«Павлодар қаласы №46 орта жалпы білім беру мектебі»
(мекеменің атауы)
Білім беру мекемесі педогының қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім |
Гидросфера |
|
|
Күні: 30.11.24 |
Мұғалімнің аты- жөні: Ибраев М.З. |
|
|
Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзен аңғарының құрылысы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. Еске түсіру. Өзен деген не? Өзен — өзінің табиғи арнасымен ағып жататын ағынды су немесе ағып жатқан тұщы судың табиғи жолы. 2. Өзеннің құрылымына не жатады?
Өзен алабы, Өзен аңғары, Өзен жүйесі, Өзен бастауы, Өзен сағасы, Өзен жүйесі, Арна, Cалалар, Ескі арна, Саға, Атырау, Сарқырама , Ирелең (изгиб), Жайылма Миға шабуыл: Оқушыларға екі сурет беру арқылы екі өзеннің айырмашылықтарын анықтату. Сурет бойынша өзеннің жылдамдығы және арнасы туралы айтылу керек. Берілген өзендер арасында айырмашылық бар ма? Қандай айырмашылық? (Қосымша № 1) (М) Мұғалім түсіндірмесі. ӨЗЕН ТҮРЛЕРІ
Бейнефильм: ӨЗЕН. https://bilimland.kz/kk/#lesson=14029 Оқушылар бейнефильмді көргеннен кейін сұрақтарға жауап береді.
Қай климаттық белдеулерде суы мол өзендер қалыптасады? |
|
Слайд
Слайд
Бейнефильм: ӨЗЕН https://bilimland.kz/kk/#lesson=14029
Слайд |
|||||
|
Негізгі бөлім
|
(С) ЕСКЕ ТҮСІРУ: Бастапқы 7 сыныпта алған білімді еске түру үшін өзендердің құрылысы суретін беру. Өзен элементтерін атаңыз. Олар өзеннің бастау, жоғарғы ағысы, сағасы, төменгі ағысы екенін атайды. Өзен аңғарының сызбасымен таныстыру.
Терминдермен жұмыс Өзеннің аңғары - өзеннің бастауынан бастап сағасына дейін әрі кең әрі ұзынша ойыс алқапты бойлап ағады. Аңғардың табанындағы ойыс - арна деп аталады. Аңғардың өзен тасығанда су басатын бөлігі – жайылма деп аталады.
Оқушыларға бірнеше суреттер беру арқылы өзен аңғарларының типтерімен таныстыру.
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
«Жарайсың!»
|
Слайд Мәтін Ғаламтор ресурстары
Слайд
Ғаламтор ресурстары |
||||
|
Соңы
|
Тест тапсырмалары БЛООБ ағашы. Үй жұмысы: Кескін картаға жер бетіндегі 5 таулы өзенді, 5 жазықты өзенді белгілеп келу.
|
Оқушылар тестті орындайды Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. |
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ "Өзен аңғарының құрылысы" 8 сынып
ашық сабақ "Өзен аңғарының құрылысы" 8 сынып
«Павлодар қаласы №46 орта жалпы білім беру мектебі»
(мекеменің атауы)
Білім беру мекемесі педогының қысқа мерзімді жоспары
|
Бөлім |
Гидросфера |
|
|
Күні: 30.11.24 |
Мұғалімнің аты- жөні: Ибраев М.З. |
|
|
Сынып: 8Ә |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Өзен аңғарының құрылысы |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
|
|
|
Сабақтың мақсаты |
||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстыру. Еске түсіру. Өзен деген не? Өзен — өзінің табиғи арнасымен ағып жататын ағынды су немесе ағып жатқан тұщы судың табиғи жолы. 2. Өзеннің құрылымына не жатады?
Өзен алабы, Өзен аңғары, Өзен жүйесі, Өзен бастауы, Өзен сағасы, Өзен жүйесі, Арна, Cалалар, Ескі арна, Саға, Атырау, Сарқырама , Ирелең (изгиб), Жайылма Миға шабуыл: Оқушыларға екі сурет беру арқылы екі өзеннің айырмашылықтарын анықтату. Сурет бойынша өзеннің жылдамдығы және арнасы туралы айтылу керек. Берілген өзендер арасында айырмашылық бар ма? Қандай айырмашылық? (Қосымша № 1) (М) Мұғалім түсіндірмесі. ӨЗЕН ТҮРЛЕРІ
Бейнефильм: ӨЗЕН. https://bilimland.kz/kk/#lesson=14029 Оқушылар бейнефильмді көргеннен кейін сұрақтарға жауап береді.
Қай климаттық белдеулерде суы мол өзендер қалыптасады? |
|
Слайд
Слайд
Бейнефильм: ӨЗЕН https://bilimland.kz/kk/#lesson=14029
Слайд |
|||||
|
Негізгі бөлім
|
(С) ЕСКЕ ТҮСІРУ: Бастапқы 7 сыныпта алған білімді еске түру үшін өзендердің құрылысы суретін беру. Өзен элементтерін атаңыз. Олар өзеннің бастау, жоғарғы ағысы, сағасы, төменгі ағысы екенін атайды. Өзен аңғарының сызбасымен таныстыру.
Терминдермен жұмыс Өзеннің аңғары - өзеннің бастауынан бастап сағасына дейін әрі кең әрі ұзынша ойыс алқапты бойлап ағады. Аңғардың табанындағы ойыс - арна деп аталады. Аңғардың өзен тасығанда су басатын бөлігі – жайылма деп аталады.
Оқушыларға бірнеше суреттер беру арқылы өзен аңғарларының типтерімен таныстыру.
|
Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, жұптық талдау жасайды. Талқылау нәтижесінде өзара бір келісімге келіп есепті орындайды. |
«Жарайсың!»
|
Слайд Мәтін Ғаламтор ресурстары
Слайд
Ғаламтор ресурстары |
||||
|
Соңы
|
Тест тапсырмалары БЛООБ ағашы. Үй жұмысы: Кескін картаға жер бетіндегі 5 таулы өзенді, 5 жазықты өзенді белгілеп келу.
|
Оқушылар тестті орындайды Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау. Тиімділігі: Оқушы алған білімін жинақтап, саралай білуге дағдыланады. Саралау: Бұл тапсырмада саралаудың «Қорытынды» тәсілі көрініс табады. |
Бағалау: Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













