ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ ӘКІМДІГІНІҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
ШУ АУДАНЫНЫҢ БІЛІМ БӨЛІМІНІҢ
«Мұхтар Әуезов атындағы орта мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
10 «а» сынып
Тақырыбы: Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және
ұрыстық мүмкіндіктері

АӘТД пәні оқытушы-ұйымдастырушысы: аға л-нт Қ.Б Бектияров
2021-2022 оқу жылы
|
Пәні: Алғашқы әскери және технологиялық дайындық |
Мұғалім: Бектияров Қ.Б. |
Сыныбы:10а |
Күні: 22.09.2021 ж |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлімше ұйымдастыру,штаттық қарулану және ұрыстық техника,бөлімшенің ұрыстық мүмкіндіктері. |
|||
|
Мақсаты |
а) Оқушыларды жаяу әскердің ұрыстық машинасындағы мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастырылуымен және штаттық қарулану мен ұрыс техникасымен таныстыру |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру 2.Взвод командирі сапты түзеп, екіге сапталуға команда береді. Екіге сапталған оқушыларды екі бөлімшеге бөлініп отырады. 3. Командир бөлімшенің тізімін жасап,бағалау парақшасын дайындайды. (3 мин.) |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
«Әуен» ойын жаттығуы Мақсаты: Әскери әндерді тыңдап , бөлімше ақылдаса отырып атын тауып,қай кезеңге арналған ән екенін айтады. (5 мин.) |
|||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту |
«Бәйге» әдісі (Смаилкпен бағаланады. Себебі оқушының өткен сабақты қаншалықты деңгейде меңгергенін білу мақсатта сонымен қатар келесі сабақты жоспарлау үшін)
|
Оқушылар үй тапсырмасына дайындығын ,өткен сабақтарды қаншалықты меңгергенін сұрақтарға жауап беру арқылы көрсетеді |
||
|
Мағынаны тану |
1. Кітаппен жұмыс: Әр оқушы 35-38 беттегі тақырыппен оқып танысады. 2. «Ойлан.Жұптас.Бөліс» әдісі. Оқушылар оқыған материалы туралы ойланады, қасындағы жұбымен пікірлеседі, топта ойларын бөліседі. (15 мин.) |
|||
|
Ой толғаныс |
«Аялдама» әдісі : Оқушылар бөлімшесімен әр тапсырмаға айналып жүріп,білгендерін плакатқа түсіреді. Тапсырманы түсіру кезінде әр бөлімше өзіне берілген маркермен ( қызыл,жасыл,көк) жазады. 1.Тапсырма: ЖҰМ 2.Тапсырма: БТР 3.Тапсырма:Жауынгерлік мүмкіндіктер (6 мин) |
|||
|
Бағалау |
1.Тест (5 мин) 2.«Жеміс ағашы» стикер (2 мин.) 3.Бағалау (2 мин.) |
|||
|
Үйге тапсырма |
ЖҰМ мен БТР-дің негізгі тактикалық-техникалық сипаттамалыры 1-кестемен жұмыс |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері
Ашық сабақ Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және ұрыстық мүмкіндіктері
ЖАМБЫЛ ОБЛЫСЫ ӘКІМДІГІНІҢ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫ
ШУ АУДАНЫНЫҢ БІЛІМ БӨЛІМІНІҢ
«Мұхтар Әуезов атындағы орта мектебі
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Ашық сабақ
10 «а» сынып
Тақырыбы: Мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастыру және
ұрыстық мүмкіндіктері

АӘТД пәні оқытушы-ұйымдастырушысы: аға л-нт Қ.Б Бектияров
2021-2022 оқу жылы
|
Пәні: Алғашқы әскери және технологиялық дайындық |
Мұғалім: Бектияров Қ.Б. |
Сыныбы:10а |
Күні: 22.09.2021 ж |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Бөлімше ұйымдастыру,штаттық қарулану және ұрыстық техника,бөлімшенің ұрыстық мүмкіндіктері. |
|||
|
Мақсаты |
а) Оқушыларды жаяу әскердің ұрыстық машинасындағы мотоатқыш бөлімшесінің ұйымдастырылуымен және штаттық қарулану мен ұрыс техникасымен таныстыру |
|||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Взвод командирі оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға рапорт береді, амандасу, түгендеу, оқушылардың сырт көрінісін тексеру 2.Взвод командирі сапты түзеп, екіге сапталуға команда береді. Екіге сапталған оқушыларды екі бөлімшеге бөлініп отырады. 3. Командир бөлімшенің тізімін жасап,бағалау парақшасын дайындайды. (3 мин.) |
|||
|
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру |
«Әуен» ойын жаттығуы Мақсаты: Әскери әндерді тыңдап , бөлімше ақылдаса отырып атын тауып,қай кезеңге арналған ән екенін айтады. (5 мин.) |
|||
|
Сабақтың барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
|
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту |
«Бәйге» әдісі (Смаилкпен бағаланады. Себебі оқушының өткен сабақты қаншалықты деңгейде меңгергенін білу мақсатта сонымен қатар келесі сабақты жоспарлау үшін)
|
Оқушылар үй тапсырмасына дайындығын ,өткен сабақтарды қаншалықты меңгергенін сұрақтарға жауап беру арқылы көрсетеді |
||
|
Мағынаны тану |
1. Кітаппен жұмыс: Әр оқушы 35-38 беттегі тақырыппен оқып танысады. 2. «Ойлан.Жұптас.Бөліс» әдісі. Оқушылар оқыған материалы туралы ойланады, қасындағы жұбымен пікірлеседі, топта ойларын бөліседі. (15 мин.) |
|||
|
Ой толғаныс |
«Аялдама» әдісі : Оқушылар бөлімшесімен әр тапсырмаға айналып жүріп,білгендерін плакатқа түсіреді. Тапсырманы түсіру кезінде әр бөлімше өзіне берілген маркермен ( қызыл,жасыл,көк) жазады. 1.Тапсырма: ЖҰМ 2.Тапсырма: БТР 3.Тапсырма:Жауынгерлік мүмкіндіктер (6 мин) |
|||
|
Бағалау |
1.Тест (5 мин) 2.«Жеміс ағашы» стикер (2 мин.) 3.Бағалау (2 мин.) |
|||
|
Үйге тапсырма |
ЖҰМ мен БТР-дің негізгі тактикалық-техникалық сипаттамалыры 1-кестемен жұмыс |
|||
шағым қалдыра аласыз













