Сабақтың
тақырыбы: Орталық Қазақстан шаруашылығын
ұйымдастыру
|
Мұғалімнің аты-жөні: Оразбаева Жаудир
Күні:
20.02.2017
|
Сынып:
9
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған
оқушылар
саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары:
|
Орталық Қазақстан
шаруашылығын ұйымдастыру жайында түсінік бере отырып терең
ұғындыру
|
Сабақтан күтілетін
нәтиже:
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады:
Орталық Қазақстанда
шаруашылықты дамыған салаларын
анықтау
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
Орталық Қазақстанның
өнеркәсібі, көлік түрлері, ауыл шаруашылығы мен экологиясы туралы
білімдерін толықтырып талдау жасайды
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Оқушылардың кейбіреулері
мынаны орындай алады:
Ауданның экологиялық
проблемелары және қоршаған ортаны қорғау шаралары туралы, қосымша
ақпараттар арқылы мәліметтер жасау
|
Тілдік
мақсат:
|
Тақырыптағы терминдердің
мазмұнын түсіндіре алады (айтылым), тақырыптағы жаңа сөздерді
дәптерге қатесіз жаза алады (жазылым), жаңа сөздерді оқып,
мағынасын түсінеді (оқылым), тақырыптағы жаңа сөздерді топта
түсіндіргенде, бір-бірін мұқият тыңдайды
(тыңдалым)
|
Ресурстар:
|
Оқулық , карта
,атлас және кескін карта ,АКТ
|
Пәнаралық байланыс:
|
Тарих,
биология
|
Алдыңғы
оқу:
|
Орталық Қазақстан
экономикалық ауданы
|
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Сабақ барысы
және
жоспарланған уақыт
|
Берілетін тапсырмалар және қолданылатын
әдістер
|
Бағалау критерийлері және
жұмыс түрлері
|
ҰЙЫМДАСТЫРУ КЕЗЕҢІ
минут
|
Сыныптың психологиялық
ахуалын қалыптастыру. Оқушыларды сабақтың мақсатымен
таныстыру.
9 Ромб әдісі арқылы үй
тапсырмасын сұрау
|
|
ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН
СҰРАУ
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
1. Қазақстан қанша
экономикалық ауданға бөлінеді
2. Қазақстан территориясын 5
экономикалық ауданға бөлген кім?
|
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
1. Орталық Қазақстанның алып
жатқан аумағы қанша?
2. Орталық Қазақстанның
климаты қандай?
|
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Тақырыпқа байланысты
қосымша мәліметтер жинақтау
|
|
ЖАҢА
САБАҚ
12
минут
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады)
(Жаңа сабаққа дайындықпен
келген оқушының қорғауын ұйымдастыру);
ДЖИГСО әдісі. .АКТ-ны
пайдалана отырып жаңы сабақ жөнінде мәліметтер
беріледі.
ДЖИГСО әдісі арқылы
тақырыппен танысып шықты.
|
|
САБАҚТЫ
БЕКІТУ
15
минут
1-деңгей (білу,
түсіну):
|
(Қажеттілігіне қарай әдіс
қолдануға болады)
Географиялық
диктант
|
Жұптық
жұмыс.
Дұрыс
жауаптарға
1 балл
қойылады.
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Үлестірмелі материал сұрақтары
картамен жұмыс
|
Дұрыс
жауаптарға
2 балл
қойылады.
|
3-деңгей
(жинақтау,
бағалау):
|
Білгенімді зердеме
тоқу
|
Дұрыс
жауаптарға
3 балл
қойылады.
|
ҮЙГЕ
ТАПСЫРМА
5
минут
1-деңгей(білу,
түсіну):
|
(Оқушыларға келесі сабаққа
шолу жасату)
Оқу және тест немесе
сөзжұмбақ
|
Тапсырманы
орындағанға «3»
баға
қойылады.
|
2-деңгей
(қолдану,
талдау):
|
Кескін картамен
жұмыс
|
Тапсырманы
орындағанға «3»
баға
қойылады.
|
3-деңгей (Шығармашылыққа, ғылыми
зерттеушілікке бағытталған тапсырмалар)
|
Орталық Қазақстан
жайында мәліметтер жинақтау
|
Тапсырманы
орындағанға «3»
баға
қойылады.
|
БАҒАЛАУ
|
8-10 балл жинаған оқушыларға
«3» баға қойылады.
10-15 балл жинаған оқушыларға
«4» баға қойылады.
15-20 балл жинаған оқушыларға
«5» баға қойылады.
|
|
КЕРІ
БАЙЛАНЫС
|
|
|