|
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні |
Базенова Д.М. |
4 «Д» - сынып. |
Ю.Гагарин атындағы №29 орта мектебі |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның табиғаты. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан табиғаты туралы мәлімет бере отырып оның құндылықтары жайлы түсініктерін кеңейту.Ауызекі сөйлеу арқылы коммуникативті дағдыларын қалыптастыру , логикалық тапсырмалар негізінде оқушылардың ойлау қабілетін арттыру. |
||
|
Сабақтың міндеттері: |
1. Шығармашылық қабілеттерін, жақсылық жасай білу іскерліктерін, ойлау қабілетін дамыту, өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. 2. Табиғатты қорғауға, елін жерін сүюге тәрбиелеу. 3.Оқушыларды ізденімпаздыққа, шығармашылыққа, өз бетімен ойлауға тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
1.Қазақстанның табиғатымен танысады,нәтижелі оқытуға қол жеткізеді. 2.Өз ойын, пікірін еркін жеткізе алады. |
||
|
Оқытуда қолданылатын стратегиялар мен тәсілдер |
«Бес жолды өлең» стратегиясы, ПАЗЛ, Табиғатқа тілектер,т.б |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||
|
Сабақтың көрнекілігі |
Оқулық, интербелсенді тақта, плакат, маркер,стикер,т.б. |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі.
|
1.Шаттық шеңбер құру. Оқушылар бір – біріне тілек жолдайды 2.Топқа бөлу. Пазл әдісі арқылы топқа бөлінеді. І топ: Тірі табиғат Орман суреті ІІ топ: Өлі табиғат Таулар суреті |
Суреттерді құрастыру арқылы 2 топқа бөлінеді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау І.Қызығушылықты ояту.
|
Топ арасында сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасы сұралады. |
Топ бойынша үй жұмыстарын айтады |
|
Негізгі бөлім «Мағынаны тану»
|
Жаңа сабаққа шығу үшін оқушыларға
Қазақстанның табиғаты туралы бейнеролик
көрсетіледі.
Балалар: «Қазақстанның
табиғаты»- деп аталады. Өзен-көлдер-реки-озера Өмір сүре алмайды-не может
прожить |
Оқушылар өз ойларын айтады. Сөздікпен жұмыс жасайды.
Мәтінмен жұмыс,жұптасып, топтасып жұмыс істейді, түсінік береді.
Кластер қорғайды. |
|
Сергіту сәті |
«Көңілді күн» атты жаттығу жасау |
Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасау |
|
Қорытынды бөлім Ой- толғаныс
|
1-тапсырма. Сөздерді септеу І.«Тірі табиғат» тобы . Өсімдік, орман.
ІІ.«Өлі табиғат»
тобы.
2-тапсырма. І.«Тірі табиғат» тобы . Ағаш. «Өлі табиғат»
тобы. |
Тақтамен жұмыс жүргізеді. Дәптермен жұмыс. |
|
Бағалау |
Оқушыларды бағалау. |
|
|
Рефлексия |
Табиғатқа
тілектер |
Оқушылар тақтаға шығып стикер іледі. |
|
Үйге тапсырма |
Жаңа сөздерді жаттау,табиғат сөзін
септеу. |
Күнделіктеріне жазып алады. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазақстанның табиғаты"
Ашық сабақ "Қазақстанның табиғаты"
|
Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні |
Базенова Д.М. |
4 «Д» - сынып. |
Ю.Гагарин атындағы №29 орта мектебі |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның табиғаты. |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан табиғаты туралы мәлімет бере отырып оның құндылықтары жайлы түсініктерін кеңейту.Ауызекі сөйлеу арқылы коммуникативті дағдыларын қалыптастыру , логикалық тапсырмалар негізінде оқушылардың ойлау қабілетін арттыру. |
||
|
Сабақтың міндеттері: |
1. Шығармашылық қабілеттерін, жақсылық жасай білу іскерліктерін, ойлау қабілетін дамыту, өз ойын еркін жеткізе білуге дағдыландыру. 2. Табиғатты қорғауға, елін жерін сүюге тәрбиелеу. 3.Оқушыларды ізденімпаздыққа, шығармашылыққа, өз бетімен ойлауға тәрбиелеу. |
||
|
Күтілетін нәтиже |
1.Қазақстанның табиғатымен танысады,нәтижелі оқытуға қол жеткізеді. 2.Өз ойын, пікірін еркін жеткізе алады. |
||
|
Оқытуда қолданылатын стратегиялар мен тәсілдер |
«Бес жолды өлең» стратегиясы, ПАЗЛ, Табиғатқа тілектер,т.б |
||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
||
|
Сабақтың көрнекілігі |
Оқулық, интербелсенді тақта, плакат, маркер,стикер,т.б. |
||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс-әрекеті |
|
Ұйымдастыру кезеңі.
|
1.Шаттық шеңбер құру. Оқушылар бір – біріне тілек жолдайды 2.Топқа бөлу. Пазл әдісі арқылы топқа бөлінеді. І топ: Тірі табиғат Орман суреті ІІ топ: Өлі табиғат Таулар суреті |
Суреттерді құрастыру арқылы 2 топқа бөлінеді. |
|
Үй тапсырмасын сұрау І.Қызығушылықты ояту.
|
Топ арасында сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасы сұралады. |
Топ бойынша үй жұмыстарын айтады |
|
Негізгі бөлім «Мағынаны тану»
|
Жаңа сабаққа шығу үшін оқушыларға
Қазақстанның табиғаты туралы бейнеролик
көрсетіледі.
Балалар: «Қазақстанның
табиғаты»- деп аталады. Өзен-көлдер-реки-озера Өмір сүре алмайды-не может
прожить |
Оқушылар өз ойларын айтады. Сөздікпен жұмыс жасайды.
Мәтінмен жұмыс,жұптасып, топтасып жұмыс істейді, түсінік береді.
Кластер қорғайды. |
|
Сергіту сәті |
«Көңілді күн» атты жаттығу жасау |
Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығулар жасау |
|
Қорытынды бөлім Ой- толғаныс
|
1-тапсырма. Сөздерді септеу І.«Тірі табиғат» тобы . Өсімдік, орман.
ІІ.«Өлі табиғат»
тобы.
2-тапсырма. І.«Тірі табиғат» тобы . Ағаш. «Өлі табиғат»
тобы. |
Тақтамен жұмыс жүргізеді. Дәптермен жұмыс. |
|
Бағалау |
Оқушыларды бағалау. |
|
|
Рефлексия |
Табиғатқа
тілектер |
Оқушылар тақтаға шығып стикер іледі. |
|
Үйге тапсырма |
Жаңа сөздерді жаттау,табиғат сөзін
септеу. |
Күнделіктеріне жазып алады. |
шағым қалдыра аласыз













