Материалдар / Ашық сабақ "Қала мен ауыл" 1-сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ "Қала мен ауыл" 1-сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал басқа ұстаздарға көмек болар деген ойдағымен жіберіп отырмын
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
05 Қаңтар 2018
2034
4 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Пән: дүниетану

Мектеп:Ақмола облысы

Ерейментау ауданы

Новокаменка негізгі мектебі

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мен және қоғам


Күні: 02.06.2017 жыл

Сынып: 1

Мұғалімнің аты-жөні: Хайруллина Айман Алибековна


Қатысқандар саны: 7

Қатыспағандар саны: -0

Сабақтың тақырыбы

Қала мен ауыл


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.2 өзі тұратын елді мекеннің басты көшесін, ғимараттарын және көрнекі жерлерін сипаттау

Сабақтың мақсаттары




Барлық оқушылар: Қала мен ауыл тіршілігімен танысу;

Оқушылардың басым бөлігі: өз туған өлкесін сипаттау

Кейбір оқушылар: қала және ауылдың ғимараттарын салыстыру

Жетістік критерийлері





1. Қала мен ауыл тіршілігімен танысады

2. Өз туған өлкесін сипаттайды.

3.Қала және ауылдың ғимараттарын салыстырады .

Тілдік мақсатттар




Пәнге тән лексика мен терминология:

Қала,ауыл,ғимарат,ферма,бау-бақша,театр,фабрика,

Каспий

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Егін егу,техника түрлері,мал өсіру, кеме жасау

Құндылықтарды дарыту


Табиғатты қорғау, оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,математика,ағылшын,орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары


Бейнежазбалар,суреттер

Бастапқы білім



Бағдарлауды үйренеміз (көкжиек тұстары, жергілікті белгілер)

Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы


2 минут








2 минут










3 минут

Психологиялық дайындық:

-Қайырлы күн балалар, бүгін күн қандай керемет.

-Қане барлығымыз бір-бірмізге көтеріңкі көңіл күй сыйлайық

Табиғаты тамаша.

Көз тоймайды қараса.

Табиғатты қорғаймыз.

Жаман бала болмаймыз.

Оқушыларды топтарға бөлу (Асық)

Сыныпта 7 бала.Сынып 2 топқа бөлінеді.

1-топ:қызыл түс-ауыл

2-топ:жасыл түс-қала

(білу,түсіну)

Бармақтар отбасы: «Бес бармақ»


Әр отбасы мүшесінің бізге арналған тапсырмалары бар.

Бас бармақ: Сағатқа қарамай уақытты анықтауға болама-?

Балан үйрек:Көкжиек дегеніміз не?

Ортан терек:Көкжиектің неше тұсы бар?

Шылдыр шүмек:Үш тілде көкжиектің тұсын ата?

Кішкентай бөбек:Тұрғылықты жерлеріндегі Шығыс, Батыс, Оңтүстік, Солтүстікте қандай ғимараттар орналасқан ?


асықтар









сурет


Сабақтың ортасы



3 минут
























3 минут























2 минут



















3 минут


















2 минут



5 минут



















5 минут











5 минут





























7 минут

Ширату жаттығулары «Үйлер» (қолдану)

-Мына суреттен не байқадыңдар?

Көп қабатты үй жер үй

Picture 13 Picture 20 -

Мына суретте не көріп тұрсыңдар?

Бұндай үйлерді қайдан кедестіреміз?

Кері байланыс:(Оқушыларды жарайсың,керемет,т.б мадақтау)

Дескриптор:

Көп қабатты қала ,жер үй ауыл екенін айтады.

Бүгінгі өтетін тақырыбымыз:Қала мен ауыл.

Сабақтың мақсатымен таныстырамын.

(МК,Ұ)  Суреттер сөйлейді.Сурет бойынша әңгіме құрау.

-Қай суретте ауыл, қайсысында қала берілген?

-Оны қайдан білдіңдер?

- Қала мен ауылдың ерекшелігі туралы әңгіме жүргізу.

-Өз тұратын жерің қалай аталады?

Тұратын жерің несімен ерекшеленеді?

Дескриптор:

-Қала мен ауылды ажыратады

-Қала мен ауылдың ерекшелігін біледі

-Қала мен ауыл тіршілігімен танысады.

