Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Өру өнері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сәндік қолданбалы өнер |
Мектеп |
||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақ тақырыбы |
Өру өнері.Өру түрлері.Материалдар мен құрал-жабдықтармен танысу. |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.6.2.Бірқатар заманауи және дәстүрлі емес материалдарды білу, олардың қасиеттері мен міндеттерін анықтау. 5.1.5.2.Шығармашылық идеяларды іске асыру үшін нобайлар орындау. |
||||
Сабақ мақсаттары (SMART мақсаттар бойынша »- Specific-нақты, Measurable-өлшене білетін, Action-orieneted-әрекетке негізделген, Realistic-қол жетімді, Time-уақыт |
Барлық оқушылар:өру, тоқу өнерін және түрлерін біледі;
Оқушылардың басым бөлігі:өруге арналған материалдар мен құрал-жабдықтарды анықтайды, зерттейді, түсінеді;
Кейбір оқушылар (дарынды):зерттеу барысында алғашқы білімдерін қолданады; |
||||
Бағалау критерийлері |
Білу: қатарлап өруді схема бойынша өруді біледі,өру өнері білімін көрсетеді. Түсіну: өрудің бірнеше тәсілдерін меңгереді. Қолдану: шығармашылық жұмысты ұқыпты орындайды;өру техникасын қолдана алады. |
||||
Тілдікмақсаттар |
Оқу мақсатына жету үшін қажетті терминологиялық лексика Өру – плетенеие – Embroidery Макраме – Macrame Түйін түрлері – Виды узелков - Types of knots Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» стратегиясы бойынша: Жаңа заман талабына сай азамат болып қалыптасуына бағыт беру. Ізденімпаздық,еңбекқорлық,ұқыптылық,жауапкершілік,талғампаздық қабілеттерін дамыта отырып отан сүйгіштікке тәрбиелеу. |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақстан тарихы-өнердің шығу тарихы Математика-өру түйін өлшем қолдануда Химия-бұйымның құрамын анықтауда Физика-физикалық қасиеттерін танып білуде |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет ресурстарынан қажетті мәліметтерді іздену арқылы АКТ дағдыларын дамыту. |
||||
Бастапқы білім |
Оқушылар СҚӨ бұйымдары туралы білімдері бар.Түрлерін ажырата алады. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басталуы 3 мин. Бастапқы кері байланыс «ой толғау» 3 минут |
Оқушылар мен сәлемдесіп, түгелдеп болған соң бүгінгі сабақтың тақырыбын айтпас бұрын оқушыларға презентация көрсетіледі. Презентацияда сәндік тоқыма бұйымдарының мысалы, алаша, кілем, қамшы, газеттерден тоқылған ыдыстар т.б. заттардың фотосуреттері көрсетіледі. (МК) өру түрлерімен таныстыру: макраме, ағаш шыбықтарынан, газет түтікшелерінен, шілтер, бисер тоқу және т.б. Сонымен қатар, өруге арналған материалдар түрлерімен, олардың табиғи және жасанды болып бөлінуін: әр түрлі фактуралы және жуандықтағы жіптер, жүгері собықтарының қабығы, былғары баулар, дәстүрлі емес материалдар (пластик ыдыстардан, полиэтиленді пакеттерден жасалған жіптер, газеттен жасалған түтікшелер) жайлы мәлімет беру. (Ұ) Өру схемаларындағы шартты белгілер мен оларды оқу негіздерімен таныстыру. Слайдтар көрсетіліп болған соң оқушыларға төмендегіше сұрақтар қойылады. Бұл бастапқы кері байланыс болады. Сұрақтар:
Дескриптор:
|
Оқулық:Көркем еңбек,5-сынып 36-37 бет Презентация 1,2,3 слайдтар |
|||
Сабақтың ортасы 5 мин. 15 мин 4 мин |
Бейнеролик көрсетілімі.Таспадан өру. Практикалық тапсырма № 1.Екі таспадан өрім өру. Алдын ала дайындалған материалдық таспа оқушыларға үлестіріліп беріледі. Бейнероликке қарап оқушылар тапсырманы орындайды. Дескриптор:
(Қ)Жұмыс соңында өз туындыларын сыныпқа ұсынып, бірге талқылайды, өзінің және сыныптастарының жұмыстарына бағалау жүргізеді және мүғалім дұрыс орындалғанын тексереді. Дескриптор:
Қандай бұйымға қолдануға болатынын зерделейді ҚБ «Бас бармақ» тәсілі арқылы оқушылар бірін- бірі бағалайды |
Бейнеролик youtube Желісі (плетение) |
|||
Сабақтың соңы 5 мин 4 мин |
Қорытынды: «Миға шабуыл» тәсілімен оқушыларға сұрақ қойылады. Сұрақ-жауап:
Смайликтер арқылы бағалау
«Пирамида» тәсілі арқылы кері байланыс жасау Оқушылар пирамидада көрсетілген 20%-100% аралығындағы көрсеткіштерге байланысты стикер жапсыру арқылы сабаққа баға береді. |
|
|||
Үй тапсырмасы 1мин |
Газет түтікшелерінен өруге түтікшелер әзірлеу. |
|
|||
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер жүктеуді жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
||||
Қабілеті жоғары оқушылар күрделі өру түрлерін, қабілеті төмен оқушылар жеңілдетілген түрін орындауларына болады. |
Оқушылардың зерттеу жұмысының нәтижелері бір-бірін өзара бағалаумен бағаланады. |
||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ
бағанда берілген сұрақтарға жауап
беріңіз. Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |