Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Цитология |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзабекова Ақмарал |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
Қатысқаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Микроскоппен жұмыс жасау ережелері |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысады, біледі. (Білу, түсіну) Уақытша препарат жасау жолдарын үйренеді. (қолдану, талдау) Өсімдік жасушасын микроскоппен бақылайды, талдайды. (талдау, жинақтау, бағалау) |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысады, біледі; - Уақытша препарат жасау жолдарын үйренеді; - Өсімдік жасушасын микроскоппен бақылайды, талдайды; |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
«ДЖИГСО» әдісі, тірек-сызбамен жұмыс, кестемен жұмыс, ТТТ әдісі |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, Жаратылыстану |
||||
|
Бастапқы білім |
«Микроскоптың ашылу тарихы, құрылысы» тақырыбын еске түсіру үшін мен, алдыңғы білімді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашық сұрақтар қоя отырып қорытындылаймын |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Сәлемдесемін, сыныпты түгендеймін, сыныпты үш топқа түрлі-түсті стикерлермен бөлемін. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Сынып екі топқа бөлінеді, бүгінгі сабақтың тақырыбымен бағалау критерийімен танысады. |
Қалыптастырушы бағалау |
Микроскоп, таратпа мәтіндер |
|
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Барлық оқушылар орындайды: «ДЖИГСО» әдісімен мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Мәтінмен жұмыс 1-топ: Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысыңдар (Қосымша) Микроскоппен жұмыс істеу ережелері: Микроскопты ыңғайлап, сол жаққа қойыңыз. Айнаның ойыс жағын жарық түсетін жаққа бағыттаңдар. Револьверді айналдырып, 8 есе үлкейтіп көрсететін объективке /кіші/ қойыңыздар. Кіші объектив пен препарат орналасатын орындықтың аралығы 1-1,5 см болуы керек. Айнаны ептеп қозғап біркелкі түсетін жарықты табыңыздар. Препараттың кішкентай шынысын жоғары бағыттап орналастырып, микроскоппен қараңыздар. |
Дескриптор: білім алушы- - мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді; - Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысады, біледі; -Постерге жазады, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды; |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Таратпа мәтіндер, Микроскоппен жұмыс жасау туралы бейнероликтер |
|
|
Барлық оқушылар орындайды: Тәжірибе жұмысы Уақытша препарат жасау жолдарымен танысыңдар.
|
Дескриптор: білім алушы -Микроскоппен жұмыс жасай алады; - Уақытша препарат жасау жолдарын біледі; |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Микроскоп, Петри ыдысы, заттық шыны, жабын шыны, қысқыш, тамызғы, пияз өсімдігі |
||
|
Барлық оқушы орындайды: 3 |
Дескриптор: білім алушы- - Өсімдік жасушасын микроскоппен бақылайды, талдайды; -жасуша органоидтарын анықтап талдайды; -топтық бағалау |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Микроскоп, Петри ыдысы, заттық шыны, жабын шыны, қысқыш, тамызғы, пияз өсімдігі, йод |
||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс. Жазбаша бағалау |
ТТТ әдісі |
ТТТ әдісі |
Бағалау парақтары |
|
|
Үй тапсырмасы |
Микроскоппен жұмыс жасау ережелері |
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Микроскоппен жұмыс жасау ережелері
Ашық сабақ: Микроскоппен жұмыс жасау ережелері
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Цитология |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мырзабекова Ақмарал |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сынып: |
|
Қатысқаны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Микроскоппен жұмыс жасау ережелері |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындайды: Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысады, біледі. (Білу, түсіну) Уақытша препарат жасау жолдарын үйренеді. (қолдану, талдау) Өсімдік жасушасын микроскоппен бақылайды, талдайды. (талдау, жинақтау, бағалау) |
||||
|
Бағалау критерийлері |
- Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысады, біледі; - Уақытша препарат жасау жолдарын үйренеді; - Өсімдік жасушасын микроскоппен бақылайды, талдайды; |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
«ДЖИГСО» әдісі, тірек-сызбамен жұмыс, кестемен жұмыс, ТТТ әдісі |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
-Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; -Қарым-қатынас жасау қабілеті; -Өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау; -Жауапкершілік; -Денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету; -Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Биология, Жаратылыстану |
||||
|
Бастапқы білім |
«Микроскоптың ашылу тарихы, құрылысы» тақырыбын еске түсіру үшін мен, алдыңғы білімді «Сұрақ-жауап» әдісі арқылы ашық сұрақтар қоя отырып қорытындылаймын |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин |
Сәлемдесемін, сыныпты түгендеймін, сыныпты үш топқа түрлі-түсті стикерлермен бөлемін. Бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Сынып екі топқа бөлінеді, бүгінгі сабақтың тақырыбымен бағалау критерийімен танысады. |
Қалыптастырушы бағалау |
Микроскоп, таратпа мәтіндер |
|
|
Жаңа сабақ 30 минут |
Барлық оқушылар орындайды: «ДЖИГСО» әдісімен мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Мәтінмен жұмыс 1-топ: Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысыңдар (Қосымша) Микроскоппен жұмыс істеу ережелері: Микроскопты ыңғайлап, сол жаққа қойыңыз. Айнаның ойыс жағын жарық түсетін жаққа бағыттаңдар. Револьверді айналдырып, 8 есе үлкейтіп көрсететін объективке /кіші/ қойыңыздар. Кіші объектив пен препарат орналасатын орындықтың аралығы 1-1,5 см болуы керек. Айнаны ептеп қозғап біркелкі түсетін жарықты табыңыздар. Препараттың кішкентай шынысын жоғары бағыттап орналастырып, микроскоппен қараңыздар. |
Дескриптор: білім алушы- - мәтінді топта оқиды, топта талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді; - Микроскоппен жұмыс жасау ережелерімен танысады, біледі; -Постерге жазады, өз жұмыстарын сынып алдында қорғайды; |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Таратпа мәтіндер, Микроскоппен жұмыс жасау туралы бейнероликтер |
|
|
Барлық оқушылар орындайды: Тәжірибе жұмысы Уақытша препарат жасау жолдарымен танысыңдар.
|
Дескриптор: білім алушы -Микроскоппен жұмыс жасай алады; - Уақытша препарат жасау жолдарын біледі; |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Микроскоп, Петри ыдысы, заттық шыны, жабын шыны, қысқыш, тамызғы, пияз өсімдігі |
||
|
Барлық оқушы орындайды: 3 |
Дескриптор: білім алушы- - Өсімдік жасушасын микроскоппен бақылайды, талдайды; -жасуша органоидтарын анықтап талдайды; -топтық бағалау |
Қалыптастырушы бағалау: бас бармақ әдісі
|
Микроскоп, Петри ыдысы, заттық шыны, жабын шыны, қысқыш, тамызғы, пияз өсімдігі, йод |
||
|
Қорытынды 5 мин |
Кері байланыс. Жазбаша бағалау |
ТТТ әдісі |
ТТТ әдісі |
Бағалау парақтары |
|
|
Үй тапсырмасы |
Микроскоппен жұмыс жасау ережелері |
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


-тапсырма:












