Пән/Сынып:
|
қазақ тілі 2 сынып
4/12/2020
|
Оқулық
|
1 бөлім. Ә.Е.
Жұмабаева, Г.И. Уайсова, Г.Т. Сәдуақас
|
Қай аптаның
нешінші сабағы
|
3-апта,
11-сабақ
|
Тарау немесе
бөлім атауы:
|
Мектептегі тәртіп ережелерін
құрастырамын.
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Сұраулы сөйлем. (Шегене)
|
Оқу
мақсаты:
|
2.1.3.1 күнделікті өмірде
кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара
сұхбаттасу
2.3.7.1 сөйлем түрлерін айтылу
мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолдану
(нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі)
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен
тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау
2.2.1.1 сұрақ қою арқылы (не
істеді? қандай? неліктен?) мәтін түрлерін (әңгімелеу, сипаттау,
пайымдау) және құрылымдық бөліктерін (басы, негізгі бөлім, соңы)
анықтау
|
Бағалау
критерийі:
|
Жеке тапсырмаларды орындай
алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара
алады.
|
Саралап оқыту
тапсырмалары
|
Ұжымдық
жұмыс
Жаңа тақырыптың
түсіндірілуі
|
Бірлескен жұмыс (1,2
тапсырма)
Тапсырманы ұсыну
және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету
|
Жеке
жұмыс
Тапсырманы ұсыну,
оқушылар өз бетімен орындауы
|
Уақыты
|
Кезеңдері
|
Тапсырма
|
Тапсырманың
мақсаты
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
1
минут
|
Ұйымдастыру
|
Сәйкестендіру
Сен
нешінші сыныпта оқисың? Хабарлы
сөйлем
Алақай,
ертең ата-әжем келеді!
Сұраулы
сөйлем
Арман
мен Асқар ажырамас достар. Лепті
сөйлем
Ертең
нешінші күн ,апа? Хабарлы сөйлем
|
|
|
Слайд
1
|
7-8
минут
|
Жаңа
сабақ
|
Оқылым
-Шегене деген
немене?
-Соны білгің келе
ме?
Шамалы ,азды,
шағынды
Бабалар деген
шеген.
Мұзафар
Әлімбай
Есіңе
сақта!
Сұраулы сөйлемдегі
сұраулық мағынаны білдіретін сөз басқа сөздерге қарағанда көтеріңкі
дауыспен оқылады.
|
Дескриптор:
1.
Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен
оқиды;
2.Хабарлы және сұраулы сөйлемнің
оқылуын салыстырады;
3 .
Өлеңдегі сұраулық мағынаны
білдіретін сөзді тауып айтады;
|
СМАЙЛИК,
ТҮРЛІ ТҮСТІ
ҚАРЫНДАШТАР
|
Слайд
2
|
8
минут
|
Тәжірибе
|
44-жаттығу.
Сөйлемдерді көшіріп жаз.
Кісіге қарап
орынсыз күлме.2. Сәуле
келді
ме? 3.
Сабақтан кешікпе. 4. Айдос
ауылдан келіп
пе? 5. Ешқашан өтірік
айтушы болма.
6. Қар
қалың жауды ма?
Сұраулы сөйлем
жасайтын ма,ме,ба,бе,па,пе
өзінің алдындағы сөзден бөлек
жазылады: Айгүл келді ме? Жауын басылып
па?
|
Дескриптор:
1.Қарамен жазылған сөздерді
салыстырады;
2.Сөйлем соңындағы тыныс
белгілеріне қарай сөйлемнің түрін
ажыратады;
3.Сөйлемді қатесіз көркем
жазады;
|
Бағалау
критерийлерін ұсыну
.
|
|
3
минут
|
Бекіту
|
45-жаттығу. Сызба бойынша
бір-біріңмен диалог құрыңдар.
|
Сұрақ-жауап арқылы
сұраулы сөйлемді ажыратады?
Тірек сөздер падйлану арқылы сұрақ қояды
.
|
|
|