Кері байланыс:(Оқушыларға стикерлер беру арқылы)

Дәлелдеу (Ж,Ж,Т) Семантикалық карта:

Белгілері

«Қ»

«А»

1.

Көп қабатты үйлер



2.

Төрт түлік



3.

Трактор



4.

Зауыттар мен фабрикалар



5.

Бау-бақша



6.

Зәулім ғимараттар





Дескриптор:

-Әріпті белгілердің жанына қояды.

-Қала мен ауыл ерекшеліктерін біледі.

Кері байланыс:(бесбармақ арқылы )

Оқулықпен жұмыс 40-41 бет

1-топ:Ауылда егін егіп,мал өсіреді.Малдан алынған өнімдерді өнімдерді дүкендерге жеткізеді.Ауылда ферма,егістік,бау-бақша бар.Ауылда да ,қалада да көрікті жерлер кездеседі. Бұл-ең әдемі және ерекше жерлер табылады.

2-топ:Қалада халық көп.Онда театрлар,мұражайлар,зауыттар мен фабрикалар бар. Зауыттарда машиналар мен басқа да техника түрлері шығарылады.

Фабрикаларда киімдер,ойыншықтар және басқа да түрлі заттар жасалды.

Әр топ өзіне лайық мәтінді оқытамын

Дескриптор:-Фабрика,

зауттарда не шығарылатынын біледі.

-Бау-бақша,егістік айырмашылығын біледі



Сергіту сәті: Қыдырып қайтайық

Саралау(КМ,Т) Орындап көр..

Бірінші топ: Қала туралы,

Оқушыларға жарнама ерекшеліктерін естеріне саламын. Оқушылар өз жарнамалық жобаларында қаладағы, ауылдағы көрікті жерлерге басты назар аударады. Қажетті суретті, сөздерді таңдауға көмектесемін.

Екінші топ: өз тұратын жерінің макетін жасау

Дескриптор:

-Бұл тапсырманы орындау арқылы оқушылар өз туған өлкесін сипаттайды.

Кері байланыс:(оқушылар бірін-бірін бағалайды)

Сен білесіңбе? (қосымша ақпарат)

Оралдағы кеме шығаратын зауыт 1941 жылы құрылды. 1921 жылы Ленинград қаласында негізі қаланды. Бастапқыда зауыт әскери қажеттілік үшін салынған болатын. 1996 жылдан бастап зауыт «Зенит» Орал зауыты акционерлік қоғамы деп аталады.

-Балалар,бұл бейнефильмде нені байқадық?

-Қандай қалада?

-Қандай зауыт бар?

-Кемелер қайда шығарылады?

Дескриптор:

-Орал қаласы екенін білді.

-Кеме зауыты екенін айтады.

(Ж) Дәптермен жұмыс: 25-26 бет





Дескриптор:

-Қалада кездеспейтін заттарды табады.

-Оларды қызыл қарындашпен қоршайды.

-Өзі тұратын жердегі көрікті орындардың суретін салады.


«Кім жылдам?» ойыны.
Суреттерді  көрсетіп тұрамын.Сол суреттердің атауын тауып,тақтаға шығып жазып, үш тілде айту

Дескриптор:

-Тез ойланады.

-Дұрыс жазады

-Үш тілде айта алады.

Кері байланыс: ( шапалақтау арқылы мадақтау)





Сурет

























сурет

























Интербелсенді тақта



















Оқулық















«Қыдырып қайтайық»



Сурет,

Сөздер

Түрлі түсті қағаз,пластилин,қайшы,желім









Бейнежазба















Дәптер



























суреттер

Сабақтың соңы


3 мин










Кері байланыс «Кеме»


Кері байланыс










Саралау – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қояды жоспарлап отырсыз?


Оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу


Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Оқушылар кеме арқылы бүгінгі сабақты түсінгендерін көрсетіп, сабақ аяқталады.


Денсаулық пен қауіпсіздік техникасының сақталуы


Қауіпсіздік ережесін сақтау

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау


Қабілеті жоғары оқушылар сабақ мазмұнын түсінеді, тірек сөздерді біледі, қолданады.



Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді? Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?




Ж бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың бұдан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)

1.

2.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?












Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!