Пәні: Қазақстан тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: 28.04.2016ж |
Сабақтың тақырыбы: | Қазақ халқының мәдениеті |
Сабақтың мақсаты: | Қазақ халқының мәдениетінің түрлерін ажырата отырып,ерекшеліктерінсалыстыруды үйрену |
Күтілетін нәтиже: | А)Қазақ халқының мәдениетінің түрлерін ажырата алады.В)Қазақ халқының мәдениетінің ерекшеліктерін талдайды.С)Қазақ халқының мәдениетін қазіргі мәдениетпен салыстыра отырып, талдайды. |
Сілтеме | С.Жолдасбаев. Орта ғасыр. Қазақстан тарихы-7 сынып. Атамұра-2012ж 188-194 беттер. Орта ғасырлар. қаз. тарихы әдістемесі 2012ж |
Тақырыпты ашуға байланысты әдіс-тәсілдер: | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету;Диологтік әңгіме Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау; АКТ;Оқытуды басқару және көшбасшылық. Талантты және дарынды балаларды оқыту: Миға шабуыл, ББҮ кестесі. Топтық жұмыс, жеке жұмыс әдісі, «кластер» әдісі. |
Сабақтың барысы: |
Кезеңдер | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық дайындық | 2 мин
| Оқушылармен амандасу
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу ,балалармен «Амандасу» тренингісін өткізуОқушыларды топтау. (Сынып 2 топқа бөлінеді).Тақырыпқа байланысты суреттер арқылы, сол суреттер артында топтың аты жазылады. | Мұғаліммен амандасадыОқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артадыБағалаушыларды тағайындайды. Әрбір топ мүшесін міндетіне сай рөлдер тағайындайды: спикер, Әр топтан көшбасшы сайлау (топ басшысы, дизайнер, бақылаушы, бағалаушы, таймкипер) | Ауызша мадақтау
Ауызша мадақтау
| АКТ , стикерлер
Тақырыпқа байланысты суреттер. |
Үй тапсырмасын тексеру
| 5 минут | «Ыстық орындық» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау | Әр топтан бір оқушы шығады да «Ыстық орындыққа» отырады. Үй тапсырмасы бойынша оқушылар сұрақтар қояды | Екі жұлдыз, бір тілек
|
|
Жаңа тақырыпқа өту кезеңі
| 3 минут | Слайд көрсету арқылы жаңа тақырыпты ашады
Сұрақтар қоямын: Сабақтың мақсатын анықтайды.
| Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сабақтың тақырыбын ашады Сабақтын мақсатын айтады | Ауызша мадақтау
| АКТ пайдалана отырып слайд көреді
|
Жаңа сабақ
| 15 минут | «Қазақ халқының материалдық мәдениетінің қазыналары»
| Оқушылар постер құрастырады
| Бас бармақ
| А3, стикер,әр түрлі түсті фломастер, суреттер
|
| 5 мин | «БҮБ» кестесі таратылады
| «БҮБ» кестесін толтырады | Шапалақ
|
|
| 5 мин | «Қатені тап» әдісі
| Дәптермен жұмыс |
|
|
| 3 мин | Сергіту жаттығуларын орындайды
| Сергіту жаттығуларын орындайды | Шапалақ | АКТ |
| 5 мин | «Венн диаграммасы» Қазіргі таңдағы қазақ халқының мәдениетімен салыстыру | Венн диаграммасын толтырады | Өзін өзі бағалау |
|
| 3 мин | «Мен қазақ халқының мәдениетің осылай түсінемін» эссе | «Мен қазақ халқының мәдениетің осылай түсінемін» деген мағынада жауап береді | Бағдаршам арқылы бағалайды.
| |
ҚорытындыБағалау | 2 мин | Суммативті бағалауРефлексия жасау
| Оқушы өзін-өзі бағалайдыРефлексия
| Бағалау Рефлексия | 2 жұлдыз, 1 тілек |
|
| Үйге тапсырма | Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
|
|