Мұнайлы ауданы
«№6 жалпы білім беру орта мектебі» КММ
Тақырыбы: «Презентациядағы бейне»
Сынып: 4 «Г»
Күні: 26.02.2020 жыл
Уақыты: 9
35
-10
15
Пән мұғалімі: Нурдовлетова Б.С.
2019 – 2020 оқу жылы
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы:
4 бөлім - Презентациялар
(ортақ тақырыбы: «Қоршаған ортаны
қорғау»)
Мектеп: «№6 жалпы білім беру орта мектебі» КММ
Күні: 26.02.2020 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Нурдовлетова Б.С.
Сыныбы: 4 «Г» Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы Презентациядағы бейне.
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы
мәтін үзіндісін);
4.2.3.2 презентациялардағы нысандар анимациясын келтіру;
4.2.4.2 белгілі бір тақырыпта фотосуреттер, дыбыстар және бейнелерді
пайдалану;
Ойлау дағдыларының
деңгейі
Білу, Түсіну, Қолдану.
Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар орындай алады:
Презентацияға ақпарат кірістіруді үйреніп, белгілі бір тақырыпта
фотосуреттер мен сәндік мәтін кірістіруді қолданады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Презентация жасау барысында ақпаратты өңдей алады;
Кейбір оқушылар орындай алады:
Презентацияға анимация, бейне, дыбыс кірістіре алады.
Бағалау критерийлері Презентация ұғымын біледі.
Презентацияға анимация, бейне, дыбыс қоюды біледі.
Тілдік мақсаттар
Пәндік лексика және терминология:
Пішім - Формат - Format
Бейне кірістіру - Видео из файла - Insert video
Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері:
Презентация ұғымы, презентация жасау барысында түрлі ақпарат коюды
біледі.
Құндылықтарға баулу Ынтымақтастық: топтық жұмыс барысында жылулық қарым- қатынастар
дамиды, ынтымақтастық дағдылары қалыптасады және қарым -
қатынастарды қалыптастыру кезінде сыни ойлау қабілеті дағдыланады.
АКТ қолдану арқылы оқушыларды шығармашылыққа баулу.
Пәнаралық
байланыстар
Қазақ тілі, ағылшын тілі, орыс тілі, дүниетану.
Алдыңғы білім Презентациядағы дыбыстар.
Сабақтың барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
Сабақтың басы
2 мин.
Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен ағылшын тілінде сәлемдесу. Түгендеу.
- Good morning pupils!
- Good morning teacher!
- How are you?
- We are fine !
- Who is on duty today?
3 мин.
10 мин
- I am on duty today?
- Who is absent?
- All are present today?
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
«My hearth» әдісі арқылы жылы лебіздерімізді ым-ишара
арқылы білдіреміз!
Топқа бөлу.
Жасыл, сары, қызыл түстегі асықтар арқылы топқа бөлу.
I. I - Макет
II. II - Анимация
III. III - Дизайн.
Біз 3топқа бөліндік, енді топ басшысын таңдаймыз. Топ басшысы
бағалау парақшасын әр кезеңде қажетті ұпай арқылы бағалап
отырады. Сабақ соңында мен «Жұлдыздар» арқылы бағалймын,
Үй тапсырмасын пысықтау.
«Wonderful world» әдісімен өткен тақырыптарға сұрақтар қою
арқылы пысықтау.
Шарты: Берілген әрбір ұяшықта сұрақтар жасырылған. Әр топ
ұяшықты таңдап, жауап береді және сол ұяшықта көрсетілген
ұпайды иеленеді. Ұяшықтар ішінде тақырыпқа сай сұрақтар және
сыйлыққа тегін ұпай беріледі
Қызыл түс:
5 5 - Датчик дегеніміз не?
10 10 - Түс датчигіндегі түстерді ретімен атаңыз?
20 20 - Презентацияға дыбысты қалай қоямыз?
Сары түс:
5 - Электронды датчиктің ерекшелігі?
10 - Презентацияға дыбысты қалай қоямыз?
20 - Ұпай, сыйлық
Көк түс:
5 - Кегель ринг ойынның ережесі?
10 - Презентация дегеніміз не?
20 – Термин сөздерді сәйкестендір?
Сабақтың
ортасы
15-20
Жаңа сабаққа кіріспе. «Презентация ұғымы» тақырыбында
бейнебаян көрсету.
Сөздікпен жұмыс: Түртіп алу.
Пішім - Формат - Format
Бейне кірістіру - Видео из файла - Insert video
Мақсаты: Жаңа сабақта кездесетін сөздіктермен танысады. Бұл
үш тілділік білім беру жүйесіне өз септігін тигізеді.
Тиімділігі: Балалар үш тілділікке дағдыланады.
