Пән мұғалімі: Бексейтова А. Пәні: Биология. Сыныбы: 9 «ә»
Тақырыбы: «Қазіргі экологиялық жағдайлар»
|
Сабақтың мақсаты |
Күтілетін нәтиже |
|
1.Экология адамдар мен табиғат арасындағы тікелей байланысты баяндау. 2.Оқушыларға экологиялық жан-жақты білім бере отырып биология сабағына деген қызығушылығын арттыру. 3.Экологиялық тәрбие бере отырып ,оқушыларды адамгершілікке,елін,туған жерін құрметтеп,оның дамуына үлес қосуға тәрбиелеу. |
Жұптық қарым-қатынас орнату. Оқушылар жұптық жұмыста ұйымшылдыққа дағдылана бастайды және бір-бірін шынайы бағалай алуға дағдыланады. Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын,биологиялық ұғымдарды талдау,салыстырып,қорытынды жасау қабілеттерін дамытады. |
Сабақтың барысы
|
Уақыт |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
3мин |
Сәлемдеседі. Түгелдеу. |
Сабақ жоспарымен танысу. |
АКТ |
|
22 мин |
Жаңа сабақ: Дайындап келген роликтерін көрсетіп қорғап шығады. 1.Новостроевка 2.Мектеп 3.Қала 4.Канал 5.Базар. |
Әр топ өз ролигін көрсетіп жауап береді. Қорғайды. |
Слайд көрсету. |
|
5 мин |
Шығармашылықпен жұмыс. (ой бөлісу) 1.Егерде сіз табиғат қорғау министрі болсаңыз,онда.... 2.Егерде сіз аудан әкімі болсаңыз,онда.... 3.Егерде сіз ақын болсаңыз,онда.... 4.Егерде сіз суретші болсаңыз,онда.... 5.Егерде сіз жазушы болсаңыз,онда.... 6.Ауыл экологиясы туралы шығарма жазып келген оқушыларға сөз беру; |
Өз ойын жеткізу. Топпен. |
Спикерлер, плакат,маркерлер. |
|
10 мин |
Үй тапсырмасы: Постер жасау. .Экологиялық пирамида 2.Су айналымы 3.Көміртегі айналымы 4.Экожүйе типтері |
Топтық тапсырма |
Флипчарт,маркер, Қағаз қиындылары. |
|
3 мин |
Сабақты қорытындылау. «Экологиялық аппаттан құтылу жолдары». 1.Кері байланыс. А) Бүгінгі сабақтан алған әсеріңіз? Ә) Сабақта пайдаланған қай әдіс ұнады? Б) Бүгінгі сабақта не білдіңіздер? |
Бейне фильм көру. Нақтылықты,анықтық пен обьективтілікті сақтай отырып,сөзді түсіну және пайдалану. |
Бейне фильм Парақшалар,стикерлер, Бағалау парақшалары. |
|
2 мин |
Оқушыларды бағалау. Бағалау парақшаларын таратады. Оқушылар бірлесе отырып өзінің жалпы балын есептейді және жеңімпаз топты анықтайды. |
Оқушылар әр тапсырма сайын бір-бірін бағалайды. |
Үлестірмелі бағалау парақшалары. |
Оңтүстік Қазақстан Облысы Сарыағаш қаласы
№135 жалпы орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы:
«Қазіргі экологиялық жағдайлар»
Сынып: 9 «Ә»
Пән мұғалімі: Бексейтова А.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ "Қазіргі экологиялық жағдайлар"
Ашық сабақ "Қазіргі экологиялық жағдайлар"
Пән мұғалімі: Бексейтова А. Пәні: Биология. Сыныбы: 9 «ә»
Тақырыбы: «Қазіргі экологиялық жағдайлар»
|
Сабақтың мақсаты |
Күтілетін нәтиже |
|
1.Экология адамдар мен табиғат арасындағы тікелей байланысты баяндау. 2.Оқушыларға экологиялық жан-жақты білім бере отырып биология сабағына деген қызығушылығын арттыру. 3.Экологиялық тәрбие бере отырып ,оқушыларды адамгершілікке,елін,туған жерін құрметтеп,оның дамуына үлес қосуға тәрбиелеу. |
Жұптық қарым-қатынас орнату. Оқушылар жұптық жұмыста ұйымшылдыққа дағдылана бастайды және бір-бірін шынайы бағалай алуға дағдыланады. Оқушылардың оқулықпен өз бетінше жұмыс істеу дағдыларын,биологиялық ұғымдарды талдау,салыстырып,қорытынды жасау қабілеттерін дамытады. |
Сабақтың барысы
|
Уақыт |
Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушылар іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
3мин |
Сәлемдеседі. Түгелдеу. |
Сабақ жоспарымен танысу. |
АКТ |
|
22 мин |
Жаңа сабақ: Дайындап келген роликтерін көрсетіп қорғап шығады. 1.Новостроевка 2.Мектеп 3.Қала 4.Канал 5.Базар. |
Әр топ өз ролигін көрсетіп жауап береді. Қорғайды. |
Слайд көрсету. |
|
5 мин |
Шығармашылықпен жұмыс. (ой бөлісу) 1.Егерде сіз табиғат қорғау министрі болсаңыз,онда.... 2.Егерде сіз аудан әкімі болсаңыз,онда.... 3.Егерде сіз ақын болсаңыз,онда.... 4.Егерде сіз суретші болсаңыз,онда.... 5.Егерде сіз жазушы болсаңыз,онда.... 6.Ауыл экологиясы туралы шығарма жазып келген оқушыларға сөз беру; |
Өз ойын жеткізу. Топпен. |
Спикерлер, плакат,маркерлер. |
|
10 мин |
Үй тапсырмасы: Постер жасау. .Экологиялық пирамида 2.Су айналымы 3.Көміртегі айналымы 4.Экожүйе типтері |
Топтық тапсырма |
Флипчарт,маркер, Қағаз қиындылары. |
|
3 мин |
Сабақты қорытындылау. «Экологиялық аппаттан құтылу жолдары». 1.Кері байланыс. А) Бүгінгі сабақтан алған әсеріңіз? Ә) Сабақта пайдаланған қай әдіс ұнады? Б) Бүгінгі сабақта не білдіңіздер? |
Бейне фильм көру. Нақтылықты,анықтық пен обьективтілікті сақтай отырып,сөзді түсіну және пайдалану. |
Бейне фильм Парақшалар,стикерлер, Бағалау парақшалары. |
|
2 мин |
Оқушыларды бағалау. Бағалау парақшаларын таратады. Оқушылар бірлесе отырып өзінің жалпы балын есептейді және жеңімпаз топты анықтайды. |
Оқушылар әр тапсырма сайын бір-бірін бағалайды. |
Үлестірмелі бағалау парақшалары. |
Оңтүстік Қазақстан Облысы Сарыағаш қаласы
№135 жалпы орта мектебі
Ашық сабақ
Тақырыбы:
«Қазіргі экологиялық жағдайлар»
Сынып: 9 «Ә»
Пән мұғалімі: Бексейтова А.
шағым қалдыра аласыз













