ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ АШЫҚ САБАҚ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Толекова А.К. |
||||||||
|
Пән/Сынып: |
Информатика 7 «А» сынып |
||||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
21.01.2021ж 17 сабақ |
||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
ІV тарау. Шешімдерді программалау |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Программалау тілдері |
||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.2.1 «»программалау жүйесі» және «программалау тілдері» ұғымдарын ажырата білу |
||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Оқушылар:
|
||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Тапсырманың мақсаты |
Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не? |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
3-5 минут |
Ұйымдастыру |
Тақырып, мақсаттармен таныстыру |
Не меңгеретінін білу үшін |
Мұғалім оқушылардың мақсатпен танысқанын бақылайды |
|
Презентация № 1-2бет |
|||
|
7-9 минут |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіру |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
Оқушылардың жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы игергендерін бақылайды |
|
Презентация № 3-11бет |
|||
|
8-10 минут |
Тәжірибе |
1,2 тапсырма орындау (тілдік мақсат орындалу керек) |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру |
Оқушылардың жаңа тақырыпты практикалық жұмыс жасау арқылы меңгергендерін бақылайды |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 12-13бет |
|||
|
10 -12 минут |
Бекіту |
Жеке тапсырма ұсыну |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Жаңа тақырыпты меңгерудегі кедергілерді анықтау, түзету жұмыстарын жүргізу |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 14-17бет |
|||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық ахуал жүргізу. «Мен саған тілеймін». Білім алушылар бір-бірлеріне үш тілде жылы лебіздерін білдіреді.
«learningapps.org» платформасы арқылы үй тапсырмасын сұрау. Кросворд шешу.
3.Жаңа сабақ. Программалау тілдері дегеніміз – компьютерлік программаларды жазуға арналған формальды таңбалық жүйе. Программалау тілдері екіге бөлінеді: процедуралық және процедуралық емес. Трянслятор дегеніміз – адамға түсінікті тілдегі ақпаратты құрылғыға түсінікті тілге айдаратын программалар. Трянслятор екіге бөлінеді: компиляторлар және интерпретатор.
|
Ұжымдық тапсырмалар: «learningapps.org» платформасы арқылы «Миллион кімге бұйырады? ойыны 1. Компьютерлік программаларды жазуға арналған таңбалық жүйе? А) Программалау тілдері В) Модельдеу С) Процедура D) Ақпарат 2.Барлық программалау тілдері неше топқа бөлінеді? А) 5 В) 3 С) 2 D) 4 3.Трянслятор түрлері: А) компилятор және интерпретатор В) төмен және жоғары С) ашық және жабық D) сандық және сызбалық 4. Төмен деңгейлі программа қалай аталады? А) Фортран В) Ассемблер С) Си D) Java 5. Адамға түсінікті тілдегі ақпаратты құрылғыға түсінікті түсінікті тілге айдаратын программа: А) Диаграмма В) Программа С) Кесте D) Трянсляторлар 6. Процедуралық программалау тілдері дегеніміз не? А) нақты есепті шешуге арналған жазбалар жүйесі В) компьютердің жұмысын басқаратын программа С) ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі D) арнайы жазылған шағын программа Жауабы: 1. А), 2. С), 3. А) 4. В), 5.D), 6. А) |
Жеке тапсырма «Дұрыс немесе бұрыс» әдісі. Тапсырмада егер жауап бұрыс болса, онда дұрыс жауабын айтады.
Дескриптор: Білім алушы - програмалау тілдері туралы түсінеді; - программалау тілдерінің түрлерін ажырата алады; - трянслятор терминин айтады. Қорытынды. « От шашу» әдісі бойынша ой қорыту
Дескриптор: Білім алушы - программалау ұғымын түсіндіреді; - компилятор және интерпретатор туралы ерекшеліктерін айтады; - трансляторлардың төрт міндетті жеткізеді -транслятор термининін түсіндіреді? 9. Бағалау Оқушылардың жауап бергеніне,белсенділігіне қарай бағалау. 10.Кері байланыс.
