|
Пән: Жаратылыстану Мектеп: Күні: 27. 09 .2017 Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 1 «А» Қатысқандар саны:26 Қатысқанпағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Өсімдік бөліктері |
|
Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсат-тары(оқу бағдарла-масына сілтеме) |
1.2.1.2 өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Өсімдіктің негізгі бөліктерін ажырата алады. Көптеген оқушылар : Өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атайды. Кейбір оқушылар: Өсімдіктердің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады: Өсімдік бөлшектерімен таныстырады. Пәнге тән лексика мен терминалогия: тамыр,жапырақ, сабақ,гүл,жеміс Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Өсімдіктің тірі ағза екенін қалай анықтайсыздар? Жергілікті 10 өсімдікті атаңыз. Өсімдікке не қажет ? Олар оны қайдан алады ? Өзіңіз көрген өсімдіктің суретін салыңыз. |
|
Құндылықтарды дарыту |
-Өсімдіктерге қамқорлық көрсету |
|
Пәнаралық байланыстар |
көркем еңбек, дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5-минут |
Психологиялық дайындық «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы Жоғары қарап күн көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға қарап, солға қарап, Әсем, көркем гүл көрдім. Топқа біріктіру «Мозаика» әдісі арқылы. Суреттерді жинау арқылы мәдени және жабайы өсімдіктер бойынша екі топқа біріктіру. "Бес қадам" әдісі арқылы өткен сабақтағы білімдерін пысықтаймын. -Өсімдіктер неше топқа бөлінеді? -Мәдени өсімдіктер мен жабайы өсімдіктердің айырмашылығын ата. -Ағаш дегеніміз не? -Бұта дегеніміз не? -Шөп дегеніміз не? Қорытынды жасау. Өсімдіктер әртүрлі бөліктерден тұрады. Әр бөлік маңызды қызмет атқарады. |
Қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы 30-минут |
«Кір жайғыш» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашамын. Мұғалім, оқушы арасында сұрақ-жауап жүреді. С Оқулықта берілген суретті балаларға көрсетемін, балалар суреттегі өсімдіктердің бөліктерін көрсетеді және атайды. 1.Тамыр 2.Сабақ 3.Жапырақ 4.Гүл 5.Жеміс |
Оқулықпен жұмыс |
|
|
1-тапсырма «Суретке ену» әдісі бойынша өз ойын еркін айта алатындай жағдай туғызу. Суретке мұқият қараңыз. Өсімдіктің негізі мүшелерін атаңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерінің атауын сөздің бастапқы әріптерімен жазып көретіңіз:тамыр – Т,сабақ – С, жапырақ – Ж, гүл – Г, жеміс –Ж.
Бағалау критерийлері: Өсімдіктердің негізгі мүшелерін ажыратады Дескриптор: Білім алушы -өсімдіктің негізгі мүшелерін атайды: -өсімдіктің тамырын «Т» әрпімен белгілейді; -өсімдіктің сабағын «С» әрпімен белгілейді; -өсімдіктің жапырағын «Ж»әрпімен белгілейді; -өсімдіктің гүлін «Г»ӘРПІМЕН белгілейді; -өсімдіктің жемісін «Ж»әрпімен белгілейді. Сергіту сәті «Қызыл өрік» әніне жалпы биі |
Суреттер Басбармақ әдісі |
|
Сабақтың соңы 5-минут |
«Жұптық әңгіме» әдісі арқылы жеке тұлғаның сабаққа қатысу деңгейін анықтау 2-тапсырма: Суреттегі өсімдіктерге мұқият қараңыз. Өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атаңыз. Бос орынға тамыры, сабағы, жапырағы және гүлі, жемісі бар өсімдіктің суретін салыңыз.
Бағалау критерийлері: Өсімдіктердің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады. Дескриптор: -өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атайды; -өсімдіктің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады. Кері байланыс. «Желкенді қайық» әдісі арқылы оқушылар өз ойын стикерге жазады . Бүгінгі сабақта біз не білдік? Және қандай тапсырмалар орындадық?
