Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы «Ана махаббаты»
|
Мектеп |
Қызылқайың ОМ |
|
Бөлім: |
3- бөлім Махаббат және абырой |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акимбекова Гульдана Саметкызы |
|
Күні: |
26.02.2025ж |
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы «Ана махаббаты» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады; шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеп алу. Интерактивті тақта арқылы Мұқағали Мақатаевтың даусымен «Есіңе мен алғайсың» өлеңін тыңдау. Кері байланыс Оқу мақсаты таныстырылады. Оқушыларға интербелсенді тақтамен ЖИ платформасымен жасалған ақын суретін сөйлетіп дайындалған видеоролик арқылы тақырыпты таныстыру |
Оқушылар ақынның даусымен жазылған өлеңін тыңдап, Мұқағали Мақатаевтың өлеңдерінен өздері білетін шумақтарын айтады. Оқу мақсатымен танысып, ақынның жылы лебізін тыңдайды. |
Оқушыларға өзін- өзі бағалау парағы ұсынылады |
https://youtu.be/dXVNsR7hq4M?si=45hj1LyP-a0Yuj-0
|
||||||||
|
Сабаққа ортасы |
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы бойынша комикс көрсету. Үй тапсырмасы: Жұптық жұмыс «Генератор» әдісі арқылы жұптасытру Оқушыларға жұп бойынша тапсырмалар ұсынылады Оқушыларға бағалау шкаласы таныстырылады.
|
Оқушылар жиналған бұйымдар арқылы жұптасады. Оқушылар «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының идеясын ашады,үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады. |
|
https://youtu.be/nF_A7XEtj2Q?si=1mSzU95HTcOH0v7a
|
||||||||
|
|
Топтық тапсырма «Қауырсындар» әдісі арқылы оқушыларды қауырсын суреті бар қиықшаларға телефон жарығын түсіру арқылы екі топқа бөлінеді. І топ Аққу ІІ топ Ана Топтық тапсырма «Кинолента» әдісі арқылы
|
Оқушылар берілген тапсырманы топ ішінде талқылап орындайды. |
Оқушылар берілген шкаладағықауырсындар арқылы бағаланады. |
|
||||||||
|
|
Жеке жұмыс Эссе «Аққулы көл...» деген тақырыпта эссе жазады |
Оқушылар эсседе ақынның табиғат пен адам арасындағы қарым- қатынасын қандай көріктеу құралдары арқылы бергенін талдап жазады |
Оқушылар берілген шкаладағықауырсындар арқылы бағаланады. |
|
||||||||
|
|
«Бақыт деген не өзі?» өлеңіне көрініс
«Есіңе мені алғайсың» әнін хормен орындап жаңа тақырыпты қорытындылау |
Оқушылар алдын ала берілген сценарии бойынша берілген өлеңге дайындаған көріністерін көрсет еді
Оқушылар «Есіңе мен алғайсың»» әнін хормен орындайды. |
Оқушылар берілген шкаладағықауырсындар арқылы бағаланады. |
https://youtu.be/FapjMw02ftM?si=SV7orudNay9xRFad
https://youtu.be/dXVNsR7hq4M?si=45hj1LyP-a0Yuj-0 |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Оқушылардан «Пошта жәшігі» әдісі арқылы сабақты қалай түсінгендері туралы кері байланыс алынады.
Үй тапсырмасы: «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы үзінді жаттау
|
Оқушылар «Пошта жәшігі» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. |
|
|
||||||||


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Мұқағали Мақатаев 8 сынып
Ашық сабақ Мұқағали Мақатаев 8 сынып
Сабақтың тақырыбы: М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы «Ана махаббаты»
|
Мектеп |
Қызылқайың ОМ |
|
Бөлім: |
3- бөлім Махаббат және абырой |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Акимбекова Гульдана Саметкызы |
|
Күні: |
26.02.2025ж |
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Мақатаев «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы «Ана махаббаты» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; 8.2.4.1 шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазу |
|
Сабақтың мақсаты: |
әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашады; шығармадан алған үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру. Оқушылармен амандасып, сыныпты түгендеп алу. Интерактивті тақта арқылы Мұқағали Мақатаевтың даусымен «Есіңе мен алғайсың» өлеңін тыңдау. Кері байланыс Оқу мақсаты таныстырылады. Оқушыларға интербелсенді тақтамен ЖИ платформасымен жасалған ақын суретін сөйлетіп дайындалған видеоролик арқылы тақырыпты таныстыру |
Оқушылар ақынның даусымен жазылған өлеңін тыңдап, Мұқағали Мақатаевтың өлеңдерінен өздері білетін шумақтарын айтады. Оқу мақсатымен танысып, ақынның жылы лебізін тыңдайды. |
Оқушыларға өзін- өзі бағалау парағы ұсынылады |
https://youtu.be/dXVNsR7hq4M?si=45hj1LyP-a0Yuj-0
|
||||||||
|
Сабаққа ортасы |
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы бойынша комикс көрсету. Үй тапсырмасы: Жұптық жұмыс «Генератор» әдісі арқылы жұптасытру Оқушыларға жұп бойынша тапсырмалар ұсынылады Оқушыларға бағалау шкаласы таныстырылады.
|
Оқушылар жиналған бұйымдар арқылы жұптасады. Оқушылар «Аққулар ұйықтағанда» поэмасының идеясын ашады,үзінділерді қайта өңдеп креативті жазады. |
|
https://youtu.be/nF_A7XEtj2Q?si=1mSzU95HTcOH0v7a
|
||||||||
|
|
Топтық тапсырма «Қауырсындар» әдісі арқылы оқушыларды қауырсын суреті бар қиықшаларға телефон жарығын түсіру арқылы екі топқа бөлінеді. І топ Аққу ІІ топ Ана Топтық тапсырма «Кинолента» әдісі арқылы
|
Оқушылар берілген тапсырманы топ ішінде талқылап орындайды. |
Оқушылар берілген шкаладағықауырсындар арқылы бағаланады. |
|
||||||||
|
|
Жеке жұмыс Эссе «Аққулы көл...» деген тақырыпта эссе жазады |
Оқушылар эсседе ақынның табиғат пен адам арасындағы қарым- қатынасын қандай көріктеу құралдары арқылы бергенін талдап жазады |
Оқушылар берілген шкаладағықауырсындар арқылы бағаланады. |
|
||||||||
|
|
«Бақыт деген не өзі?» өлеңіне көрініс
«Есіңе мені алғайсың» әнін хормен орындап жаңа тақырыпты қорытындылау |
Оқушылар алдын ала берілген сценарии бойынша берілген өлеңге дайындаған көріністерін көрсет еді
Оқушылар «Есіңе мен алғайсың»» әнін хормен орындайды. |
Оқушылар берілген шкаладағықауырсындар арқылы бағаланады. |
https://youtu.be/FapjMw02ftM?si=SV7orudNay9xRFad
https://youtu.be/dXVNsR7hq4M?si=45hj1LyP-a0Yuj-0 |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Оқушылардан «Пошта жәшігі» әдісі арқылы сабақты қалай түсінгендері туралы кері байланыс алынады.
Үй тапсырмасы: «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы үзінді жаттау
|
Оқушылар «Пошта жәшігі» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс береді. |
|
|
||||||||


шағым қалдыра аласыз



















