Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақты жоспарлаудан бұрын орта мерзімді жоспарды қараңыз. Сабақ жоспарын ұсынылған үлгі негізінде әзірлеуге болады.
|
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сандар мен шамалар.
Күні: Сынып: 3 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Божбанбаева Гульмира Толжановна Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Натурал сандар және 0 саны.Бөлшектер. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.1.1 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: 1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.
Көптеген оқушылар: Жүздіктердің құрылу жолын түсінеді,Жүздіктерді тура және кері санауды біледі.Разрядтық кластарға жіктей алады.
Кейбір оқушылар: Жүздіктердің құрылу жолын түсінеді,мысалдар келтіре алады,Жүздіктерді тура және кері санауды жылдам әрі ауызша айта алады.Натурал сандар қатарын тапсырма кезінде көрсетіп бере алады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Жүздіктердің құрылу жолын түсіну. 2.Жүздіктерді тура және кері санау,натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санауды біледі.
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Мыңға дейінгі сандар қандай сандар? -Оларды қандай сандарға жатқызамыз? -Үш таңбалы сандарды разрядтық кластарға жіктей аламыз ба?
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Шапшаңдыққа,бірізділікке және күнделікті өмірде үнемшілдікке баулы.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын,орыс тілі,дүниетану.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ондықтар туралы жалпы мағлұмат біледі.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру.1.Ретке келтіру.Нұсқау беру және айту. «Шаттық шеңбер» әдісі Ұ.«Құбыр» ойынын ойнату.Көрсету және модельдеу -Қолымызға әр түсті қағаздарды аламыз,құбыр жасау арқылы шеңбер құрамыз.Сол құбырлар арқылы доп жүргіземіз.Доп жүргізу арқылы балалар бір-біріне рет-ретімен бір,екі,үш таңбалы сандарды айту арқылы допты құбыр арқылы жүргізеді.Осы ойын арқылы құбыр түстеріне қарай оқушыларды топқа бөліп аламын. Ойын арқылы балаларға бүгінгі сабағымыздың негізгі мақсатын ашу.Сұрақтар қою арқылы. -Ал балалар сіздер ойын барысында қандай сандарды айттыңыздар? -Бір таңбалы,екі таңбалы және үш таңбалы -Ал енді айтыңыздаршы?1000-ға дейінгі сандарға қандай сандар жатады екен? -Бір таңбалы,екі таңбалы және үш таңбалы -Сіздер бір,екі таңбалы сандарды білдіңіздер -Ал бүгін біз қандай сандарды оқып білетін боламыз? -Үш таңбалы сандарды І- топ:Бірліктер ІІ-топ.Ондықтар ІІІ-топ.Жүздіктер Топ басшысын сайлап алу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Қызығушылығын ояту. 2.Зерттеуге дайындық. Түсіндіру және сипаттау.Сұрақ қою және талқылау. «Ыстық картоп» ойынын ойнату.Интербелсенді тақтада сұрақтар көрсетіліп тұрады. Т.Сұрақ жауап арқылы: Бүгін нешінші күн? (1) Сенің жасың нешеде? (9) Бүгінгі күнге сіздің жасыңызды қосқанда неше шығады?(1+9) 10 Ол қандай сандар?Ондық Раздярдтық кластарын атаңыз?1онд,0 бірл Шыққан санға құрдасыңыздың жасын қосыңыз.10+9?10 (20) Шыққан санды 10 есе арттырыңыз.20*10 Неше шықты?200 немесе 190 Ол қандай сан?Жүздіктер Сол санның құрылымы қандай?200 (2жүз,0онд,0бірл)
КБ:«Алма»әдісі арқылы топтар бірін-бірі ынталандырады.
Негіздеме: Белсенді оқутудың «Түсіндіру және сипаттау», «сұрақ қою және талқылау», «бекіту және қолданысқа енгізу»Тиімді оқу әдісін қолдануда,ойынның шарттары түсіндіріледі.Барлық оқушыларды қатыстыруды басшылыққа алу мақсатында бірнеше сұрақтар қойылады.Сұрақ қою әдісі арқылы өз ойларын топта бірігіп талқылап бекітеді. Саралау – «қарқын», «жіктеу», «қорытынды», «диалог және қолдау көрсету», .Кейбір топтар басқа топтарға қарағанда қойылған сұрақтарға жылдам әрі нақты жауап береді. Барлық оқушы бір тапсырма орындағанмен олардың жауаптары әр түрлі болуы мүмкін.Жүздіктердің құрылу ретін айту кезінде топтар өздерінің мықты не әлсіз тұстарына қарай үйымшыл топ сараланып алынады.Сараланып алынған топтар бірін-бірі «Алма» әдісі арқылы ынталандыра отырып бағалайды.Кейбір оқушылар тапсырма барысында қойылған сұрақтарға дұрыс жауап бергенмен,жүздіктердің құрылу жолын түсіндіре алмаған оқушыларға жан-жақты әрі нақты көмек қажет болады.Сол оқушылармен кері байланыс жүргіліледі.
