Пәні: Математика
Пән мұғалімі: Джалмурзаева Айжан Асановна
|
Сабақтың мақсаттары: Білімділік мақсаты |
Оқушыларға ондық бөлшектерді қайталап еске түсіру, оқыту. Ондық бөлшектерді өсу,кему ретімен санау. Ондық бөлшектерді салыстыру тәсілін түсіндіріп меңгерту.Салыстыра білу дағдысын арттыру. |
||
|
Түзетушілік мақсаты: |
Оқушылардың көріп- естіп қабылдауын, есте сақтау , ойлау қабілеттерін, зейінін, елестетуін дамыту. Қызығушылығын арттыру. |
||
|
Тәрбиелік мақсаты: |
Оқушыларды ұлттық құндылықтарымызды құрметтей білуге баулу. Ұқыпты,таза жазуға ,бір-бірін тыңдай білуге, әдептілікке баулу. |
||
|
Бағалау критерийлері: |
І-ІІ деңгей: -ондық бөлшектерді оқиды. -ондық бөлшектерді өсу ретімен санайды. - ондық бөлшектерді салыстырады. ІІІ-ІV деңгей: -сандарды санайды -сандарды салыстырады. |
||
|
Қолданылатын көрнекі-құралдар |
Үлгі бүктеме, карточкалар |
||
|
Сабақтың барысы: Бағалау түрлері |
|||
|
Б |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару -сыныпта кезекшіні анықтау;: -сынып оқушыларын түгелдеу: Оқушылар біз бүгінгі сабақта тапсырмалар орындай отырып ұлттық құндылықтарымызға шолу жасайтын боламыз. Бүгінгі сабақта белсенділік танытқан оқушылар «Аламан бәйге» бағалау парақшасымен бағаланып отырады. Ауызша есеп Интербелсенді тақтамен жұмыс. Қазақтың ұлттық домбырасының пернелеріндегі белгіні басып,ондық бөлшектерді өсу ретімен айту.
15,4 12,4 15,7 20
Өткен сабақты қайталау Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп киіз үйдің киізін оюмен әсемдеу.
-Біз өткен сабақта қандай тақырып өтік? -Ондық бөлшек қасиеті. -Ондық бөлшек дегеніміз не? -Ондық бөлшектің басты қасиетін ата. -Үй тапсырмасын тексеру № 425 -Өткен тақырыпты қорыту. -Сонымен балалар ондық бөлшектің басты қасиетін қайталайық. |
|
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Тақырыпты хабарлау. Ондық бөлшектерді салыстыру. Мұғалімнің тақырыпқа түсінік беруі. Мысалы: 5,42 > 4,98 6,125 < 6,897 3,42 = 3,42 Ережемен таныстыру. Екі ондық бөлшектің қайсысының бүтін бөлігі үлкен болса ,сол ондық бөлшек үлкен болады. Егер бүтін бөліктері тең болған жағдайда, үлестерінің қайсысы үлкен болса,сол ондық бөлшек үлкен болады. Ж «Ханталапай» ойынын ойнау.
Интербелсенді тақтадан цифрлық кітапты ашу
Цифрлық кітапты ашып, ондық бөлшектерді салыстыруға тапсырма орындау. № 468 32,75.....65,75 2,687.....2,987 45,78......45,78 ІІІ-ІV деңгей: 12.....15 5.....4 19....19
Дескриптор: І-ІІ деңгей: -ондық бөлшектерді оқиды. -ондық бөлшектерді өсу ретімен санайды. - ондық бөлшектерді салыстырады. ІІІ-ІV деңгей: -сандарды санайды -сандарды салыстырады. |
|
|
|
Аяқталуы |
Сабақты қорытындылау. «Ең ақылды» әдісі
-Бүгін біз қандай тақырып өттік? -Ондық бөлшектерді салыстыру тәсілін ата -Ондық бөлшектер: -Интербелсенді тақтамен жұмыс: «Керекті салыстыру белгісімен сәйкестендіру» тапсырмасын ауызша орындау.
Белгішелерді оқушылар көтеріп кері байланыс береді. «Мен айттым» «Мен көрдім» «Мен естідім» «Мен түсіндім»
Оқушылар білімін бағалау
Белсенді балаларды мақтап-мадақтау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Ондық бөлшектерді салыстыру.
Ашық сабақ Ондық бөлшектерді салыстыру.
