Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру шаралары (сәлемдесу, оқушыларды
түгендеу)
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Күннің
жылуы» (Менің қолымда кішкентай ғана сиқырлы күн бар. Ол
сіздерге жылу, қаныш, табыс, бақыт, сүйіспеншілік сыйлайды.
Алақандарын жайып бір –біріне жылу сыйлайды )

|
|
Топқа бөлу:
|
Қағаз қиындылары
|
Үй жұмысын
тексеру: №35.8- №35.10(4).
№35.8
4
1-2,56
-64x=-1
Жауабы:
.
№35.9
4)
5,76
-5x=2
x=-0,4.
Жауабы:
0,4.
№35.10
4) 

=1662
= 831. Жауабы:
831 .
Ой
қозғау. Тапсырма 1, 2
(тақтада
орындау)
Теңдеуді
шешіңдер:
1)64 ;
2)2
64 2
48x=96

x=2
x-1=0

Жауабы: 2
x=1
2x(x2-1)=0
2x=0
x2-1=0
x=0
x2=1
x
Жауабы:0;
x
Қалыптастырушы
бағалау «Бас
бармақ» әдісі
арқылы

|
Слайд 3(Үй тапсырмасының дұрыс
жауаптары)
смайликтер
Оқулық,
математика
7-сынып
А.Е.
Әбілқасымова
Оқушының
әрекеті
|
Сабақтың ортасы
|
Практикалық
сабақ: Қысқаша көбейту
формулаларды өрнектерді түрлендіруде
қолдану.
Қысқаша көбейту формулаларды
қолдануда мысалдар қарастырайық:
1) теңсіздігін
шешейік.
Шешуі:
25
-

.
Жауабы:
2)4 тепе-теңдікті
дәлелдеу.
Дәлелдеуі:
4
Қалыптастырушы
бағалау «Бағдаршам» әдісі
Сергіту
сәті. Физминутка.
Тапсырма
3,4 Оқулықпен
жұмыс.
№35.11
(1,3); №35.13 (1); (тақтада
орындау)
№35.11
1)


. Жауабы:
3)
144+
3
. Жауабы: .
№35.13

1000+

Жауабы: .
Қалыптастырушы
бағалау «Смайликтер» әдісі арқылы
.
5-тапсырма. «жекелей.» әдісі
№35.12 (1) (орында
орындау)


147y
Жауабы: .
Қалыптастырушы
бағалау «Смайликтер» әдісі
арқылы
|
Оқулық,
математика
7-сынып
А.Е.
Әбілқасымова
Мұғалімнің
әрекеті
|
Сабақтың
соңы
|
Қалыптастырушы
бағалау
Дәлелдеңдер:
1) ;
2)
Дәлелдеу:
1) ;


|
Қосымша
1
Үлестірме
қағаздар
Слайд
6-7
|
Бағалау
критерийі
|
Дескриптор
|
1)
Есептеу барысында қысқаша
көбейту формулаларын тиімді қолдана алады
2)Қысқаша көбейту формулаларының
көмегімен өрнектерді ықшамдайды
|
1)
қажет формуланы
қолданады;
2)түрлендірулер
орындайды;
3) тепе-теңдікті
дәлелдейді.
|
Бағалау: Мұғалім тарапынан «жарайсың»,
«тамаша», «өте ұтымды жауап» сөздерімен
мадақтау
Үй
тапсырмасы: №35.11(2,4), №35.13-№35.14
(2,4).
|
Қосымша
мәлімет
|
Саралау – оқушыға мейлінше
қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға
тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы
білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
денсаулық және
қауіпсіздік,
|
Оқушыларды белсенді оқуға бағытталған әдіс
тәсілдерінің тиімдісін таңдаймын. Шығармашылық
тапсырма.
|
«Бас бармақ»
«Бағдаршам»
«Смайликтер»
|
Денсаулық сақтау педагогикасын, СЭС
талаптарын сақтау.Сабақ барысында сергіту сәті жүргізіледі, сабақта
интерактивті тақтаны қолдану 12 минут уақыт алады.
Сергіту сәті.
|
Сабақ бойынша рефлексия
-
Сабақ мақсаты мен оқу
міндеттері орындалды ма, қолжетімді болды
ма?
-
Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқу мақсатына қол жеткізбеген болса
неліктен деп ойлайсыз?
-
Сабақ қалай және қандай
деңгейде өтті?
-
Жоспарланған саралау дұрыс
іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды
ма?)
-
Сабақ кезеңдерінде уақытты
тиімді пайдаландыңыз ба?
-
Сабақ жоспарынан ауытқулар
болды ма, неліктен?
-
|