Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 7 |
Мерзімі: |
||||||
|
Тақырыбы: |
§... Қазақ хандығы |
|||||||
|
Мақсаты: |
Қазақ хандығы туралы тарауды пысықтау. Оқушылардың қазақ хандығының тарихи кезеңдерінен толық білім алуын қамтамасыз ету |
|||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар қазақ халқының тәуелсіздік пен бостандық жолындағы жалынды күресін бүгінгі өмірімен ұштастыра қарастыру |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
|||||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, СТО стратегиялары, деңгейлік тапсырмалар |
|||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Кіріспе |
2 минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды |
Ынталандыру үшін мадақтау |
АКТ Стикерлер |
|||
|
6 минут |
Үй тапсырмасын сұрау
|
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Үйге бірілген тапсырманы берілген уақыт ішінде орындайды
|
Бағалау парағы |
Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары |
||||
|
Таныстырылым |
2 минут |
Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру |
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі |
Бағалау парағы |
Электронды оқулық «Қазақ елін кімдер басқарған?» «Хандар кестесі» |
|||
|
Негізгі бөлім |
20 минут |
Диалогтық оқыту Мәтінді оқиды |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс Қазақстанның саяси картасымен жұмыс |
Бағалау парағы |
Қазақстанның саяси картасы АКТ А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар |
|||
|
5 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Дәптермен жұмыс Оқулықпен жұмыс Жұптасып кестені толтырады |
Бағалау парағы |
7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы Ғаламтор мәліметтері |
||||
|
Қорытынды
|
10 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
Рефлексия |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазақ хандығы"
Ашық сабақ "Қазақ хандығы"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 7 |
Мерзімі: |
||||||
|
Тақырыбы: |
§... Қазақ хандығы |
|||||||
|
Мақсаты: |
Қазақ хандығы туралы тарауды пысықтау. Оқушылардың қазақ хандығының тарихи кезеңдерінен толық білім алуын қамтамасыз ету |
|||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
Оқушылар қазақ халқының тәуелсіздік пен бостандық жолындағы жалынды күресін бүгінгі өмірімен ұштастыра қарастыру |
|||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
|||||||
|
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, СТО стратегиялары, деңгейлік тапсырмалар |
|||||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||||
|
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Кіріспе |
2 минут |
Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды |
Ынталандыру үшін мадақтау |
АКТ Стикерлер |
|||
|
6 минут |
Үй тапсырмасын сұрау
|
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Үйге бірілген тапсырманы берілген уақыт ішінде орындайды
|
Бағалау парағы |
Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары |
||||
|
Таныстырылым |
2 минут |
Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру |
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі |
Бағалау парағы |
Электронды оқулық «Қазақ елін кімдер басқарған?» «Хандар кестесі» |
|||
|
Негізгі бөлім |
20 минут |
Диалогтық оқыту Мәтінді оқиды |
Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс Қазақстанның саяси картасымен жұмыс |
Бағалау парағы |
Қазақстанның саяси картасы АКТ А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар |
|||
|
5 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау
|
Дәптермен жұмыс Оқулықпен жұмыс Жұптасып кестені толтырады |
Бағалау парағы |
7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы Ғаламтор мәліметтері |
||||
|
Қорытынды
|
10 минут |
Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
Рефлексия |
|||
шағым қалдыра аласыз













