Күні: 21.11.2017
|
Мектеп:
Жетіжал орта
мектебі
Мұғалім:
Карипова
А.Е.
|
Сынып:
1
|
Қатысқандар: 22
Қатыспағандар:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
«Менің
отбасым»
Қ дыбысы мен
әрпі
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына
сілтеме)
|
1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін
(дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және
дұрыс дыбыстау
1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың
жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін
каллиграфиялық талаптарға сай
жазу.
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Барлығы: Жаңа білімді
меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар
арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана
алады.
|
Жетістік
критерийлері
|
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете
алады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Құрмет- тыңдалым
кезінде.
Ынтымақтастық –
топтық, жұптық жұмыс
кезінде.
Еңбек және шығармашылық –
сөйлем құрастыру, саралау, рөлдік ойын
кезінде.
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Аудиожазба ,
видеороликтер
|
Тілдік
құзыреттілік
|
қ
дыбысы мен әрпі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
3
минут
|
Күннің көзі
ашылып
Көкке шуақ
шашылды
Құтты қонақ
келіпті
Төрімізге
еніпті
Амандасу
үлкенге
Тәрбиенің басы
ғой
Ал қанекей
балалар
Сәлем дейік
үлкенге
|
смайлик
|
Сабақтың
ортасы
3
минут
7
минут
5минут
5минут
7минут
|
-
«Ата»
тапсырмасы
«Сенікі, менікі»
ойыны. Оқушыларға допты лақтыру
арқылы өткен әріптер жайлы сұрақтар
қою.
-
М қандай
дыбыс
-
Сөздерде қалай
кездеседі?
-
М дыбысына мысал
айт.
-
«Әже»
тапсырмасы
«Жоғалған әріптер»
ойыны. Әр оқушыға жеке-жеке сөз
жазылған парақ беру. Ондағы жоғалған әріпті жазып,
оқиды.
-Балалалр енді қараңдаршы
сендердің сөздеріңде қандай әріп түсіп
қалған?
-«қ» дыбысы. Дұрыс
айтасыңдар.
Оқу мақсаты жайлы айтып
өту.
-«қ» қандай дыбыс? Айтып
көрейікші.
-
«Әке»
тапсырмасы
Оқылым:
«қ» дыбысына берілген сөздерді
оқыту. Сөздің қай жерінде кездесетініне көңіл
бөлу.
Дескриптор:
1.Берілген сөздерді
оқиды
2.Буын санын
анықтайды.
3.қ дыбысының орнын
анықтайды
Дәптермен жұмыс. Көркем жазу.
қ дыбысының жазылуын еске түсіре отырып, ламинатқа сөздік диктант
жазу.
4. «Ана»
тапсырмасы
Жұптық жұмыс. Берілген
суреттер бойынша дыбыстық талдау жасап,
бояйды.
Дескриптор:
1.Жұп арасында суретті
анықтайды.
2. Суретке дыбыстық талдау
жасап бояйды.
|
доп
Ақ параққа жазылған
сөздер
Үлестірме. Дыбыстық
талдау
|
Сергіту
сәті
1
минут
|
Қимыл – қозғалыс
билері
|
видео
|
5
минут
|
5. «Бала»
тапсырмасы
Топтық жұмыс. «Адасқан
буындардан сөз құрау»
Дескриптор:
-
Топ арасында буындарды
оқиды
-
Буындардан сөз құрап
жалғайды
Тақтаға назар аудару. Не
шықты? Бұл үйде кімдер тұрады? Отбас дегеніміз
не?
|
плакат
Оқулық,
дәптерлер.
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Рефлексия
Бүгінгі сабақты қандай
деңгейде түсінгендерін бағдаршам көздері арқылы бағалау. Доп
лақтыру арқылы алған әсерлерімен бөлісу. Ең көп смайлик жинаған
оқушыларға жұлдызша
беру.
|
Бағдаршам
көздері
смайлик
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау
көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай
тапсырмалар қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін тексеру
жоспарыңыз?
|
Пәнаралық
байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының
сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс
(тәрбие)
|
Қолдау
көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
|
Оқушылар өздері
жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін
айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз,
ашулы)
|
Өнер, ана тілі
сабағы
Оқушыларды
бір-біріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
|
|
|
|
|