Материалдар / Ашық сабақ Қазақстандағы индустрияландыру ( мәні мен ерекшеліктері )
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Ашық сабақ Қазақстандағы индустрияландыру ( мәні мен ерекшеліктері )

Материал туралы қысқаша түсінік
Ауыл шаруашылығын ұжымдастыру барысындағы өлкедегі тоталитарлық жүйенің күшею барысымен таныстыру; Ф.И Голощекиннің «Кіші Қазан» идеясының мәнін тарихи деректер арқылы түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
27 Ақпан 2023
146
1 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

ХХ ғасырдың 20-30- жылдарындағы Қазақстандағы индустрияландыру

Педагогтің аты-жөні:

Кужабекова Гульвира

Күні:


Сынып: 8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы индустрияландыру ( мәні мен ерекшеліктері )

Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде ?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.4.2.1. Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау

Сабақтың мақсаты:

Ауыл шаруашылығын ұжымдастыру барысындағы өлкедегі тоталитарлық жүйенің күшею барысымен таныстыру;

Ф.И Голощекиннің «Кіші Қазан» идеясының мәнін тарихи деректер арқылы түсіндіру

Құндылықтарға баулу :

Қазақстандық патратизм және азаматтық жауапкершілікке баулу

Пәнаралық байланыс :

География, дүние жүзі тарихы


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

7 мин

1.Ұйымдастыру кезеңі:


«Жылы лебіз» әдісі арқылы оқушылар арнайы QR кодты сканерлеу арқылы Mentimeter бағдарламасында көңіл күйіне сәйкес келетін сөздерді енгізу арқылы жауап береді.Сабаққа қатысушы оқушылар түгелденеді.


Оқушылар интерактив тақтада көрсетілген QR кодты сканерлеу арқылы жұмыс жасайды.

Мадақ тау

https://www.menti.com/alvwiwjkqke1


Сабақтың ортасы

30 мин




2. Үй тапсырмасын сұрау


«Кездейсоқ карта» әдісі арқылы үй тапсырмасы сұралады. Wordwall бағдарламасы арқылы тақтада көрсетілген сұраққа оқушылар жауап береді.

1.Жер-су реформасы қай жылы қабылданды ?

1921 жылы

2.Жер-су реформасының негізгі жетекшілері кім ?

А.Розыбакиев,О.Жандосов

3.1916 жылы көтеріліс кезінде қытайға көшіп кеткен қанша қазақ осы кезде елге оралды?

300 мың қазақ оралды

4.Қосшы одағы қай жылы құрылды,негізгі жетекшілері кім ?

1921 жылы құрылды, жетекшілері Ә.Жангелдин,С.Меңдешов,С.Сейфулин

5.ЖЭС-тің негізгі мақсаты қандай ?

Қираған шаруашылықты қалпына келтіру,материалдық-техникалық және әлуметтік мәдени негіз жасау

6.Ағылшын кәсіпкері Л.Уркварттың қолында болған кәсіп орындар ?

Риддер мен Екібастұздың тау-кен өндіруші кәсіп орындары

7.Қазақстан өнеркәсібін келтіру қай жылы аяқталды ?

1928 жылы

8. «Коммуна» дегеніміз не ?

Адамдардың бірлескен өмірінің түрі,оның барлық мүшелерінің мүлкін ортақтастыруға негізделген.

3.Жаңа сабақты түсіндіру

Жаңа сабақты түсіндіру барысында Қазақстандағы жаңа экономикалық саясатқа байланысты арнайы дайындалған видео үзінділер көрсетіледі.

4.Топтық жұмыс

Топтық жұмыс бойынша әр топ өзіне берілген тапсырмаларды орындайды.

1."Пазл" әдісі:

Индустрияландырудың мәні мен ерекшелігі

2."Саяси карта" әдісі:

Қазақстандағы табиғи ресурстарды зерттеу,ауыр өнеркәсібі мен ірі кәсіпорында орындардың құрлысы

3."Білім шеңбері " әдісі :

Индустрияландырудың қорытындылары

5.Сабақты бекіту

WordWall бағдарламасы бойынша “Білім бұлттары” әдісі арқылы берілген сұрақтарға жауап береді.

1.Түрксіб темір жолы қай жылы пайдалануға берілді ?

1931 жылы

2.1927-1939 жылдары салынған темір жолдар ?

Петропавл-Көкшетау,Ақмола-Қарағанды,Елек-Орал,Рубцовск-Риддер,Қарағанды-Жезқазған

3.Индустрия алыптары ?

Балқаш мыс қорту,Ащщысай полиметалл,Текелі полиметалл,Жазқазған мыс қорту комбинаты

4.Индустрияландыру жылдары тамақ өенркәсібінің ірі кәсіп орындары ?

Семей ет комбинаты,Гурев балық-консерві зауыты,Жамбыл,Мерке,Талдықорғанда қант зауыттары салынды

5.Индустрияландыру кезіндегі өндіріс озаттары кімдер ?

А.Мұрынбаев,С.Өтебаев,М.Сағыебеков,Б.Нұрмағамбетов т.б.

6.Стахановшылар қозғалысының ізбасары кім ?

Т.Күзенбаев

7.Индустрияландыруды жүзеге асырудың нәтижесі ?

Қазақстан артта қалған аграрлы өлкеден аграрлы-индустриялды республикаға айналды және Қазақстан КСРО-ның іші шикізат орталығына айналды.

6.Жұптық жұмыс

Индустрияландырудың барысы

Индустрияландырудың нәтижесі



7.Бағалау

Бағалау шкаласы:

"5" - 9-10 балл

"4" - 7-8 балл

"3" - 5-6 балл

Есімі аталған оқушылар кезекпен-кезек шығып картада шыққан сұрақтарға жауап береді.










Оқушылар видео үзіндіні зер салып тыңдайды.
























Топтар өздеріне берілген тапсырмалар бойынша жұмыс жасай отырып,сабақта алған ақпараттарымен бөліседі.











Оқушылар кезек-кезек тақтаға шығу арқылы сәйкестендіру жұмысын жасайды.
















































Оқушылар кестедегі сұрақтарға жұптаса отырып жауап береді.Ең үздік жауап берген жұпқа жоғары баға қойылады.





Сабақ барысында белсенді қатысқан оқушылар балдық жүйемен бағаланады.

Мадақтау















Мадақтау






«Ең үздік оқушы»

















Мадақ

тау















































578тг - Сатып алу
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!