ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Фигуралардың аудандары (22 сағ) |
Мектеп: «Жезқазған қаласының білім бөлімінің №8 гимназиясы» КММ |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Кусаинова Карлыгаш |
||
|
Сынып 8 «А» |
Қатысқандар саны- |
Қатыспағандар саны- |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Параллелограмм мен үшбұрыштың ауданы |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.3.12.үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару және қолдану; |
||
|
Сабақ мақсаттары |
- үшбұрыштың ауданы формулаларын қорытып шығару;
( -үшбұрыштың ауданын табу үшін формулаларды қолдану |
||
|
Бағалау критерийлері |
-
- - тікбұрышты үшбұрыштың ауданын табуға арналған формулаларды қорытып шығару; - теңқабырлы үшбұрыштың ауданын табуға арналған формулаларды қорытып шығару; - үшбұрыштың ауданын табу үшін формулаларды қолдану |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге қатысты лексика мен терминология: шама, өлшеу бірлігі; ені, ауданы; периметр, үшбұрыштың жарты периметрі; жазық фигура; тең шамалы фигуралар, тең фигуралар; көпбұрыштың ауданы; үшбұрыштың ауданы. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
|
||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық құндылықтарды дарыту: академиялық адалдық, табандылық, ұстамдылық және адамгершілік қасиеттері мен ұстанымдарын қалыптастыру, азаматтық жауапкершіліктерді арттыру. 1.Топта өз пікірін дәлеледеу негізінде азаматтық қөзқарасы қалыптасады; Қарым-қатынас мәдениеті артады, этикалық нормаларды сақтайды; 2. негізінде нақтылық, дәлдік біліктігі мен ақпаратты табу, талдау, өңдеу және жинақтау біліктілігі қалыптасады. 3.Оқу қызметінің әртүрлі формаларында коммуникативтік қабілеттерін қолдана біледі. |
||
|
Пән аралық байланыстар |
Сызу пәнімен байланыс.
|
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны көрнекі құралы және жазу құралы ретінде пайдалану. |
||
|
Бастапқы білім |
Шаманың мөлшерін білу, шаманы бір өлшем бірлігінен екіншісіне айырбастау мүмкіндігі. Көпбұрыштың, үшбұрыштың, төртбұрыштың және олардың элементтерінің анықтамаларын білу. Үшбұрыштың және төртбұрыштың түрлерін тану қабілеті. |
||
Сабақ барысы :
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс -әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
2-мин |
1. Ұйымдастыру кезеңі. Мұғалімнің әрекеті оқушылардың зейінін шоғырландыруға бағытталған. Мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды және оқушылармен бірге сабақтың/оқытудың мақсаттарын, «жақын даму аймағын», бағалау критерийлерін анықтайды.
|
Презентация слайд 1-5 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
3 мин
10 мин
10 мин
|
2. Сиқырлы сандық ішінен оқушыларға сұрақтарды алғызамын 1.Үшбұрыштың қандай түрлерін білеміз? 2.Бір бұрышы тік болса, қалған бұрыштары сүйір болса ондай ол қандай үшбұрыш? 3.Үшбұрыштың бір бұрышы доғал болса қалған бұрыштары қандай болады? 4.Үшбұрыштың барлық қабырғалары тең болса, ол қандай үшбұрыш? 5.Үшбұрыштың биіктігі, биссектрисасы, медианасы дегеніміз не? 6.Үшбұрыштың периметрі дегеніміз не?
3. Жаңа материалды үйрену. «Фрейер моделі» әдісі бойынша Үшбұрышты ауданын табудың формулаларын топта талдай отырып қорытып шығару.
Мұғалім оқушылармен бірге бұрын қолданған формулаларды қолданып, үшбұрыштың ауданын табу формулаларын қорытып шығарады.
1. Үшбұрыштың табан
қабырғасы
Үшбұрыштың ауданы
табаны мен оған түсірілген биіктіктің көбейтіндісінің жартысына
тең:
2. Үшбұрыштың
қабырғалары Үшбұрыштың ауданы оның екі қабырғасы мен осы қабырғалар арасындағы бұрыштың синусы көбейтіндісінің жартысына тең:
3. Тікбұрышты
үшбұрыштың катеттері
4.
Қабырғасы
5. Теңбүйірлі
үшбұрыштың табаны
формуласымен анықталатынын дәлелдеңдер. формуласымен анықталатынын дәлелдеңдер.
Сызбалармен және
формулалармен слайдтарды ұсыну материалды визуалды қабылдау үшін
қажет.
Қалыптастырылатын дағдылар: топта бірлесе ақпаратты талдай отырып шешім қабылдайды. Есептерді шешу. Өздік жұмыс 1)
.
Жауаптары:
1)
3)
5) 2) Оқулықтан №3,21 Жауаптары:
1)
3)
5)
Әрбір оқушы жеке дара үшбұрыштың ауданын табуға арналған формулаларды қолдануға арналған есепті шешеді. Алдын ала берілген уақыт өткеннен кейін мұғалім жұмыстарды типтік қателерді талдау және бағалау үшін тексереді. Оқушылардан тапсырманы орындап болғаннан кейін жауаптарын топтағы жұбымен тексеруді сұраймын. Жауаптары бірдей ме?, әлде өзгешелік бар ма? Өзгешелік болса, неге? Қате кімнен кетті?-деген сұрақтар қою арқылы сұрау, содан кейін барып таныстырылымнан дұрыс жауапты көрсетемін. Қалыптастырылатын дағдылар: ақпаратты салыстыру; өз ойларын жинақтау және жазу. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Кусаинова Карлыгаш Ерсаиновна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Ашық сабақ Параллелограмм мен үшбұрыштың ауданы 8 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Параллелограмм мен үшбұрыштың ауданы тақырыбындағы ҚМЖ жас мамандарға тиімді әдіс-тәсілдерді меңгеруіне көмегі тиеді деп сенімдімін
Материалдың қысқаша нұсқасы ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Сабақ барысы :
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














