Материалдар / Ашық сабақ қазақ тілі 4 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Ашық сабақ қазақ тілі 4 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Бастауыш пәні мұғалімдеріне
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Ақпан 2021
582
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақ жоспары

Күні:25.12.20ж

Сынып: 4

Пәні: Қазақ тілі

Пән мұғалімі: Қосжанова Г.А

Қатысқандар саны:7 оқушы

Қатыспағандар саны:0

Сабақтың тақырыбы

Қос сөздер.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.4.1. –тірексөздер мен жоспарды пайдалана отырып монолог құрау;

4.4.2.1. –күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөздер,қос сөз,қысқарған сөз)

Сабақтың мақсаттары

Барлығы:мәтін мазмұны бойынша шешім табуға бағытталған сұрақтар құрастырып және жауап бере алады..

Көбі: қос сөздерді тауып, құрамындағы өзгерістерді дәлелдейді.

Кейбірі: каллиграфиялық нормаларды сақтап, жазу техникасын жетілдіреді.

Жетістік критерийлері

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып, жауап бере алады. Қос сөздерді тауып,жасалуын түсіндіре алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Әдебиеттік оқу,дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Слайд.

Тілдік құзыреттілік

Қос сөз,шеген, шығыр, қауға.

Алдыңғы білім

Біріккен сөздер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Педагогтің әрекеті

Оқушы әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

5 минут

І. Ұйымдастыру кезеңі:

Сәлеметсіздер ме, қайырлы күн балалар!

  • Қазір қай сабақ?

  • Қазақ тілі.

  • Қандай ақын жазушы болмасын, ана тілінен нәр алған.

  • Поэзия! Менімен егіз бе едің? – деп ақиық ақын Мұқағали Мақатаев айтқандай біз сабағымызды поэзия минуттарынан бастаймыз.






  • -Міне балалар қазақ тілінің атқаратын орны ерекше, қазіргі кезде Қазақстанда тұратын барлық басқа ұлт өкілдері біздің мемлекеттік тіліміз, қазақ тілін жетік меңгеруге талпынуда.

Өткенді пысықтау.

Тест жұмысы жалпы сыныпқа.

1.Күрделі сөз дегеніміз не ?

А) Екі немесе одан да коп түбірден жасалған сөз.

Ә) Бір түбірден жасалған сөз.

2. Күрделі сөзді табыңыз

А) Көшенің шамы жанып тұр.

Ә) Ақбөкен – қызыл кітапқа енген жануар .

Б) Түн мөлшерін біле алмады.

3. Біріккен сөздер дегеніміз не?

А) Қаратпа сөз.

Ә) Екі түбірден жасалған сөз.

Б) Бір түбірден жасалған сөз.

4. Біріккен сөздерді тап.

А) Темір

Ә) Ақсақал

Б) Ағаш

5.Біріккен сөзді тап

А) Айша

Ә) Жұмыс

Б) Сарыағаш

1-оқушы.

Тілім менің тірегім, тілім менің.

Тілсіз қандай болады күнім менің?

Өз халқыма жетеді өз мәніңде,

Өз тілімде оқылса жырым менің.

2-оқушы. Тілім менің-қуатым күнім менің,

Күшім кетсе не болар ісім менің?

Тілсіз өмір бар десе түсінбедім,

Тілім менен тірлікті мүсіндедім.

3-оқушы. Тілім менің-Бабамның батырлығы да,

Махамбет пенен Абайдың ақындығы да

Дүниеге келе айқайды салған іңгәлап

Тілімде менің сәбидің батылдығы да.


Жеке жұмыс

Мадақтау

арқылы


























Басбармақ

арқылы





























Сабақтың ортасы

8 минут







1 минут









5 минут





3 минут

16 минут






-Балалар мына суретке қараңдаршы!

Не көріп тұрсыңдар?

Бұл суреттердегі заттарды бір сөзбен қалай атауға болады?

Құрал-саймандар.


Ыдыс-аяқтар.

Екі сөздің қосарланып айтылуынан жасалған сөздер қос сөздер деп аталады. Қос сөздің арасына дефис (-) қойылып жазылады. Мысалы: ата –ана, кәрі жас үп – үлкен, дүркін – дүркін, жарқ –жұрқ, бет –бетімен.

Қос сөздер - сөздердің қосарланып немесе қайталанып айтылуынан жасалған сөздер. Қос сөздің екі түрі бар: Қайталама қос сөздер және қосарлама қос сөздер.

Суретке қараңдаршы! Кімді көріп тұрсыңдар?

Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазу.1.Әке-шешем қойшы болды. 2.Айналаның бәрі бұйра-бұйра құм.

41-жаттығу. Өлеңді оқып, олардың қалай жасалып тұрғанын айт.

42-жаттығу. Мақалды оқып, жатқа жаз.

Көре-көре көсем боларсың,

Сөйлей-сөйлей шешен боларсың.

«Сәйкестендіру» .

«Миға шабуыл 44-жаттығу.

Ауызша. Сөйлем құра.

Сұрақтарға жауап береді.




Суреттердің атауын атайды.
































Не себепті, арқанды түйеге байлап қауға тартады?

Сенің ойыңша, қой бағу өте қиын ба?

Дәптермен жұмыс







Карточкамен жұмыс.






Мадақтау арқылы


слайд


















Сабақтың соңы

2 минут


Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ саалынған суреттер арқылы бағалау.


С

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы.

Мәтіннен күрделі сөздерді тауып, кестенің тиісті бағанына жаз.

Біріккен сөздер

Қос сөздер

Қысқарған сөздер




770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!