Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Мен балаң, жарық күнде сәуле қуған...» |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаканбаева Райгуль Нурболатовна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оралхан Бөкей «Тортай мінер ақ боз ат» әңгімесі. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1. Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; 6.2.3.1. Шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: теңеу, эпитет, мақал-мәтел, тұрақты сөз тіркестері) анықтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: шығарманың тақырыбы мен идеясын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығарманың композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды, көркем ауыстыруларды ажырата біледі; Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: әдеби шығарма бойынша композициялық талдау жасай алады, көркем ауыстыруларды таба алады; |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресустар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут
5 минут
3 минут
2 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 2. Психологиялық ахуал Өткен сабақты бекіту үшін сөзжұмбақ шешу 3. Оқушыларды топқа біріктіру Оқушыларды «Жусан иісі» және «Тортай мінген ақ боз ат» деп екі топқа бөлу. – Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаттарымен таныстыру. |
Сөзжұмбақты шешеді |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
7 минут |
Қызығушылықты ояту
Мағынаны тану
О
О
О О О Дескриптор:
Бағалау. «Басбармақ» 2. Топтық жұмыс. Шығарма бойынша жұмыс (мәтіннен теңеу, эпитет, мақал-мәтел, тұрақты тіркестерді табу) міндетті түрде анықтамасын айтып кету
Дескриптор:
Бағалау. «Иық қағу» «ПОПС» әдісі -Менің ойымша, шығармадағы басты идея... -Мен оны былай түсіндіремін... -Оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын... -Мен мынадай қорытындыға келдім...
|
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
1 минут |
Сабақты қорыту, ой толғаныс «ҚҚҚ» кестесі. Бүгінгі сабақтағы...
Үй тапсырмасы: Тортайға хат жазу |
|
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ. Оралхан Бөкей «Тортай мінер ақ боз ат» әңгімесі.
Ашық сабақ. Оралхан Бөкей «Тортай мінер ақ боз ат» әңгімесі.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Мен балаң, жарық күнде сәуле қуған...» |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Жаканбаева Райгуль Нурболатовна |
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: 6 А |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Оралхан Бөкей «Тортай мінер ақ боз ат» әңгімесі. |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.2.1.1. Шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; 6.2.3.1. Шығармадағы көркем ауыстыруларды (троптарды: теңеу, эпитет, мақал-мәтел, тұрақты сөз тіркестері) анықтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылардың барлығы орындай алады: шығарманың тақырыбы мен идеясын түсінеді; Оқушылардың көпшілігі орындай алады: шығарманың композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды, көркем ауыстыруларды ажырата біледі; Оқушылардың кейбіреуі орындай алады: әдеби шығарма бойынша композициялық талдау жасай алады, көркем ауыстыруларды таба алады; |
|||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресустар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут
5 минут
3 минут
2 минут |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. 2. Психологиялық ахуал Өткен сабақты бекіту үшін сөзжұмбақ шешу 3. Оқушыларды топқа біріктіру Оқушыларды «Жусан иісі» және «Тортай мінген ақ боз ат» деп екі топқа бөлу. – Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? Сабақ мақсаттарымен таныстыру. |
Сөзжұмбақты шешеді |
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 минут
7 минут |
Қызығушылықты ояту
Мағынаны тану
О
О
О О О Дескриптор:
Бағалау. «Басбармақ» 2. Топтық жұмыс. Шығарма бойынша жұмыс (мәтіннен теңеу, эпитет, мақал-мәтел, тұрақты тіркестерді табу) міндетті түрде анықтамасын айтып кету
Дескриптор:
Бағалау. «Иық қағу» «ПОПС» әдісі -Менің ойымша, шығармадағы басты идея... -Мен оны былай түсіндіремін... -Оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын... -Мен мынадай қорытындыға келдім...
|
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
1 минут |
Сабақты қорыту, ой толғаныс «ҚҚҚ» кестесі. Бүгінгі сабақтағы...
Үй тапсырмасы: Тортайға хат жазу |
|
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