Бүгінгі сабақ ұнады
ма? |
Үлестірмелі суреттер |
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және кәуіпсіздік техникасының сақталуы. |
|
С деңгейіндегі оқушылар өсімдіктердің мүшелерін атай алады. А деңгейіндегі оқушылар өсімдіктердің негізгі бөліктерін атап көрсетеді, суретін салады. |
Нәтиже көрсеткен оқушыларды мақтап, мадақтап отырамын. Басбармақ әдісі арқылы балалар өзін –өзі бағалады . |
Сыныпта қауіпсіздік ережесін сақтауды, мұғалімнің ескертуінсіз ток көздеріне бармауды ескертемін. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарларынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не әсер ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Өсімдік бөліктері " 1 сынып
Ашық сабақ "Өсімдік бөліктері " 1 сынып
|
Пән: Жаратылыстану Мектеп: Күні: 27. 09 .2017 Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 1 «А» Қатысқандар саны:26 Қатысқанпағандар: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Өсімдік бөліктері |
|
Осы сабақта қол жеткі-зілетін оқу мақсат-тары(оқу бағдарла-масына сілтеме) |
1.2.1.2 өсімдіктердің негізгі бөліктерін ажырату. |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Өсімдіктің негізгі бөліктерін ажырата алады. Көптеген оқушылар : Өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атайды. Кейбір оқушылар: Өсімдіктердің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік емес пәндер үшін құрастырылады: Өсімдік бөлшектерімен таныстырады. Пәнге тән лексика мен терминалогия: тамыр,жапырақ, сабақ,гүл,жеміс Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Өсімдіктің тірі ағза екенін қалай анықтайсыздар? Жергілікті 10 өсімдікті атаңыз. Өсімдікке не қажет ? Олар оны қайдан алады ? Өзіңіз көрген өсімдіктің суретін салыңыз. |
|
Құндылықтарды дарыту |
-Өсімдіктерге қамқорлық көрсету |
|
Пәнаралық байланыстар |
көркем еңбек, дүниетану |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Суреттер |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5-минут |
Психологиялық дайындық «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы Жоғары қарап күн көрдім, Төменге қарап жер көрдім. Оңға қарап, солға қарап, Әсем, көркем гүл көрдім. Топқа біріктіру «Мозаика» әдісі арқылы. Суреттерді жинау арқылы мәдени және жабайы өсімдіктер бойынша екі топқа біріктіру. "Бес қадам" әдісі арқылы өткен сабақтағы білімдерін пысықтаймын. -Өсімдіктер неше топқа бөлінеді? -Мәдени өсімдіктер мен жабайы өсімдіктердің айырмашылығын ата. -Ағаш дегеніміз не? -Бұта дегеніміз не? -Шөп дегеніміз не? Қорытынды жасау. Өсімдіктер әртүрлі бөліктерден тұрады. Әр бөлік маңызды қызмет атқарады. |
Қима қағаздар
|
|
Сабақтың ортасы 30-минут |
«Кір жайғыш» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын ашамын. Мұғалім, оқушы арасында сұрақ-жауап жүреді. С Оқулықта берілген суретті балаларға көрсетемін, балалар суреттегі өсімдіктердің бөліктерін көрсетеді және атайды. 1.Тамыр 2.Сабақ 3.Жапырақ 4.Гүл 5.Жеміс |
Оқулықпен жұмыс |
|
|
1-тапсырма «Суретке ену» әдісі бойынша өз ойын еркін айта алатындай жағдай туғызу. Суретке мұқият қараңыз. Өсімдіктің негізі мүшелерін атаңыз. Өсімдіктің негізгі мүшелерінің атауын сөздің бастапқы әріптерімен жазып көретіңіз:тамыр – Т,сабақ – С, жапырақ – Ж, гүл – Г, жеміс –Ж.
Бағалау критерийлері: Өсімдіктердің негізгі мүшелерін ажыратады Дескриптор: Білім алушы -өсімдіктің негізгі мүшелерін атайды: -өсімдіктің тамырын «Т» әрпімен белгілейді; -өсімдіктің сабағын «С» әрпімен белгілейді; -өсімдіктің жапырағын «Ж»әрпімен белгілейді; -өсімдіктің гүлін «Г»ӘРПІМЕН белгілейді; -өсімдіктің жемісін «Ж»әрпімен белгілейді. Сергіту сәті «Қызыл өрік» әніне жалпы биі |
Суреттер Басбармақ әдісі |
|
Сабақтың соңы 5-минут |
«Жұптық әңгіме» әдісі арқылы жеке тұлғаның сабаққа қатысу деңгейін анықтау 2-тапсырма: Суреттегі өсімдіктерге мұқият қараңыз. Өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атаңыз. Бос орынға тамыры, сабағы, жапырағы және гүлі, жемісі бар өсімдіктің суретін салыңыз.
Бағалау критерийлері: Өсімдіктердің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады. Дескриптор: -өсімдіктердің ұқсас мүшелерін атайды; -өсімдіктің негізгі бөліктерін көрсетіп, сурет салады. Кері байланыс. «Желкенді қайық» әдісі арқылы оқушылар өз ойын стикерге жазады . Бүгінгі сабақта біз не білдік? Және қандай тапсырмалар орындадық?
Бүгінгі сабақ ұнады
ма? |
Үлестірмелі суреттер |
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және кәуіпсіздік техникасының сақталуы. |
|
С деңгейіндегі оқушылар өсімдіктердің мүшелерін атай алады. А деңгейіндегі оқушылар өсімдіктердің негізгі бөліктерін атап көрсетеді, суретін салады. |
Нәтиже көрсеткен оқушыларды мақтап, мадақтап отырамын. Басбармақ әдісі арқылы балалар өзін –өзі бағалады . |
Сыныпта қауіпсіздік ережесін сақтауды, мұғалімнің ескертуінсіз ток көздеріне бармауды ескертемін. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарларынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не әсер ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
шағым қалдыра аласыз

уретпен жұмыс














