Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ "Қазақтың ұлттық ойындары" 7 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
4-бөлім Қазақтың ұлттық және зияткер ойындары |
Қысқа мерзімды жоспар |
||||
Сабақ тақырыбы: Қазақтың ұлттық ойындары: |
Мектеп: БҚО Орал қ. «№50 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ |
||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Карменов М.Ш. |
||||
Сынып: 7 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар |
|||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
5.2.7.1 жарыс кезінде әділ ойнау, патриотизм және ынтымақтастыққа жататын мінез-құлық көрсету және түсіндіру |
||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Ұлттық ойындарды атай алады Ойындар арқылы өз бойына патриотизмды дамытады. ЖДЖ орындайды. |
||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Жарыс кезінде ережені қатаң сақтайды. . Қауіпсіздікті ережелерін сақтайды Қазақтың ұлттық ойындарын ажырата алады. |
|||||
Оқушылардың кейбірі орындай алады: Ынтымақтастыққа жататын мінез-құлықты көрсетеді Ойынды әділ әрі сенімді ойнайды. |
|||||
Тілдік мақсат: |
Пәндік лексика және терминалогия: Ойын –игра- game Point-очко –ұпай.Ереже- правила- rules/ Төреші – Судья – referee Сақтандыру –страховка - insurance; Төсеніш-маты– mat; Секундомер. ысқырық. орамал, |
||||
Бағалау критерийі |
Білім алушы :
|
||||
Коммуникативтік оқыту Диалог: |
Талқылауға арналған сұрақтар: 1.Қандай ұлттық ойындарды білеміз? 2.Асықты шерткендегі түсуі қалай аталады? 3.Күрестің түрлерін білемізбе? Неліктен екенін айта аласыңдар ма: Қазақ халқының тұрмысы, салт - дәстүрі, ойындары немен байланысты? Олар жануарлардың
сүйектерін қалай пайдаланды? |
||||
Блум таксономиясы: |
Қолдану |
||||
Рухани құндылықтар. Дағдылар. |
«Мәңгілік Ел» ұлттық идеясы- халқымыздың ұлы мұраты. «Қазақстандық патриотизм және азаматтық, жауапкершілік, құрмет, ынтымақтастық.». Жеке және жұппен және топпен жұмыс жасай алу қабілеті. |
||||
Пәнаралық байланыс: |
Тарихпен , ағылшын тілі, мәдениеттану |
||||
АКТ-қолдану: |
Слайды, видео ролик. |
||||
Ишара |
|
||||
Жоспар |
|||||
Сабақтың жоспарланған уақыт: |
Жоспарланған іс-әрекет: |
Ресурстар: |
|||
Сабақтың басы: 12мин. ЖДЖ: Ағылшынмен байланыс |
Сәлемдесу. Жақсы тілек - жылы жүрек» шеңбері. -Шеңберге тұрып, бір-біріне жылы тілектер айтып, бүгінгі күнге сәттілік тілеу. Топқа бөлу: І-топ ІІ-топ ІІІ-топ
1.Жүру, жүгіру жаттығулары а) спорттық жүру ә) екпін алып жүгіру б) аяақты қайшылау в) оң қапталмен г) сол қапталмен 5) оң, сол қапталмен, аяақты қайшылап д) артпен жүгіру ж) кері қарай жүру е) жүріске көшу з) демді қалпына келтіру 2. Жұптық жаттығулар
Талқылауға арналған сұрақтар: Қандай ұлттық ойындарды білеміз? Асықты шерткендегі түсуі? Күрестің түрлерін білемізбе? Неліктен екенін айта аласыңдар ма: Қазақ халқының тұрмысы, салт - дәстүрі, ойындары немен байланысты?
Олар жануарлардың
сүйектерін қалай пайдаланды? ойын –игра- game;Point-очко –ұпай; .Ереже- правила- rules; Төреші – Судья – referee; Сақтандыру –страховка - insurance; Төсеніш-маты– mat; Секундомер. ысқырық. орамал, |
Құрал –жабдықтарды қолдану
|
|||
Сабақтың ортасы: Белсенді оқыту: Тарихпен Мәдениеттену : Қолдану Саралау: Дескриптор:
|
- Халық педагогикасына және жалпы білім беретін мекемеде негізгі өміршең сала - ойын. Дәстүрлік таным-түсініктен туындайтын қазақ халқының ұлттық ойындары - баланы іс-әрекетке, адамгершілік әдепттерді игеруге, ақыл-ойын жетілдіруге,отан сүйгіштікке баулуда, салауатты өмір салтын қалыптастыруда және тәрбиелеуде тендесі жоқ құрал болып есептелінеді. Халқымыздың өмірге дені сау,мықты ұрпақ әкелуі жөніндегі өз ұрпақтарына қалдырған үлкен бай мұрасы ол- ұлттық ойындар. Күрес Асық ойыны «Соқыр теке » ойыны Тапсырма : 1.Ұлттық ойындарлың түрлерін ажыратыңыз. 2.Ұлттық ойындарға қазіргі заманауи құралдармен балама ойын құрастырыңыз. Параол ойыны, жылан ойыны т.б Жарыс кезінде әділ ойнау, патриотизм және ынтымақтастық туралы ақпаратты талқылаңыз. А-тобы Жарыс кезінде ынтымақтыққа жататын мінез-құлықтар бойында бар. Ойынды әділ ойнайды. Өз тобының жеңіуіне жағдай жасайды. В-тобы Жарыста ережені сақтай алады. Қазіргі заманауи құралдармен ойын кезінде , қауіпсіздікті сақтай алады. Ойын кезінде қабілетін шыңдай алмайды. С-тобы Ұлттық ойындарды ажырата алады. Жарыс кезінде өзінің патриоттық қасиеттерін көрсетеді. Ойын ережесін сақтай алмайды. 1. Жарыс кезінде әділ ойнауды өз тобының жеңуіне патриоттық қолдау көрсетеді және ынтымақтастыққа шақыру туралы ақпаратты талқылайды. 2.Қазіргі заманауи құралдармен балама ойын құрастырады. 3.Ұлттық ойындарды ажыратады. |
|
|||
Сабақтың соңы:
Бағалау
Кері байланыс: |
Оқушылар сабақты смайлик арқылы бағалайды. Мұғалім оқушыларды Кубк арқылы бағалайды. Блоб ағашы арқылы оқушылардың бүгінгі сабақты жеткілікті деңгейде игердіме, сабақ барысында топпен, жұптасып жұмыс жасалдыма, қандай қиыншылықтар орын алды осы блоб ағашы арқылы көрсетуге тиіс. |
|