Пәні: Математика
Пән мұғалімі: Джалмурзаева Айжан Асановна
|
Сабақтың мақсаттары: Білімділік мақсаты |
Оқушыларға ондық бөлшектерді қайталап еске түсіру, оқыту. Ондық бөлшектерді өсу,кему ретімен санау. Ондық бөлшектерді салыстыру тәсілін түсіндіріп меңгерту.Салыстыра білу дағдысын арттыру. |
||
|
Түзетушілік мақсаты: |
Оқушылардың көріп- естіп қабылдауын, есте сақтау , ойлау қабілеттерін, зейінін, елестетуін дамыту. Қызығушылығын арттыру. |
||
|
Тәрбиелік мақсаты: |
Оқушыларды ұлттық құндылықтарымызды құрметтей білуге баулу. Ұқыпты,таза жазуға ,бір-бірін тыңдай білуге, әдептілікке баулу. |
||
|
Бағалау критерийлері: |
І-ІІ деңгей: -ондық бөлшектерді оқиды. -ондық бөлшектерді өсу ретімен санайды. - ондық бөлшектерді салыстырады. ІІІ-ІV деңгей: -сандарды санайды -сандарды салыстырады. |
||
|
Қолданылатын көрнекі-құралдар |
Үлгі бүктеме, карточкалар |
||
|
Сабақтың барысы: Бағалау түрлері |
|||
|
Б |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар назарын сабаққа аудару -сыныпта кезекшіні анықтау;: -сынып оқушыларын түгелдеу: Оқушылар біз бүгінгі сабақта тапсырмалар орындай отырып ұлттық құндылықтарымызға шолу жасайтын боламыз. Бүгінгі сабақта белсенділік танытқан оқушылар «Аламан бәйге» бағалау парақшасымен бағаланып отырады. Ауызша есеп Интербелсенді тақтамен жұмыс. Қазақтың ұлттық домбырасының пернелеріндегі белгіні басып,ондық бөлшектерді өсу ретімен айту.
15,4 12,4 15,7 20
Өткен сабақты қайталау Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап беріп киіз үйдің киізін оюмен әсемдеу.
-Біз өткен сабақта қандай тақырып өтік? -Ондық бөлшек қасиеті. -Ондық бөлшек дегеніміз не? -Ондық бөлшектің басты қасиетін ата. -Үй тапсырмасын тексеру № 425 -Өткен тақырыпты қорыту. -Сонымен балалар ондық бөлшектің басты қасиетін қайталайық. |
|
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Тақырыпты хабарлау. Ондық бөлшектерді салыстыру. Мұғалімнің тақырыпқа түсінік беруі. Мысалы: 5,42 > 4,98 6,125 < 6,897 3,42 = 3,42 Ережемен таныстыру. Екі ондық бөлшектің қайсысының бүтін бөлігі үлкен болса ,сол ондық бөлшек үлкен болады. Егер бүтін бөліктері тең болған жағдайда, үлестерінің қайсысы үлкен болса,сол ондық бөлшек үлкен болады. Ж «Ханталапай» ойынын ойнау.
Интербелсенді тақтадан цифрлық кітапты ашу
Цифрлық кітапты ашып, ондық бөлшектерді салыстыруға тапсырма орындау. № 468 32,75.....65,75 2,687.....2,987 45,78......45,78 ІІІ-ІV деңгей: 12.....15 5.....4 19....19
Дескриптор: І-ІІ деңгей: -ондық бөлшектерді оқиды. -ондық бөлшектерді өсу ретімен санайды. - ондық бөлшектерді салыстырады. ІІІ-ІV деңгей: -сандарды санайды -сандарды салыстырады. |
|
|
|
Аяқталуы |
Сабақты қорытындылау. «Ең ақылды» әдісі
-Бүгін біз қандай тақырып өттік? -Ондық бөлшектерді салыстыру тәсілін ата -Ондық бөлшектер: -Интербелсенді тақтамен жұмыс: «Керекті салыстыру белгісімен сәйкестендіру» тапсырмасын ауызша орындау.
Белгішелерді оқушылар көтеріп кері байланыс береді. «Мен айттым» «Мен көрдім» «Мен естідім» «Мен түсіндім»
Оқушылар білімін бағалау
Белсенді балаларды мақтап-мадақтау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз

























