Материалдар / Ашық сабақ Натурал сандардың оқылуы және жазылуына есептер шығару 5-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ Натурал сандардың оқылуы және жазылуына есептер шығару 5-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
16 Қазан 2020
456
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Пәні: Математика

Сыныбы:5 «А»

Күні:

Сабақтың тақырыбы: Натурал  сандардың оқылуы  және жазылуына есептер шығару.

Сабақтың мақсаты: Оқушылар  натурал сандардың жазылуы , оқылуы, және амалдары туралы мағұлматтар біледі  соған сәйкес есептер шығара біледі.

 

Жалпы мақсаты:

Оқушылар Кесінді, сындық сызықтар, Кесіндінің ұзындығын табу ұғымдарымен таныс болады.

 

Кесіндінің ұзындығын табу формулаларын сабақта қолданы біледі.

 

Сілтеме:

АКТ, СТО. Математика 5 — сынып  оқулығы,  Алматы «Атамұра» 2015. Алдамұратова Т.А.,Байшоланова Е.С.  Әдістемелік нұсқау.

 

МАН

Оқу нәтижесі:

Кесіндінің анықтамасын біледі. Кесіндінің ұзындығын табу  өлшеу әдістерін үйренеді.Сынық сызықтар ұғымынан мағұлматтар алады.

Қолданылатын материалдар:

  Постер, фломастерлер. Қайшы ,клей ,Стикер

Оқыту формасы, технологиясы,  әдістері:

Топпен,жұппен, жеке жұмыс. (АВС тобының оқушыларын ерекше бақылау)

 

Блум таксономиясы.

 

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Кіріспе кезеңі

1.Сергіту

 

2.Психологиялық дайындық.

3.Фигуралар арқылы топқа бөлу.

Беске дейін санау және дене қимылымен көрсету.

 

Шаттық шеңбері(Ынтымақтастық орта қалыптастыру)

Тілектер айтады.

 

 

 

І. Білу

 

 

1.Сабақтың тақырыбын,  мақсатын хабарлау және түсінгенін сұрау.

 

Ондық бөлшектерді натурал санға көбейту үшін:

·         Оқушы ізденісі

·         1-2топ

·         3 топ Оқушылар постерге кесінді туралы анықтамалар жазады 3 топтағы оқушылар бірдей деңгейде постер қорғайды.

·         .

Бүгінгі сабақтағы өздерінің  мақсаттарын айқындайды және сол мақсатқа жетуге ұмтылады.

 

 

Тақырыпты  оқып шығады.3 мин

 

Постерге берілген тапсырмаларды жазады. Топтар постер қорғайды.

4 мин

 

 

 

 

 

 

Қадағалау

 

 

 

 

 

«Екі жұлдыз, бір тілек» әдісімен топаралық бағалау.

ІІ.Түсіну

Мысалдарды талдату

 

Парақшаларға жазылған сұрақтар таратылады.

1 топ 1-мысал, 2 топ 2-мысал, 3топ 3-мысал. «Жигсо әлісі» арқылы

Қадағалау.

 

«Аспазшы» статегиясы

 

ІІІ. Қолдану

Есептер шығарту. Барлық оқушыларға бірдей тапсырма беру.

Тапсырмаларды барлық оқушылар орындайды.

 

9-16

 

Бағалау критерийлері

 

19 есеп – 5

14есеп – 4

10есеп –3

10есептен аз есеп – 2

ІҮ. Талдау

 

 

 

1.Осы есептерді шығару барысында  қандай  ой түйдіңдер?

 

2. Оқушылар натурал сандарға мысалдар келтіріп тұсіндіріңіздер?

3. Натурал сандардың  қосу азайту амалдарын бөлу, көбейту амалдарының орындалу ретін анықтаңдар?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Қадағалау

 

Сұрақтарға ұтымды жауап бергендерге смайлинг беріп отыру

Ү.Жинақтау

 

 

 

Көрініс жасау

 

1.Үшбұрыш

2.төрт бұрыш

3.шеңбер

Әр топ өзінің ой — қиялдары бойыншақорғайды.

«Басбармақ» стратегиясы

 

«Сэндвич» статегиясы

ҮІ.Бағалау

 

 

 

 

 

Қадағалау нәтижесі бойынша бағалау. Сынып оқушыларымен кеңесе отырып бағалау

 

Қалыптастырушы бағалауды негізге алып, жиынтық бағаларын қою.

 

Сандарды шеңберге алу әдісі

 Келесі оқуға тапсырма

 

 

 

15 8-  бет

 

 

Оқушылар күнделіктеріне жазады.

Журналға баға қою.

 

 



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!