Авторы: Шенгельбаева Надира Бекайдаровна
Алматы облысы, Талдықорған қаласы №14 орта мектеп-гимназиясы
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 9.1.2.1 |
Мектеп: №14 ОМГ |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шенгельбаева Н.Б. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Программалық қамтамасыз ету. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.1.2.1 пайдаланушының қажеттілігіне қарай бағдарламалық жасақтаманы таңдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Оқушылар программа, жабдықтама, ОЖ, драйвер, утилита, интерфейс ұғымдарын сипаттайды. Көпшілік оқушылар үшін: Программа, программалық жабдықтама түрлерін, қызметін түсінеді, анықтайды. Кейбір оқушылар: Программалық қамасыз ету типін анықтап, практикада қолданады.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология. Диалогтер мен жазу үшін қолданылатын тіркестер: Программа, Программалық жабдықтама, ОЖ, «драйвер», «утилита», hardware, software
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу
|
Жалпы жаһандану процесіндегі компьютерлік сауаттылықтың елімізге, өмірге, жеке тұлғаға маңызын түсіндіру, жеткізу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі, ағылшын тілі, орыс тілі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім 5 мин |
«Біздің айналамыздағы ақпарат» тақырыбында тапсырмалар орындатып осы сабақпен логикалық көпір құру. Learningapps вебсервисінде: «Ақпарат түрлері» тапсырмасын орындау.
learningapps. Learningapps веб сервисі, интербелсенді тақта. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин Зейінін шоғырландыру 3 мин Білу 1-2-3 топ, 8 мин Түсіну 4 мин |
Оқушылармен амандасу.Сыныпта жағымды ахуал орнату үшін шаттық шеңберге тұрғызылып, бір-біріне сәттілік тілейді. Түрлі-түсті тәттілер арқылы 3 топқа топтастырылады. Топ басшылары анықталады. Топ ережесі еске түсіріледі. Топ атаулары : «қызыл» – 1 топ, «көк» – 2 «сары»-3 топ. Оқушыларға бағалау критерилері таныстырылып өтеді. Өзара топ мүшелеріне бағалау парағы таратылады. «Суреттер сөйлейді» оқушылар суретке қарап, тақырыпқа байланысты ойларын айтады. Сабақтың тақырыбын табады.
Оқушылардан сабақтың мақсаты қандай болуы мүмкін екені сұралады. Мұғалім толықтырып өтеді. Тақырыптың атауын дәптерге жазады.
Программа – магниттік мәлімет сақтағышта (дискіде) файл түрінде жазылып сақталып, жұмыс істеуші адамның командасы бойынша компьютер жадына жүктеліп орындалатын машина тіліндегі нұсқаулар жиыны. Программалық қамтамасыз ету - компьютерде белгілі командаларды орындауға арналған программалар жиынтығы.
Оффистік, Деректер қоры, Желелік қосымшалар, Оқытушы, Энциклопедиялар, мәтін тану, шет тілге аударатын, ойындар
Басқа программалар құруға арналған ОЖ Драйверлер утилиталар
Интерфейс, программа, драйвер – анықтамасы. |
Топтастыру, Түрлі-түсті конфеттер, топ номері.
Интербелсенді тақта, презентация.
«Информатика 9 сынып» оқулық, Алматыкітап баспасы.
Интербелсенді тақта, презентация.
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Қолдану 8 мин Сергіту жаттығуы 2 мин Талдау 5 мин Сараланған тапсырмалар 1 топ – 2 топ -3 топ |
Тапсырма: жеке жұмыс. Оқулықтағы 31 беттегі тапсырма: Сыныпта орналасқан компьютерлердің техникалық сипаттамасын талдау нәтижесі бойынша қандай қолданбалы программалық жабдықтамаларды орантуға ұсыныс жасайсың? Тізімін ұсын.
Тақтадағы бейнероликтен әнмен жаттығуларды қайталау.
Тапсырма.
1
2
3 топқа – «Менің газетім» - газет шығару. /«қабырға газеті» әдісі/
|
«Информатика 9 сынып» оқулық, Алматыкітап баспасы.
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Шенгельбаева Надира БекайдаровнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Ашық сабақ Программалық қамтамасыз ету 9 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Ашық сабақ Программалық қамтамасыз ету 9 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
Пайдаланушының қажеттілігіне қарай бағдарламалық жасақтаманы таңдау
Материалдың қысқаша нұсқасы Авторы: Шенгельбаева Надира Бекайдаровна Алматы облысы, Талдықорған қаласы №14 орта мектеп-гимназиясы
Сабақ жоспары
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||






топқа – Программалық
жабдықтаманы түрлеріне қарай Венн диаграммасы арқылы
салыстыру.
топқа – Тақырыпқа шағын
эссе жазу. /«эссе жазу»
әдісі/.













