Қысқа мерзімді жоспар
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қара шаңырақ" 5 сынып
Ашық сабақ "Қара шаңырақ" 5 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
САБАҚ тақырыбы:Қара шаңырақ |
мектеп |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар: 18 |
Қатыспағандар- |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау(5.Т/А1.) |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар істей алады: Иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжай алады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Отбасына байланысты мақал-мәтелдер айта алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың кейбірі істей алады: Мәтіннен тірек сөздерді тауып,сөйлем құрай алады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:Мәтіннен төл сөздерді тауып,төлеу сөзге айналдырады. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пəнге қатысты сөздік қор мен терминдер:қырқынан шығару,тоқым қағу, тұсау кесу, «Той бастар», « Жар- жар», «Сыңсу»,салт-дәстүр. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: 6-8 сөйлеммен диалогқа түседі.Қара шаңырақ,көңіл айту,той бастау,неке қияр,кіндік кесу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Отбасылық ғұрыпқа байланысты қандай жырларды білесіңдер? 2.Төл сөз,төлеу сөз дегеніміз не? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті …. деп ойлайсыз? Не себепті қара шаңырақты киелі деп ойлайсыздар? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
ишара: Сергіту сәті,бас бармақ,алақан соғу |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу: Ұлттық киімдер |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы (10 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі.Психологиялық ахуалды реттеу. «Мозайка» әдісі арқылы 3топқа топтастыру.Топтардың аты: 1.«Төл сөз» , 2. «Төлеу сөз», 3. «Сарапшылар» тобы. Үй тапсырмасын«Өрмекші торы» әдісі арқылы сұрау. |
Қима суреттер, жіп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы (25 мин) |
Ойтүрткі:Отбасылық ғұрыптар дегенді қалай түсінесің? «Абысын тату болса,ас көп, Ағайын тату болса,ат көп» деген мақалдың мағынасына мән бердіңдер ма? «Тойға тілек» атты әнді тыңдап,бірге шырқайды.«Болжау» әдісі 1.Тірек сөздер арқылы ,қазақ халқының қандай қасиеттерін жырға қосып тұрғанын айтыңдар. 2.Қазақ халқында отбасылық мерекелер жайында сыныптастарыңа сұрақтар дайындаңдар. (Қалыптастырушы бағалау жүріп отырады) 2-тапсырма Ән мәтініндегі сөз қолданыстарын «Қос жазба» күнделігіне салып түсіндіреді.
(Қалыптастырушы бағалау жүріп отырады) 6-тапсырма Төл сөздерді төлеу сөзге айналдырып,түсінік беріңдер
(Қалыптастырушы бағалау жүріп жатады.Оқушылар смайлик арқылы бағалануда) Сергіту сәті.Тақтаға шығып,бір-біріне қарама-қарсы тұрып,туыстық атаулардың анықтамасын айтып диалогке түседі.Мысалы: -Екі қыздың балалары бір-біріне кім болады? -Бөле -Жиен деп кімді айтамыз? -Қыздан туған балалар |
Аудио таспа,үлестірме қағаздар
интербел сендітақта
5-сынып «Атамұра»2017жыл,
үлестірме кесте,смайликтер. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы (10 мин)
|
«Кезбе микрофон» әдісі арқылыпікір алмасу - Отбасы құндылықтарына нелер жатады? - «Қара шаңырақ» деп неге атайды? -Төл сөз дегеніміз не? -Отбасылық ғұрыптарды атап беріңіз «Білім ағашы» арқылы кері байланыс жасаймын. Оқушыларды бағалау үшін сабақ үстінде алып отырған қалыптастырушы бағаларының саны мен критериалды бағалау және өзін-өзі бағалау парақшаларын негізге аламын. 5ақҮйге тапсырма: Отбасына байланысты 4-5 мақал-мәтел жазып келу. |
Микрофон «Ағаштың суреті»,стикерлер
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Мақтау,марапаттау, «Бас бармақ» әдісі Смайликтер арқылы Қабілетті оқушыға қосымша тапсырмалар беру арқылы білімін бағалаймын
|
Пəнаралық байланыс– Денсаулық жəне қауіпсіздік АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбиеэлементі). |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Қабілетті оқушыға аза тұту ғұрпына байланысты «Көңіл айтуға» шағын мәтін жазып,ішінен төл сөздерді тауып,төлеу сөзге айналдыру.
|
|
Пəнаралық байланыс әдебиет, музыка,сурет
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Дескрипторлар |
Балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
1.Мәтінді оқып,тақырыпты болжай алу.
2.Тірек сөздерден тақырыпқа сай шағын мәтін құрау
Бағалау шәкілі:
|
тары туралы өзіндік пікірін ұсынады.
1.Төл сөз бен төлеу сөздің анықтамасын біледі.
2.Мәтіннен төл сөздерді жинақтап,төлеу сөзге айналдыра алады.
10-8= « 5» 7-6= « 4» 5-4= « 3» |
2
3
2
3 |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
Сабағым мақсатына жетті.Оқушылар «Қара шаңырақтың» ерекшелігін білді. Төл сөзді төлеу сөзгеайналдыра білді.Мәтіннен тірек сөздерді пайдаланып,сұрақтарға жауап берді. Сабақ өз дәрежесінде өтті. Жоспарланған саралау жұмысы жақсы іске асты. Уақытты тиімді пайдаландым. Оқушыларды топтасып, жұптасып жұмыс істеуге баулыдым. «Болжау» стратегиясын меңгерді,сыни тұрғыдан ойланды. Жаңартылған білім бағдарламасына сәйкес сабақты жүргіздім Жоспарымаөзгерісенгізбедім |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: «Қос жазба» әдісі 2: Сергіту сәті Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: топтық,жұптық тапсырмалар 2:АКТ-ныпайдалану Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: Тілдік мақсатқа тапсырманы күрделендіру 2: деңгейлік тапсырмаларбойынша ақпаратты беру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













