|
Бөлім атауы: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың дастарқаны |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6. 2.3.1 ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату. 6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің ерекшеліктерін білу, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; - ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық ерекшеліктерін мәтіндермен танысу арқылы тану, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; - ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; -Қазақстан азаматының міндеттерін орындауға, өз елінің мүдделері мен құндылықтарын қорғауға дайын болу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; Құндылық: заң және тәртіп -қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!)
Қызығушылықты ояту.
«Ой шақыру» әдісі. Қазақ халқының қонақжайлылығы, ұлттық тағамдары туралы бейнежазба тамашалайды. https://www.youtube.com/watch?v=AjucPBmDNNk
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Қазақ халқының қонақжайлылығы, ұлттық тағамдары туралы бейнежазба тамашалайды. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі |
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы. https://www.youtube.com/watch?v=AjucPBmDNNk |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тапсырма. Мәтінді оқимыз. Берілген мәтінді мұқият оқып, ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктеріне сараптама жасаңыз.
ҚБ
3-тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар орындайды.
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады.
|
Мәтінді оқиды. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктеріне сараптама жасайды.
Мәтін бойынша жұптық жұмыс жүргізеді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Жеке тапсырма орындайды.
|
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
«Қазақтың дарқан дастарқаны»
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс
|
|
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ: Қазақтың дастарқаны 6-сынып
Ашық сабақ: Қазақтың дастарқаны 6-сынып
|
Бөлім атауы: Қазақ халқының әдет-ғұрыптары мен салт-дәстүрлері. |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 6-сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақтың дастарқаны |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6. 2.3.1 ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату. 6.4.4.3. үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
-ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің ерекшеліктерін білу, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; - ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық ерекшеліктерін мәтіндермен танысу арқылы тану, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату; - ауызекі сөйлеу этикеттері мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктерін ажырату, үстеудің мағыналық түрлерін ажырату, синонимдік қатарларын түрлендіріп қолдану. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: тәуелсіздік және отаншылдық -Қазақстанның тарихын, мәдениеті мен дәстүрлерін, оның тәуелсіздігін және оны сақтаудың маңыздылығын түсіну; -Қазақстан азаматының міндеттерін орындауға, өз елінің мүдделері мен құндылықтарын қорғауға дайын болу. Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -берілген ортақ іс үшін ұжым алдындағы жауапкершілікті түсіну; Құндылық: заң және тәртіп -қоғамды қорғау мен қауіпсіздікті қамтамасыз етудегі заң мен тәртіптің маңыздылығын білу. |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. ІІ. Жағымды психологиялық ахуал. «Мен саған сенемін, өйткені ....»(сен білімдісің!)
Қызығушылықты ояту.
«Ой шақыру» әдісі. Қазақ халқының қонақжайлылығы, ұлттық тағамдары туралы бейнежазба тамашалайды. https://www.youtube.com/watch?v=AjucPBmDNNk
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады. |
Оқушылар жағымды психологиялық ахуал жүргізеді. Қазақ халқының қонақжайлылығы, ұлттық тағамдары туралы бейнежазба тамашалайды. Оқушылар бүгінгі тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі |
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы. https://www.youtube.com/watch?v=AjucPBmDNNk |
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Тапсырма. Мәтінді оқимыз. Берілген мәтінді мұқият оқып, ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктеріне сараптама жасаңыз.
ҚБ
3-тапсырма. Деңгейлік тапсырмалар орындайды.
ҚБ «Автор орындығы». Үздік жұмыстар оқылады.
|
Мәтінді оқиды. Мәтіндегі ауызекі сөйлеу мен көркем сөйлеудің құрылымдық және жанрлық ерекшеліктеріне сараптама жасайды.
Мәтін бойынша жұптық жұмыс жүргізеді.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Жеке тапсырма орындайды.
|
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
ҚБ.Түстер арқылы бағалау.
|
6-сынып қазақ тілі оқулығы.
«Қазақтың дарқан дастарқаны»
|
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Кері байланыс
|
|
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















