Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Проекциялаудың негізгі әдістері 10 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Күні: Сынып:10 |
Мектеп: №12 Мұхтар Әуезов ОМ. Мұғалімнің аты-жөні: Бұлғожаева Гаухар Жолдыбайқызы Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Проекциялаудың негізгі әдістері |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.2.1.1. Проекциялау әдіс – тәсілдерін білу және түсіну. |
||||
Сабақтың мақсаты |
|
||||
Бағалау критерийі |
|
||||
Тілдік мақсаттар |
Проекцияны сызады, түсіре алады, ережелерді айтады. Проексалаушы сәуле –проецирующий луч – projecting beam Проекциялар жазықтығы – плоскость проекций – plane of projections. Орталық проекциялау – центральное проекцирование – centralprojection. Параллель проекциялау – параллельное проекцирование - Parallelprojection. Қиғаш бұрыштап проекциялау –косоуглоьное проекцирование – obligue projection. |
||||
Құндылықтарға баулу |
|
||||
Пәнаралықбайланыс |
Геометрия, физика, көркем еңбек, информатика. |
||||
Алдыңғы білім |
Геометриялық салуларды орындай алады (параллель перпендикуляр түзулерді жүргізу, кескіндіні тең бөлікке бөлу). |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: «Шаттық шеңбері» оқушылар бір – біріне жылы лебіздер білдіреді. Кіріспе: сабақтың мақсаты мен критерийалды бағалаумен оқушыларды таныстырамын. Сызу құралдары арқылы 3 - топқа бөлу. «Ой қозғау» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында сұрақтар қоямын:
|
Сызу құралдары |
|||
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин |
1 – тапсырма:топтық жұмыс. Әр топқа тапсырма беріледі. 1-топ – түзуді әр түрлі әдіс – тәсілдерде проекциялау. 2-топ - үшбұрышты әр түрлі әдіс – тәсілдерде проекциялау. 3-топ – төртбұрышты әр түрлі әдіс – тәсілдерде проекциялау. Әр топ берілген тапсырма бойынша сызба орындайды. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау:«5+5+1» әдісі арқылы алынған ақпарат бойынша 5 сөйлем,5 сөз, 1сөзбен әр топ бір – бірінің білімін бағалайды.
2 – тапсырма: жұптық жұмыс. «Сұрақты қағып ал» әдісі бойынша мұғалім бұршақ салынған қапты әр оқушыға кеңістіктегі параллель проекциялау қасиеттері бойынша сұрақ қоя отырып лақтырады, оқушы жауап бере алмаса келесі оқушыға лақтырады. Тік бұрышты проекциялауды сипаттап бер? Параллель проекциялауды сипаттап бер? Қиғаш бұрышты проекциялауды сипаттап бер? Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау:«бас бармақ» әдісіарқылы әр жұп бір – бірін бағалайды. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім. 3 – тапсырма: өзіндік жұмыс.Практикалық жұмыс оқулықпен. Оқушылар сурет бойынша проекциялауды сызу тәсілдерімен жеке – жеке орындайды.жазық денені центрлік және параллель (қиғаш, тікбұрышты) проекциялау. Дескриптор:
Қалыптастырушы бағалау: «Бағдаршам» әдісі Жасыл түс – маған бәрі түсінікті болды. Сары түс – кейбір мәліметтер түсініксіз болды. Қызыл түс – түсінбедім.
|
Интер белсенді тақта Оқулық 10 сынып |
|||
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Жапырақтар» әдісі. Жасыл-өте жақсы, Сары- орташа, Қызыл- әлі де түсіндіруді қажет етемін.
|
|
|||
Саралау– сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|||
«Диалог және қолдау» 1-тапсырма бойынша топтық жұмыс арқылы жекелеген оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойып бағыт бағдар беріп отырамын. «Қарқын» әдісіарқылы 2-тапсырма бойынша сұрақ қою кезінде уақытты ұтымды пайдаланамын. «Тапсырма» әдісі арқылы 3-тапсырмада оқушыларға жеке тапсырма орындау барысында бағыт бағдар беріп отырамын. |
«5+5+1» әдісі арқылы алынған ақпарат бойынша 5 сөйлем,5 сөз, 1сөзбен әр топ бір – бірінің білімін бағалайды.
«Бас бармақ» әдісі арқылы әр жұп бір – бірін бағалайды. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса -Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса - Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса - Мен түсінбедім. «Жапырақ» әдісі Жасыл-өтте жақсы, Сары- орташа, Қызыл- әлі де түсіндіруді қажет етемін. |
Сызу құралдарымен жұмыс істегенде техника кауіпсіздік ережесін сақтау. Жұмыс орнын тазалығын сақтау. |
|||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
||||
|
|||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |