Оқу бағдарлама- сына сәйкес
оқу мақсаты
|
1.1.2.1. Сөздік қорын байыту,
ауызекі сөйлеу тілін, есте сақтау қабілеттерің дамыту, лексикалық
минимумдарды қатыстыра отырып 1.2.1.1. , Қысқаша сөйлеу әрекеттерін
қалыптастыру, топпен жұмыс, жекелей жұмыстарды орындау мақсатында
іскерлікке машықтандыру.
. 1.2.3.1.Сұхбаттасының не
туралы айтқанын түсіну және тілдік нормаларды сақтай отырып,түрлі
тәсілдермен жауап беру. 1.2.6.1.Тыңдаған /оқыған материал туралы
пайымдамасын(ұнайды,ұнамайды) жасау/.
1.5.1.2.Мұғалімнің көмегімен
жіктік жалғауын ауызша тілде қолдану.
|
Сабақтың
басы(2-5
минут)
|
(МК)Оқушылардың сабаққа
дайындығы.Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй
қалыптастыру. Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқушылармен амандасу.Сыныпты
түгендеу. Сабаққа
дайындау, оқу құралдарын
алу
–Үйге қандай тапсырма
берілді?-Үйге берілген
тапсырманы кім оқып , талдап
береді?
Қазір қай сабақ? -Қазір қазақ
тілі сабағы.
-Сенің атын кім? –Менің атым
Данил.
-Сен неше жастасың?-Мен жеті
жастамын.
-Сен нешінші сыныпта оқисың?-
Мен бірінші сыныпта оқимын.
Сөз жұмбақ
(УАҚЫТ)
т
|
|
|
|
|
ә
|
С
|
|
Ж
|
|
У
|
А
|
Қ
|
Ы
|
Т
|
л
|
Ғ
|
Ы
|
Л
|
Ү
|
і
|
А
|
С
|
|
Н
|
к
|
Т
|
Қ
|
|
|
|
|
А
|
|
|
1.Сутки
2.Часы
3.Короткий
4.Год
5.Ночь
|
|
Сабақтың
ортасы (6-20 минут)
|
(МК,Ұ)
Сендер мектепке нешеде
келесіңдер?
-Мен мектепке сағат бір де
келемін.
Балалар сендер мектепке
жиналған кезде сөмкеге арнайы бір заттарды саласыңдар. Олар оқу
құралдары.
Ойын «Сиқырлы сандық
сыйы»
-Менің қолымда не бар?-кітап,
дәптер, қарындаш, сызғыш, қалам, күнделік
бар.
-
Күнделік не үшін керек? –
Күнделік үй тапсырмасын жазу үшін керек.
-
Дәптер не үшін керек? – Дәптер
жазу үшін керек.
-
Кітап не үшін керек? – Кітап
оқу үшін керек.
-
Қалам не үшін керек? – Қалам
жазу үшін керек.
-
Сызғыш не үшін керек? – Сызғыш
сызу үшін керек.
Сөздік
жұмысы
Оқулық –
учебник
Кітап -
книга
Оқу -
читать
Орыс тілі - русский
язык
Қазақ тілі-казахский
язык
Ағылшын тілі- англиский
язык
1-топқа тапсырма
(КАРТОЧКА): Көп нүктенің орнына тиісті
әріпті қой.
д...птер, ...алам , сыз...ыш,
к...тап, к...нделік, қар...ндаш,
...шіргіш,
Мәтінмен
жұмыс.
1-топқа тапсырма
(КАРТОЧКА): Мәтіннің ішінен оқу құралдарына байланысты сөздерді
теріп айы.
Партада кітап жатыр. Үстелде
қалам жатыр. Сөмкеде дәптер бар. Димада сызғыш жоқ. Менің
күнделігім таза.
2-топқа тапсырма(КАРТОЧКА):
Сөйлем құрастыр.
Кітап, жатыр,
партада.
Жатыр, қалам,
үстелде.
Сөмкеде, бар,
дәптер.
Сызғыш, жоқ,
Димада.
Менің, таза,
күнделігім.
Сашада, бар,
қарындаш,қызыл.
Сұраққа жауап
бер.Нелер?
Қайшы+лар Кітап+тар
Өшіргіш+тер
Дәптер+лер
Қарындаш+тар
Қалам+дар
Сызғыш+тар
Желім+дер
Күнделік+тер
|
Оқулық
Аудидиск:
1.7.1; 1.7.3;
№1жұмыс
дәптері
Қосымша
тапсырма:1.7
|
Сабақтың соңы(
20-40мин)
|
Жаңа материалды
пысықтау.
1-топқа
тапсырма (КАРТОЧКА)
Сөздерді
аудар: Переведи слова. Сутки. День.
Ночь. Время. Ручка. Дневник.
2-топқа
тапсырма(КАРТОЧКА):
Сөздерді аудар. Переведи
слова. Тетрадь. Книга.Линейка. Карандаш.
Часы.
Неделя.
Жұмбақ
жасыру.
Қабат-қабат
қаптама,
Ақылың болса
аттама.
(кітап)
Сен оқуда
қандайсын?
Менен жасыра
алмайсың.
(күнделік)
Ортасында
«шегесі»,
Жіп-жіңішке
денесі.
(қарындаш)
Ізі жол болып
қалады,
Алтын жинап
алады.
(қалам)
Жоқ ізінде бас та, қас та,
мойын да,
Ұзындығы жазулы тұр
бойында.
(сызғыш)
(Қ)Сабақты қортындылау
мақсатында мұғалім оқушылармен кері байланыс орнатады.Оқушылар
сабақ барысында нені білгенін, қалай жұмыс істегенін ,не қызықты
әрі жеңіл болғанын, не киындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін
білдіре алады.
|
|