3.Зерттеу. Зерделеу және зерттеу.Қарқын.Қорытынды.Жіктеу Т.«Миға шабуыл».Жазба дыбысты мұқият тыңдау. https://e.mail.ru/attachment/15592335041694677860/0;1?x-email=gbozhbanbaeva%40mail.ru - Мұқият зер салып тыңдаңыз! Бір Отбасында 5 адам бар.Бес адамның үлкені атасы.Оның жасы 70-те.Ал әжесі 60 жаста.Әкесінің жасы атасынан 30 жасқа кіші.Ал анасынан 20жасқа кіші.Ал әкесі анасынан 7жасқа үлкен.Анасы баласынан 30жасқа үлкен.Кімдердің жастары белгісіз?Сол жастарды анықтап бір біріне қосыңыз және шыққан санды Отбасы мүшелерінің санына арттырыңыз.Қандай сан шықты? Сол санды тура және кері санап оларды разрядтық кластарға жіктеңіз.40+33+3=76*5=380=3 жүз 8онд 0бірл
4.Сұрыптау.Бекіту және қолданысқа енгізу.Диалог және қолдау көрсету. Постермен жұмыс.Зерттеп алынған сандарға тура және кері санау жүргіземіз.Разрядтық кластарға жіктеп жазамыз.
К Негіздеме: Белсенді оқутудың «Түсіндіру және сипаттау», «бекіту және қолданысқа енгізу»Көрсетілген видеоға сүйене отырып,Тиімді оқу әдісін қолдануда,тапсырма шарттары түсіндіріледі.Барлық оқушыларды қатыстыруды басшылыққа алу мақсатында бірнеше сұрақтар қойылады.Сұрақ қою әдісі арқылы өз ойларын топта бірігіп талқылап өз жұмыстарын қорғап бекітеді. Саралау – «қарқын», «жіктеу», «қорытынды», «диалог және қолдау көрсету», .Кейбір топтар басқа топтарға қарағанда берілген тапсырманы жылдам әрі қарқынды жүргізеді. Барлық топ бір тапсырманы орындағанмен олардың жауаптары әр түрлі болуы мүмкін.Разрядтық кластарға жіктеп жазу кезінде топтар өздерінің мықты не әлсіз тұстарына қарай сараланып алынады.Сараланып алынған топтар бірін-бірі «Алма» әдісі арқылы ынталандырыла отырып бағалайды.Кейбір топтар өз жұмыстарын қорғау кезінде разрядтық кластарға дұрыс жіктеп жазғанмен,ауыз екі тілде еркін сөйлей алмаған топтарға алдын ала дайндалған нақты жазбаша сұрақтар беру арқылы кері байланыс жүргізіледі.
5.Алға ілгерілеу.Рефлексия.Бағалау. Ж.1000-ға дейінгі сандардың кез келгеніне жұптаса отырып разрядтық кластарға жіктеп жазыңыз.
Бірліктер тобы 240 650 720
Ондықтар тобы 357 418 950
Жүздіктер тобы 495 534 999
Дәптерлерін алмастыра отырып бірін-бірі дұрыстығын тексеріп,қателерін түзету.
6.Байланыс орнату. «Ситуациялық жағдай»Дереккөздер. «Шынжыр» әдісі Т.топ мүшесінің бірі келесі топқа дүкенге барады.Жүздіктерге қатысты сауда жүргізеді.Қолма қол ақшасы жету керек болатын.Бірақ жетпей қалды не істейді? Ақшаны үнемдеуді ескеретін болады. Артығын алып тастайды
К
20т 560 т 300т 350т
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
7.Шара қолдану.Қорытынды шығару және есте сақтау.Бағалау «Пікір ағашы»
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Божбанбаева Гульмира ТолжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Натурал сандар және 0 саны.Бөлшектер.
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Натурал сандар және 0 саны.Бөлшектер.Материал туралы қысқаша түсінік
1000-ға дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 1000 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау.
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді сабақ жоспары Сабақты жоспарлаудан бұрын орта мерзімді жоспарды қараңыз. Сабақ жоспарын ұсынылған үлгі негізінде әзірлеуге болады.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
арточка арқылы
есептеседі.