https://docs.google.com/forms/d/1f3cm_YQAxolutZwrIZadH0lrKTkrxoKXtSBvxbUCZvA/edit
|
|
Үйге тапсырма: Интернет беттерінен «Программалау тілдерінің даму тарихы» тақырыбында ақпараттық ізденіс жасаңдар. |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Программалау тілдері
Ашық сабақ Программалау тілдері
ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ АШЫҚ САБАҚ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Толекова А.К. |
||||||||
|
Пән/Сынып: |
Информатика 7 «А» сынып |
||||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
21.01.2021ж 17 сабақ |
||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
ІV тарау. Шешімдерді программалау |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Программалау тілдері |
||||||||
|
Оқу мақсаты: |
7.1.2.1 «»программалау жүйесі» және «программалау тілдері» ұғымдарын ажырата білу |
||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Оқушылар:
|
||||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
|||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Тапсырманың мақсаты |
Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не? |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
3-5 минут |
Ұйымдастыру |
Тақырып, мақсаттармен таныстыру |
Не меңгеретінін білу үшін |
Мұғалім оқушылардың мақсатпен танысқанын бақылайды |
|
Презентация № 1-2бет |
|||
|
7-9 минут |
Жаңа сабақ |
Жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы түсіндіру |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
Оқушылардың жаңа сабақты цифрлық ресурстар арқылы игергендерін бақылайды |
|
Презентация № 3-11бет |
|||
|
8-10 минут |
Тәжірибе |
1,2 тапсырма орындау (тілдік мақсат орындалу керек) |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру |
Оқушылардың жаңа тақырыпты практикалық жұмыс жасау арқылы меңгергендерін бақылайды |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 12-13бет |
|||
|
10 -12 минут |
Бекіту |
Жеке тапсырма ұсыну |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Жаңа тақырыпты меңгерудегі кедергілерді анықтау, түзету жұмыстарын жүргізу |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 14-17бет |
|||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, түгелдеу. Психологиялық ахуал жүргізу. «Мен саған тілеймін». Білім алушылар бір-бірлеріне үш тілде жылы лебіздерін білдіреді.
«learningapps.org» платформасы арқылы үй тапсырмасын сұрау. Кросворд шешу.
3.Жаңа сабақ. Программалау тілдері дегеніміз – компьютерлік программаларды жазуға арналған формальды таңбалық жүйе. Программалау тілдері екіге бөлінеді: процедуралық және процедуралық емес. Трянслятор дегеніміз – адамға түсінікті тілдегі ақпаратты құрылғыға түсінікті тілге айдаратын программалар. Трянслятор екіге бөлінеді: компиляторлар және интерпретатор.
|
Ұжымдық тапсырмалар: «learningapps.org» платформасы арқылы «Миллион кімге бұйырады? ойыны 1. Компьютерлік программаларды жазуға арналған таңбалық жүйе? А) Программалау тілдері В) Модельдеу С) Процедура D) Ақпарат 2.Барлық программалау тілдері неше топқа бөлінеді? А) 5 В) 3 С) 2 D) 4 3.Трянслятор түрлері: А) компилятор және интерпретатор В) төмен және жоғары С) ашық және жабық D) сандық және сызбалық 4. Төмен деңгейлі программа қалай аталады? А) Фортран В) Ассемблер С) Си D) Java 5. Адамға түсінікті тілдегі ақпаратты құрылғыға түсінікті түсінікті тілге айдаратын программа: А) Диаграмма В) Программа С) Кесте D) Трянсляторлар 6. Процедуралық программалау тілдері дегеніміз не? А) нақты есепті шешуге арналған жазбалар жүйесі В) компьютердің жұмысын басқаратын программа С) ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі D) арнайы жазылған шағын программа Жауабы: 1. А), 2. С), 3. А) 4. В), 5.D), 6. А) |
Жеке тапсырма «Дұрыс немесе бұрыс» әдісі. Тапсырмада егер жауап бұрыс болса, онда дұрыс жауабын айтады.
Дескриптор: Білім алушы - програмалау тілдері туралы түсінеді; - программалау тілдерінің түрлерін ажырата алады; - трянслятор терминин айтады. Қорытынды. « От шашу» әдісі бойынша ой қорыту
Дескриптор: Білім алушы - программалау ұғымын түсіндіреді; - компилятор және интерпретатор туралы ерекшеліктерін айтады; - трансляторлардың төрт міндетті жеткізеді -транслятор термининін түсіндіреді? 9. Бағалау Оқушылардың жауап бергеніне,белсенділігіне қарай бағалау. 10.Кері байланыс.
https://docs.google.com/forms/d/1f3cm_YQAxolutZwrIZadH0lrKTkrxoKXtSBvxbUCZvA/edit
|
|
Үйге тапсырма: Интернет беттерінен «Программалау тілдерінің даму тарихы» тақырыбында ақпараттық ізденіс жасаңдар. |
||
шағым қалдыра аласыз

















