-
Бөлім
Ынтымақты отбасы
Педагогтың аты – жөні
Күні
Сынып: 3
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
№
10
Сабақтың тақырыбы
Отбасындағы қарым – қатынас мәдениеті
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Отбасындағы жауапкершіліктер
Құндылығы
Сүйіспеншілік
Қасиеттері
Бәрін жақсы көру, отбасындағы сүйіспеншілік, достық
Сабақтың мақсаты
Оқушыларға отбасындағы қарым – қатынас мәдениеті туралы түсінік бере отырып, сүйіспеншілікке құндылығының мәнін ашу
Міндеттері
-
Білімділік: Оқушыларға оқудың қажырлы еңбек екенін ұғындыру арқылы ізденімпаздық қасиеті туралы түсінік беру
-
Дамытушылық: Оқушылар бойындағы еңбекқорлық қасиеттерін дамыту.
-
Тәрбиелік: Оқушыларды өнер – білімге қызығушылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі.
-
Жағымды көңіл – күй
5 Т – ережесі:
-
Тәртіп.
-
Талап.
-
Тыныштық.
-
Тазалық.
-
Татулық.
«Нұрға бөлену» мәтінін оқу
5Т ережесін еске түсіреді
Көздерін жұмып отырады.
Алған әсерлерімен бөліседі.
«Хрустальная грусть» композициясы
-
Үйге тапсырманы тексеру
«Мейірім» мәтінін оқып келу.
Сұрақтар:
1. Кішкентай Айнұрдың бойында қасиеттер бар?
2. Отбасы мүшелерінің жауапкершілігі дегенді қалай түсінесіңдер?
3. Өзің отбасыңдағы жауапкершілікті қалай атұарып жүрсің?
-
Сабақтың дәйексөзі.
«Сіз», «біз» - деген жылы сөз,
Ағайынға жарасар. МақалСұрақтар:
1. Жақын адамдар арасында қандай сезімдер болады?
2. Дәйексөзден қандай ой түйдіңіз?
Оқушылар бір неше рет қайталап, дәптерге жазып алады. Талдау сұрақтарына жауап береді.
-
Оқиға айту (Әңгіме)
Бір минут
М. Әлімбай
Отбасының бәрі жинақылықты, нақтылықты сүйетін. Талғат қана ылғи кешігіп жүретін.
Әкесі, шешесі, әжесі, атасы тамақтануға отыратын, тек Талғат кешігетін.
– Талғат, кел, тамақ іш, – деп, шешесі шақыратын.
– Қазір, бір минуттан кейін барамын, – деп, Талғат кітабын оқи беретін. Бұл оның әдеттегі жауабы еді. Ылғи осылай болатын: оны шақырған кезде немесе бір нәрсені істеп беруін өтінген кезде, ол:
– Бір минут тұра тұрыңдаршы, – деп, тостырып қоятын.
Әкесі оған:
– Сен уақытты қадірлеуді қашан үйренесің? – дейтін. Сонда баласы:
– Бір минут деген көп уақыт па? – деп, жауап беретін.
Бір күні мектепте шаңғы жарысы өтті. Талғат шаңғы спортын өте жақсы көретін және шаңғыны жақсы тебетін. Ол өзінің мәреге бірінші болып келетініне кәміл сенген еді. Бірақ ол жеңімпаз болған жоқ. Оның жолдасы бір минутқа озып келді. Талғат екінші орын алып, үйге көңілсіз болып қайтты. Жеңіліп қалғандығы жайлы әкесіне айтқан кезде, әкесі жымиып, былай деді:
– Ештеңе етпес! Бір минут деген көп уақыт па?
Бір минут адам өмірінде маңызды рөл атқаруы мүмкін екендігін Талғат сонда ғана түсінгендей болды.
-
Әңгімеде уақыттың құндылықтық мәні қалай ашылған?
-
Талғатөзінің әрекетінен нені түсінді?
-
Адамуақытты неліктен қадір тұтады?
-
Өзіңнің уақытты қалай бағалайтыныңды әңгімелеп бер.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
-
Шығармашылық жұмыс.
Ата – ана алдындағы баланың парызы
Ата – анаңды құрметтеу
Ата – анаңды сыйлау
Ата – анаңа қамқор болу
....
Оқушылар ата – ана алдындағы парыздарын жалғастырып жазады
-
Жобалау қызметі
-
Топпен ән айту
Біз көңілді ұланбыз
Сөзі Қ.Мүсірепов
Әні И.Нүсіпбаев
Оқушылар мұғаліммен бірге ән шырқайды
-
Үйге тапсырма
«Үйің» өлеңін оқып келу.
Оқушылар үйге тапсырманы жазып алады
Оқулық
-
Сабақтың қорытынды сәті.
Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Өзін-өзі тану пәні Тақырыбы:Бастаулардың бастауы 3 сынып
Ашық сабақ Өзін-өзі тану пәні Тақырыбы:Бастаулардың бастауы 3 сынып
-
Бөлім
Ынтымақты отбасы
Педагогтың аты – жөні
Күні
Сынып: 3
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
№
10
Сабақтың тақырыбы
Отбасындағы қарым – қатынас мәдениеті
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
Отбасындағы жауапкершіліктер
Құндылығы
Сүйіспеншілік
Қасиеттері
Бәрін жақсы көру, отбасындағы сүйіспеншілік, достық
Сабақтың мақсаты
Оқушыларға отбасындағы қарым – қатынас мәдениеті туралы түсінік бере отырып, сүйіспеншілікке құндылығының мәнін ашу
Міндеттері
-
Білімділік: Оқушыларға оқудың қажырлы еңбек екенін ұғындыру арқылы ізденімпаздық қасиеті туралы түсінік беру
-
Дамытушылық: Оқушылар бойындағы еңбекқорлық қасиеттерін дамыту.
-
Тәрбиелік: Оқушыларды өнер – білімге қызығушылыққа тәрбиелеу.
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі
Педагогтың әрекеті
Оқушының әрекеті
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі.
-
Жағымды көңіл – күй
5 Т – ережесі:
-
Тәртіп.
-
Талап.
-
Тыныштық.
-
Тазалық.
-
Татулық.
«Нұрға бөлену» мәтінін оқу
5Т ережесін еске түсіреді
Көздерін жұмып отырады.
Алған әсерлерімен бөліседі.
«Хрустальная грусть» композициясы
-
Үйге тапсырманы тексеру
«Мейірім» мәтінін оқып келу.
Сұрақтар:
1. Кішкентай Айнұрдың бойында қасиеттер бар?
2. Отбасы мүшелерінің жауапкершілігі дегенді қалай түсінесіңдер?
3. Өзің отбасыңдағы жауапкершілікті қалай атұарып жүрсің?
-
Сабақтың дәйексөзі.
«Сіз», «біз» - деген жылы сөз,
Ағайынға жарасар. МақалСұрақтар:
1. Жақын адамдар арасында қандай сезімдер болады?
2. Дәйексөзден қандай ой түйдіңіз?
Оқушылар бір неше рет қайталап, дәптерге жазып алады. Талдау сұрақтарына жауап береді.
-
Оқиға айту (Әңгіме)
Бір минут
М. Әлімбай
Отбасының бәрі жинақылықты, нақтылықты сүйетін. Талғат қана ылғи кешігіп жүретін.
Әкесі, шешесі, әжесі, атасы тамақтануға отыратын, тек Талғат кешігетін.
– Талғат, кел, тамақ іш, – деп, шешесі шақыратын.
– Қазір, бір минуттан кейін барамын, – деп, Талғат кітабын оқи беретін. Бұл оның әдеттегі жауабы еді. Ылғи осылай болатын: оны шақырған кезде немесе бір нәрсені істеп беруін өтінген кезде, ол:
– Бір минут тұра тұрыңдаршы, – деп, тостырып қоятын.
Әкесі оған:
– Сен уақытты қадірлеуді қашан үйренесің? – дейтін. Сонда баласы:
– Бір минут деген көп уақыт па? – деп, жауап беретін.
Бір күні мектепте шаңғы жарысы өтті. Талғат шаңғы спортын өте жақсы көретін және шаңғыны жақсы тебетін. Ол өзінің мәреге бірінші болып келетініне кәміл сенген еді. Бірақ ол жеңімпаз болған жоқ. Оның жолдасы бір минутқа озып келді. Талғат екінші орын алып, үйге көңілсіз болып қайтты. Жеңіліп қалғандығы жайлы әкесіне айтқан кезде, әкесі жымиып, былай деді:
– Ештеңе етпес! Бір минут деген көп уақыт па?
Бір минут адам өмірінде маңызды рөл атқаруы мүмкін екендігін Талғат сонда ғана түсінгендей болды.
-
Әңгімеде уақыттың құндылықтық мәні қалай ашылған?
-
Талғатөзінің әрекетінен нені түсінді?
-
Адамуақытты неліктен қадір тұтады?
-
Өзіңнің уақытты қалай бағалайтыныңды әңгімелеп бер.
Мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді.
-
Шығармашылық жұмыс.
Ата – ана алдындағы баланың парызы
Ата – анаңды құрметтеу
Ата – анаңды сыйлау
Ата – анаңа қамқор болу
....
Оқушылар ата – ана алдындағы парыздарын жалғастырып жазады
-
Жобалау қызметі
-
Топпен ән айту
Біз көңілді ұланбыз
Сөзі Қ.Мүсірепов
Әні И.Нүсіпбаев
Оқушылар мұғаліммен бірге ән шырқайды
-
Үйге тапсырма
«Үйің» өлеңін оқып келу.
Оқушылар үйге тапсырманы жазып алады
Оқулық
-
Сабақтың қорытынды сәті.
Бүгінгі сабақтан игерген жақсы қасиеттерді есімізге түсіріп, жүрегімізге сақтайық.
-
шағым қалдыра аласыз













