|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.09.2022ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Мəтін жəне оның түрлері. 49-51жаттығулар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау,пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау,пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтайды -жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Миға шабуыл» Кестеде жасырынған сөздерді табыңдар. -Иә, мәтін және оның түрлері.
«Конверттегі сұрақ» әдісі -Мәтін дегеніміз не? -Мәтіннің қандай түрлері бар? -Мәтін қандай бөліктерден тұрады? -Мәтіннің тақырыбы дегеніміз не? -Мәтіннің негізгі ойы дегеніміз не? -Әңгімелеу мәтінінің сұрағын ата. -Сипаттау мәтінінің сұрағын ата. -Пайымдау мәтінінің сұрағын ата. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Мәтін және оның түрлері» |
Жақсы тілек айта -Сөзжұмбақты шешеді. -Дыбыстық талдау жасайды |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. 2 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 10 мин |
(Ұ) «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс. Ойлау дағдыларының деңгейі: білу, түсіну, қолдану. 49-жаттығу. Мəтінді тыңдайды.
Мəтіннен тірек сөздерді табады. Бағалау критерийі:-Мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтайды.
Дескриптор: .-Мəтіннен тірек
сөздерді табады.
Сергіту сәті:"Билеп қайтайық"
Шығармашылық
үзіліс.
Сөйлемдердің жалғасын тауып жазу.Жіберілген қателерді
мұғалімнің көмегімен тауып,түзету.
(ЕББҚЕО) тапсырма: Құмырсқа туралы жұбының көмегімен жазады. Бағалау критерийі: - түрлі жағдаяттағы қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап жазады Дескриптор: -Сөйлемдердің жалғасын тауып жазу. -Жіберілген
қателерді мұғалімнің көмегімен
тауып,түзету. 51-жаттығу. Сөзжұмбақтың шешуін табу үшін жұмбақтарды шешіп, жауабын тиісті торкөздерге жазады. Орындалған жұмысты топта жариялап оқиды. Шешуі: Көлденеңнен: 1. Боран; 2. Тамшы. Тігінен: 3. Бұлт; 4. Ө; Қ) «Құмырсқа»
тақырыбына бес жолды өлең
|
.-Мəтіннен
тірек сөздерді табады.
-Сөйлемдердің жалғасын тауып жазу. -Жіберілген
қателерді мұғалімнің көмегімен
тауып,түзету. -Сөзжұмбақты шешеді |
3 балл 3балл 1 балл 1 балл |
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы:37-жаттығу |
Сабақтан алған білімін, не үйренгенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ Қазақ тілі 3-сынып Мәтін және оның түрлері
Ашық сабақ Қазақ тілі 3-сынып Мәтін және оның түрлері
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.09.2022ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңтақырыбы |
Мəтін жəне оның түрлері. 49-51жаттығулар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау,пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау; 3.3.5.1 жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау,пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтайды -жіберілген пунктуациялық, орфографиялық, грамматикалық жəне стилистикалық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзетеді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңкезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Миға шабуыл» Кестеде жасырынған сөздерді табыңдар. -Иә, мәтін және оның түрлері.
«Конверттегі сұрақ» әдісі -Мәтін дегеніміз не? -Мәтіннің қандай түрлері бар? -Мәтін қандай бөліктерден тұрады? -Мәтіннің тақырыбы дегеніміз не? -Мәтіннің негізгі ойы дегеніміз не? -Әңгімелеу мәтінінің сұрағын ата. -Сипаттау мәтінінің сұрағын ата. -Пайымдау мәтінінің сұрағын ата. Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Мәтін және оның түрлері» |
Жақсы тілек айта -Сөзжұмбақты шешеді. -Дыбыстық талдау жасайды |
ҚБ: От шашу арқылы бір-бірін бағалау. 2 балл |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин 10 мин 10 мин |
(Ұ) «Ашық микрофон» әдісі, дәптермен жұмыс. Ойлау дағдыларының деңгейі: білу, түсіну, қолдану. 49-жаттығу. Мəтінді тыңдайды.
Мəтіннен тірек сөздерді табады. Бағалау критерийі:-Мәтіннің құрылымдық бөліктерін анықтайды.
Дескриптор: .-Мəтіннен тірек
сөздерді табады.
Сергіту сәті:"Билеп қайтайық"
Шығармашылық
үзіліс.
Сөйлемдердің жалғасын тауып жазу.Жіберілген қателерді
мұғалімнің көмегімен тауып,түзету.
(ЕББҚЕО) тапсырма: Құмырсқа туралы жұбының көмегімен жазады. Бағалау критерийі: - түрлі жағдаяттағы қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап жазады Дескриптор: -Сөйлемдердің жалғасын тауып жазу. -Жіберілген
қателерді мұғалімнің көмегімен
тауып,түзету. 51-жаттығу. Сөзжұмбақтың шешуін табу үшін жұмбақтарды шешіп, жауабын тиісті торкөздерге жазады. Орындалған жұмысты топта жариялап оқиды. Шешуі: Көлденеңнен: 1. Боран; 2. Тамшы. Тігінен: 3. Бұлт; 4. Ө; Қ) «Құмырсқа»
тақырыбына бес жолды өлең
|
.-Мəтіннен
тірек сөздерді табады.
-Сөйлемдердің жалғасын тауып жазу. -Жіберілген
қателерді мұғалімнің көмегімен
тауып,түзету. -Сөзжұмбақты шешеді |
3 балл 3балл 1 балл 1 балл |
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. Оқу тапсырмасы:37-жаттығу |
Сабақтан алған білімін, не үйренгенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













