Ашық сабақ. "Мұнай индустриясы" қазақ тілі 10 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ. "Мұнай индустриясы" қазақ тілі 10 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Ұстаздарға ҚМЖ жасауда көмек болады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Page 1

Сабақ: қазақ тілі Мектеп: «№6 жалпы білім беру орта мектебі» КММ
Күні:10.12.2019 Мұғалімнің есімі: Гузирбаева К.С
Сынып: 10 «в,г» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы Мұнай индустриясы.
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары:
10.4.3.1 белгілі бір тақырып аясында сөздерді іріктеп, түрлендіріп,
талғаммен қолдана білу.
10.3.6.1 жазба жұмысын абзац пен бөліктерге бөлу, ойын(ақпарат,
идея) дұрыс жүйелеп, логикалық және стильдік түзетулер енгізу,
редакциялау.
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар орындай алады: тыңдалған мәтіннің мазмұнын
түсінеді, болжам жасай алады, өз біліміне сүйеніп тақырыпты
жалғастыра алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтінді мұқият тыңдап,
оқушылар тірек сөздерді жазып алады, алынған ақпараттарды
сараптап, өз пікірлерін білдіре алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: көтерілген мәселе бойынша ой
тұжырымдарын шығармашылық жұмыстарында еркін қолдана алады.
Тілдік мақсат: Оқушылар орындай алады: белгілі бір тақырып аясында сөздерді
іріктеп, түрлендіріп, талғаммен қолдана біледі. Жазба жұмысын абзац
пен бөліктерге бөлу, ойын(ақпарат, идея) дұрыс жүйелеп, логикалық
және стильдік түзетулер енгізу, редакциялайды.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: индустрия, теміржол
торабы.
Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: менің ойымша,
болуы мүмкін, ықтимал.....
Талқылауға арналған сұрақтар:
1.Мұнай индустриясы дегенде нені түсінесіңдер?
2.Мұнай өндіру ісінде нені ескеру керек деп ойлайсыңдар?
3.Мұнай саласында жұмыс жасайтын таныстарыңыз бар ма?
Бағалау критерийлері Ақпараттарды іріктейді, ішінара ізденушілік жұмыстарын жүргізеді.
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Білу. Түсіну. Қолдану.
Құндылыққа баулу Отандық өнім.
Пәнаралық байланыс География.
Тақырып бойынша
алдыңғы білім
Алматы метросы.
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың
басы

Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу, түгелдеу, оқушылардың назарын
сабаққа аудару.
«Сиқырлы сөздер» ойыны.
1-тапсырма. Суреттегі ақпаратты сөз дәлдігін сақтай отырып
әңгімелейді.

Сабақтың
ортасы

2-тапсырма. Мәтінді оқып, өткен сабақтағы оқылым мәтінімен
салыстыра талдайды. Стилін анықтайды.
Дескриптор.
-мәтінді түсінеді;
Жеке
жұмыс.



Page 2

-салыстыра талдай алады;
-стилін анықтайды;
3-тапсырма. Мәтіндегі кәсіби сөздерді тауып, іріктеп, түрлендіріп,
талғаммен қолданып, 10 сөйлем жазады.
Дескриптор.
-кәсіби сөздерді табады;
- іріктеп, түрлендіреді;
- талғаммен қолданып, 10 сөйлем жаза алады;
4-тапсырма. Жағдаяттық тапсырманы орындайды. Екі топқа
бөлінеді:
1-топ-журналистер;
2-топ-мұнай өндірушілер.
Мамандандырылған тар аядағы арнайы терминдер мен ұғымдарды,
тілдік оралымдарды қолданып сұхбат құрады.




Дәптермен
жұмыс.


Сабақтың
аяқталуы

Рефлексия. «Табыс сатысы»
1-баспалдағы: Мен... білемін.
2-баспалдағы: Мен ... түсінемін.
3-баспалдағы: Мен ... жасай аламын.
Бағалау.
Үйге тапсырма беру. «Мен мұнайлы даланың перзентімін»
тақырыбына эссе жазу. Сөз саны 150-170.
Қорытындылау.



Қосымша ақпарат
Саралау - сіз қалай көмек
көрсетуді қалай
жоспарлайсыз? Сіз қабілеті
жоғары оқушыларға
тапсырманы күрделендіруді
қалай жоспарлайсыз?
Бағалау оқушылардың үйренгенін
тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті
қорғау ережелері АКТ-
мен байланыс
Құндылықтардағы
байланыс
 
Рефлекция
Сабақ / оқу мақсаттары
шынайы ма? Бүгін
оқушылар не білді?
Сыныптағы ахуал қандай
болды? Мен жоспарлаған
саралау шаралары тиімді
болды ма? Мен берілген
уақыт ішінде үлгердім бе?
Мен өз жоспарыма қандай
түзетулер енгіздім және
неліктен?
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол
ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін
сұрақтарға жауап беріңіз.


Page 3










Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды
жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
pdf
30.04.2021
3247
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі