
Күләш Әселден биік, Әсел Айнұрдан биік. Бойы ең ұзыны кім? Бойы ең қысқасы кім?
Жауабы: Күләш, Әсел, Айнұр.
IV. Жаңа материалды бекіту.
Салыстыр:4
5 + 8 > 3 + 7 8 + 3 < 8 + 8 17 – 7 > 17 – 10 9 + 4 < 5 + 9
Тиімді тәсілмен есепте:
Жеке жұмыс топшамалардан орындайды.
Жұмбақты шеш:
Теңіздей түбі терең,
Сүңгіген жетер әрең. (БІЛІМ)
V. Қорытынды.
Бүгінгі сабақта Метр – ұзындықтың өлшем бірлігі туралы меңгердіңдер.
VI.Үйге тапсырма. Салыстыр:4 (3баған) 65 бет.
VII.Бағалау.
Көңіл-күйді анықтау смайликтері.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Метр -ұзындықтың өлшем бірлігі. 2-сынып
Ашық сабақ. Метр -ұзындықтың өлшем бірлігі. 2-сынып
Пәні: Математика Сабақтың тақырыбы: Метр – ұзындықтың өлшем бірлігі.
Сабақтың мақсаты: Метр – ұзындықтың өлшем бірлігі туралы түсінік қалыптастыру, сандық өрнектерді салыстыру білімін пысықтау, шамаларды оқуға, жазуға дағдыландыру.
Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: түсіндіру, ізденіс, жеке жұмыс, топтық жұмыс
Құрал-жабдықтары: метрлік, оқулық, плакат (түсіндірме), үлестірмелік қима қағаздар түрлі – түсті, сандық.
Барысы
I. Ұйымдастыру бөлімі.
Психологиялық дайындық.
«Сен мені танисың ба?» фигуралар бойынша топқа бөлу.
II.Үй тапсырмасын тексеру.
Санды өрнектерді салыстыр.
Салыстыр:6
III.Жаңа материалды игерту.
Миға шабуыл.
-Сызғыш не үшін керек?
-Партаны, сынып бөлмесін ненің көмегімен өлшейміз? (метрлеме көмегімен)
1 метр (м) = 10 дециметр (дм)
1метр (м) = 100 сантиметр (см)
1дм = 10см 1м = 100см 1м = 10дм 1дм5см = 15см 10дм = 100см
1-топ: 2-топ: 3-топ:
Үлестірмелі әр түрлі түсте берілген тапсырма:
3дм + 7дм = 10дм = 1м
30 + 70 = 100
3 онд. + 7 онд. = 10 онд. = 1 жүзд.
Оқулықпен жұмыс.
Есепті шығар:3
1.с. – 20дм Шешуі: 25дм – 20дм = 5 дм
2.с. – 25дм Жауабы: 1.с. – 5 дм қ.
1.с. - ? дм қ.
Сергіту сәті.
Логикалық тапсырма:
Күләш Әселден биік, Әсел Айнұрдан биік. Бойы ең ұзыны кім? Бойы ең қысқасы кім?
Жауабы: Күләш, Әсел, Айнұр.
IV. Жаңа материалды бекіту.
Салыстыр:4
5 + 8 > 3 + 7 8 + 3 < 8 + 8 17 – 7 > 17 – 10 9 + 4 < 5 + 9
Тиімді тәсілмен есепте:
Жеке жұмыс топшамалардан орындайды.
Жұмбақты шеш:
Теңіздей түбі терең,
Сүңгіген жетер әрең. (БІЛІМ)
V. Қорытынды.
Бүгінгі сабақта Метр – ұзындықтың өлшем бірлігі туралы меңгердіңдер.
VI.Үйге тапсырма. Салыстыр:4 (3баған) 65 бет.
VII.Бағалау.
Көңіл-күйді анықтау смайликтері.
шағым қалдыра аласыз