«Джигсо» әдісі
Тапсырма: Оқушыларға А4 форматта жаңа ақпаратпен танысуға
яғни мәтінді оқуға нұсқау беремін. Содан кейін жұптасып бір-
бірімен қабылдаған ақпараттары жайлы ой бөліседі.
Дескриптор Қалыптастырушы бағалау
- Мәтінді оқиды.
- Топ өзара жаңа ақпарат
жайлы ой бөліседі.
-Бейнені өңдеу жолдарын
айтады.
- Ойнату батырмасының
қызметінмен таныстырады.
«Мадақтау сөз» арқылы
бағалау.
Жарайсың!
Өте жақсы!
Жақсы!
Талпын!
А4 таратпа
қағаз.
20-33 мин.
- Презентацияға бейне
кірістіру командасымен
таныстырады.
Жұптық жұмыс.
Компьютермен жұмыс.
Мақал- мәтелдер арқылы жұптасып, бірінші жұп компьютерде
практикалық тапсырманы орындайды. Ал екінші жұп арнайы
дайындалған тестті орындайды.
Тапсырма:
I. МАКЕТ тобы.
PowerPoint программасын іске қосыңыз. Іске қосу үшін:
1. Іске қосу (Пуск)
2. Барлық программалар (Все программы)
3. Microsoft Office - Microsoft PowerPoint командасын
орындаймыз.
4. Главная – Создать слайд арқылы макет таңдаймыз.
5. Вставка батырмасын басу арқылы – Рисунок батырмасын басу
арқылы сурет койып, атауын жазыңыз.
Арнайы сабаққа берілген тесті орындайды.
II. Анимация тобы.
PowerPoint программасын іске қосыңыз. Іске қосу үшін:
1. Іске қосу (Пуск)
2. Барлық программалар (Все программы) Microsoft Office
- Microsoft PowerPoint командасын орындаймыз.
3. Главная– Создать слайд арқылы макет таңдаймыз.
4. Вставка батырмасын басу арқылы – Звук – Звук из файла
батырмасын басу арқылы дыбыс койып, презентация жасаймыз.
III. Дизайн тобы.
PowerPoint программасын іске қосыңыз. Іске қосу үшін:
1. Іске қосу (Пуск)
2. Барлық программалар (Все программы) Microsoft Office
- Microsoft PowerPoint командасын орындаймыз.
3. Главная– Создать слайд арқылы макет таңдаймыз.
4. Вставка батырмасын басу арқылы – Видео – Видео из файла
батырмасын басу арқылы видео орналастырып, презентация
жасаймыз.
Дескриптор Қалыптастырушы бағалау
- әр топ өзіне берілген
тапсырманы орындайды.
-Презентацияға сурет,
дыбыс, бейне орнатады.
- берілген тестті
орындайды.
«Ұлттық ою - өрнек»
арқылы бағалау.
- Жарты мүйіз
«қанағаттанарлық»
- қошқармүйіз «жақсы»
- құсқанаты «өте жақсы»
Компьютер.
Сабақтың соңы
34- 36 мин
Сабақты бекіту:
Сергіту сәті ретінде «Сөзжұмбақ» шешу.
Әр топқа сөзжұмбақ, ребус беріледі.
Рефлексия:
"Жетіктік баспалдағы" әдісі
Жақсы түсіндім
Ребус
36-37 мин
37-40 мин
Түсіндім
Сұрағым бар…
Мүлдем түсінбедім
Бүгінгі сабақ бойынша стикерге бір-екі сөз жазады, жетістік
баспалдағына жапсырады, сабақты қорытындылайды.
Бағалау: Сабақтың соңғы кезеңінде бағалау бетшесі арқылы
топтарды өзара бағалау. «Жұлдыздар» әдісі бойынша
оқушылардың іс-әрекетіне байланысты мұғалім тарапынан
«Мадақ сөз» арқылы кері байланыс алады.
Үй тапсырмасы:
Бүгінгі тақырыпты оқып, жаңа сөздерді жаттап келу.
Плакат.
Түрлі-түсті
стикерлер
Саралау – Сіз қандай тәсілмен
көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз
қабілетті оқушылардың алдына
қандай тапсырмалар қоясыз?
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін
қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасын
сақтау
«Сұрақ – жауап» әдісі
«Практикалық тапсырма»
Әр тапсырманы орындау барысында
оқушыны қолдап отырамын.
Түсінбеген, не қиналған кезде бағыт-
бағдар беремін.
3 топ басшысы топтарды
бағалау.
«Жұлдыздар» әдісі арқылы
оқушыларды смайлик
бойынша бағалау.
Сабақ барысында көзге
арналған жаттығуларды
орындатамын, егер сабақ
регламенті сақталса.
Қауіпсіздік ережелерін
сақтау бойынша ескертпе
жасап отырамын.
Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ кезінде, мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы
нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
1:
2: