Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі

Сабақтың тақырыбы:
Презентацияға арналған ақпарат

Пән мұғалімі: Толекова А.К.
Сыныбы: 4 «А»
Тараз 2022
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толекова А.К. |
|
||||
|
Күні: |
18.02.2022 |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентацияға арналған ақпарат |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); 4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Презентация ұғымына анықтама береді |
|||||
|
Көптеген оқушылар: Интернеттен суреттерді жүктейді, слайдаттарды суреттермен толықтырады |
||||||
|
Кейбір оқушылар: презентацияға атау беріп, бумаға сақтайды |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
Топқа бөлу Үй тапсырмасы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтық қарым-қатынастарын нығайту, топта ұйымшылдық қалыптастыру мақсатында «Ақ парақтың екі бөлігі» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру.Оқушыларға парақ таратылады. Әр оқушы парақтың оң жақ бетіне жағымды, сол жақ бетіне жағымсыз қасиеттерін жазады. Жағымсыз қасиеттері жазылған бетін жыртып қоқысқа тастайды.
Түрлі-түсті конфеттер арқылы топқа бөлу. 1 топ – Слайд 2 топ – Презентация Өткен сабақты пысықтау. «Кездейсоқ дөңгелек» -пен Wordwall платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру 1. Видеоны қалай өңдеуге болады? 2. Видеожазба дегеніміз не? 3. VideoPad редакторының қандай мүмкіндіктерін білесің? 4. Вайн дегеніміз не? 5. VideoPad редакторының құралдарын ата: |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар параққа жағымды және жағымсыз қасиеттерін жазып, парақтың сол жақ бетін жыртып қоқысқа тайтайды. Конфеттердің түстерін таңдап, топқа бөлінеді Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
«Бас бармақ» арқылы бағалайды.
|
Ақ парақ, маркер АКТ оқулығы
https://wordwall.net/ru/resource/28665240/videopad-редакторы
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Презентациялар көбінесе тыңдаушыға белгілі бір ақпараттын терең, ұтымды түрде жеткізу қажет болған жағдайда қолданылады.. Ақпаратты жай ауызша жеткізгенге қарағанда слайд түрінде әсемдеп көрсеткен әлдеқайда түсініктірек болады. Презентация- таныстырылым, баяндама, жобаны, есеп беруді қорғау, жұмыс жоспарын көрсету және дайын ақпараттармен бөлісу. Презентацияға сурет. Мәтін, дыбыс, видеоларды да қажетімізге қарай тақырыпқа сай бейімдеп, қосуға болады. Презентацияны Power Point программасының көмегімен жасаймыз. Іске қосу →Microsoft Office → Microsoft Power Point. Презентацияға арналған ақпараттардың кейбірін суреттер мен мәтіндерді көбінесе Интернеттен аламыз. Интернетке кірген кез келген жаңа қолданушы браузер ұғымымен таныс болу керек. Браузер- «парақтау, қарау» деген сөзден шыққан атау. Интернеттегі веб-парақшаларды, мәліметтерді оқуға, іздеуге арналған программа. Браузерге бетбелгі қою үшін, Google Chrome браузерін іске қосып, қажет ақпаратты іздеу жолағына енгізіп Google Chrome-дағы Баптау және Басқару батырмасынан → Бетбелгілер (Закладки) жолынан → Бетбелгілерді қосу командасын орындаймыз. Бетбелгілер орнату қажетті ақпараттарды тез іске қосуға мүмкіндік береді. Көрсетілім. Баптау және басқару батырмасының тағы бір мүмкіндігі тарихын көру. Сонымен қатар Интернеттен алынған ақпараттарды және жүктелген орнын бумадан көрсетеді. Презентациядағы мәтіннің үзіндісін іздеуге, басқа сөздермен ауыстыруға болады. Құжаттағы мәтіннің ішінен қандай да бір сөзді немесе мәтіннің үзіндісін табу үшін Редакциялау тобынан Іздеу батырмасын қолданамыз. Google Chrome браузерінде ақпараттардың тарихын қарап, жүктеулер, бетбелгі жасау үшін пернелер үйлесімін қолдануға да болады. Ctrl+H – тарихын қарау Ctrl+J – жүктелген файлды көрсету Ctrl+D – бетбелгілерге қосу 1-тапсырма. Компьютермен жеке жұмыс. «М.Мәметоваға 100 жыл» тақырыбында 3-4 слайдтан тұратын презентация жаса. Интернеттен суреттер алып, оны толықтыр. Презентацияға атау қойып, бумаға сақта. Дескриптор: -слайд макетін таңдайды; -интернеттен мәлімет іздейді; -сурет қояды; -батыр туралы шағын өмірбаянын жазады; 2-тапсырма. Топпен жұмыс. Постер қорғау. 1 топ: «Презентация» 2 топ: «Power Point» мүмкіндіктеріне постер қорғайды.
Дескриптор: -Презентация, Power Point мүмкіндіктерін жазады; 3- тапсырма. Жұппен жұмыс. «Иә» немесе «Жоқ» әдісі арқылы тұжырымды белгілеу
Дескриптор: -Тұжырымды оқиды; -«Иә» немесе «Жоқ» екеуінің біреуіне таңдап (+) белгісін қояды;
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Жұмыс дәптерге командаларды жазады. Пренелер үйлесімін жұмыс дәптерге жазады Оқушылар компьютерге отырып, ғаламторды пайдаланып, презентация жасайды Постер қорғайды Оқушылар жұппен ақылдаса отырып, тұжырымдамаға иә немесе жоқ белгісін қояды |
«Бағдаршам» арқылы бағалау Стикер арқылы бағалайды. Жасыл түс-өте жақсы Сары түс –жақсы Қызыл түс-төмен «Бас бармақ» арқылы бағалау |
Компьютер, Интербел-сенді тақта
Компьютер,
А3 ақ парақ, маркер Интербел-сенді тақта
|
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту «LearningApps.org» платформасы арқылы суреттер мен тұжырымдамаларды сәйкестендіру
|
Тақтаға шығып интербелсенді тақтада берілген тапсырманы сәйкестендіріп орындайды. |
Стикер арқылы бағалайды. Жасыл түс-өте жақсы Сары түс –жақсы Қызыл түс-төмен |
Слайд, |
||
|
Кері байланыс |
Рефлексия Кері байланыс. Сабақта жеткен жетістіктерін «Пікірлер ағашы» кері байланысына стикерге бүгінгі сабақта тақырыпты түсінген білімдерін, сабақта нені меңгермей қалғаны жайлы стикерге жазып білдіреді. |
|
|
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 89 беттегі суретке қарап, «Менің қоршаған ортаны қорғауға қосқан үлесім» тақырыбында 6-7 сөйлемнен тұратын әңгіме жазып келу |
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Презентацияға арналған ақпарат
Ашық сабақ Презентацияға арналған ақпарат
Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі

Сабақтың тақырыбы:
Презентацияға арналған ақпарат

Пән мұғалімі: Толекова А.К.
Сыныбы: 4 «А»
Тараз 2022
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толекова А.К. |
|
||||
|
Күні: |
18.02.2022 |
|||||
|
Сынып: 4 «А» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Презентацияға арналған ақпарат |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.3.1 слайд үшін макет таңдау; 4.3.1.1 ақпарат іздеу (компьютердегі файлдар мен бумалар, құжаттағы мәтін үзіндісі); 4.3.2.1 браузер параметрлерін қолдану (бетбелгілер жасау, журналды және жүктеуді көру); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Презентация ұғымына анықтама береді |
|||||
|
Көптеген оқушылар: Интернеттен суреттерді жүктейді, слайдаттарды суреттермен толықтырады |
||||||
|
Кейбір оқушылар: презентацияға атау беріп, бумаға сақтайды |
||||||
|
Сабақтың кезең уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
Топқа бөлу Үй тапсырмасы
|
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгелдеу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. Топтық қарым-қатынастарын нығайту, топта ұйымшылдық қалыптастыру мақсатында «Ақ парақтың екі бөлігі» әдісі арқылы психологиялық ахуал қалыптастыру.Оқушыларға парақ таратылады. Әр оқушы парақтың оң жақ бетіне жағымды, сол жақ бетіне жағымсыз қасиеттерін жазады. Жағымсыз қасиеттері жазылған бетін жыртып қоқысқа тастайды.
Түрлі-түсті конфеттер арқылы топқа бөлу. 1 топ – Слайд 2 топ – Презентация Өткен сабақты пысықтау. «Кездейсоқ дөңгелек» -пен Wordwall платформасы арқылы сұрақтарға жауап беру 1. Видеоны қалай өңдеуге болады? 2. Видеожазба дегеніміз не? 3. VideoPad редакторының қандай мүмкіндіктерін білесің? 4. Вайн дегеніміз не? 5. VideoPad редакторының құралдарын ата: |
Мұғаліммен амандасады. Оқушылар параққа жағымды және жағымсыз қасиеттерін жазып, парақтың сол жақ бетін жыртып қоқысқа тайтайды. Конфеттердің түстерін таңдап, топқа бөлінеді Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
«Бас бармақ» арқылы бағалайды.
|
Ақ парақ, маркер АКТ оқулығы
https://wordwall.net/ru/resource/28665240/videopad-редакторы
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Презентациялар көбінесе тыңдаушыға белгілі бір ақпараттын терең, ұтымды түрде жеткізу қажет болған жағдайда қолданылады.. Ақпаратты жай ауызша жеткізгенге қарағанда слайд түрінде әсемдеп көрсеткен әлдеқайда түсініктірек болады. Презентация- таныстырылым, баяндама, жобаны, есеп беруді қорғау, жұмыс жоспарын көрсету және дайын ақпараттармен бөлісу. Презентацияға сурет. Мәтін, дыбыс, видеоларды да қажетімізге қарай тақырыпқа сай бейімдеп, қосуға болады. Презентацияны Power Point программасының көмегімен жасаймыз. Іске қосу →Microsoft Office → Microsoft Power Point. Презентацияға арналған ақпараттардың кейбірін суреттер мен мәтіндерді көбінесе Интернеттен аламыз. Интернетке кірген кез келген жаңа қолданушы браузер ұғымымен таныс болу керек. Браузер- «парақтау, қарау» деген сөзден шыққан атау. Интернеттегі веб-парақшаларды, мәліметтерді оқуға, іздеуге арналған программа. Браузерге бетбелгі қою үшін, Google Chrome браузерін іске қосып, қажет ақпаратты іздеу жолағына енгізіп Google Chrome-дағы Баптау және Басқару батырмасынан → Бетбелгілер (Закладки) жолынан → Бетбелгілерді қосу командасын орындаймыз. Бетбелгілер орнату қажетті ақпараттарды тез іске қосуға мүмкіндік береді. Көрсетілім. Баптау және басқару батырмасының тағы бір мүмкіндігі тарихын көру. Сонымен қатар Интернеттен алынған ақпараттарды және жүктелген орнын бумадан көрсетеді. Презентациядағы мәтіннің үзіндісін іздеуге, басқа сөздермен ауыстыруға болады. Құжаттағы мәтіннің ішінен қандай да бір сөзді немесе мәтіннің үзіндісін табу үшін Редакциялау тобынан Іздеу батырмасын қолданамыз. Google Chrome браузерінде ақпараттардың тарихын қарап, жүктеулер, бетбелгі жасау үшін пернелер үйлесімін қолдануға да болады. Ctrl+H – тарихын қарау Ctrl+J – жүктелген файлды көрсету Ctrl+D – бетбелгілерге қосу 1-тапсырма. Компьютермен жеке жұмыс. «М.Мәметоваға 100 жыл» тақырыбында 3-4 слайдтан тұратын презентация жаса. Интернеттен суреттер алып, оны толықтыр. Презентацияға атау қойып, бумаға сақта. Дескриптор: -слайд макетін таңдайды; -интернеттен мәлімет іздейді; -сурет қояды; -батыр туралы шағын өмірбаянын жазады; 2-тапсырма. Топпен жұмыс. Постер қорғау. 1 топ: «Презентация» 2 топ: «Power Point» мүмкіндіктеріне постер қорғайды.
Дескриптор: -Презентация, Power Point мүмкіндіктерін жазады; 3- тапсырма. Жұппен жұмыс. «Иә» немесе «Жоқ» әдісі арқылы тұжырымды белгілеу
Дескриптор: -Тұжырымды оқиды; -«Иә» немесе «Жоқ» екеуінің біреуіне таңдап (+) белгісін қояды;
|
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттарымен танысады. Жұмыс дәптерге командаларды жазады. Пренелер үйлесімін жұмыс дәптерге жазады Оқушылар компьютерге отырып, ғаламторды пайдаланып, презентация жасайды Постер қорғайды Оқушылар жұппен ақылдаса отырып, тұжырымдамаға иә немесе жоқ белгісін қояды |
«Бағдаршам» арқылы бағалау Стикер арқылы бағалайды. Жасыл түс-өте жақсы Сары түс –жақсы Қызыл түс-төмен «Бас бармақ» арқылы бағалау |
Компьютер, Интербел-сенді тақта
Компьютер,
А3 ақ парақ, маркер Интербел-сенді тақта
|
||
|
Сабақтың соңы |
Сабақты бекіту «LearningApps.org» платформасы арқылы суреттер мен тұжырымдамаларды сәйкестендіру
|
Тақтаға шығып интербелсенді тақтада берілген тапсырманы сәйкестендіріп орындайды. |
Стикер арқылы бағалайды. Жасыл түс-өте жақсы Сары түс –жақсы Қызыл түс-төмен |
Слайд, |
||
|
Кері байланыс |
Рефлексия Кері байланыс. Сабақта жеткен жетістіктерін «Пікірлер ағашы» кері байланысына стикерге бүгінгі сабақта тақырыпты түсінген білімдерін, сабақта нені меңгермей қалғаны жайлы стикерге жазып білдіреді. |
|
|
|
||
|
Үй тапсырмасы |
Оқулықтағы 89 беттегі суретке қарап, «Менің қоршаған ортаны қорғауға қосқан үлесім» тақырыбында 6-7 сөйлемнен тұратын әңгіме жазып келу |
Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
























