Ашық сабақ "Қазіргі кезеңдегі Қазақстан республикасы Қарулы Күштерінің құрамы,әскери оқу орындары"

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ашық сабақ "Қазіргі кезеңдегі Қазақстан республикасы Қарулы Күштерінің құрамы,әскери оқу орындары"

Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл АӘД пәні оқытушы-ұйымдастырушыларына арналған қысқа мерзімді сабақ жоспары.Мектепте ашық сабақ ретінде өткізгем.Аталған ұстаздар үшін құнды деп есептеймін.
Материалдың қысқаша нұсқасы



Бекітемін:_____________________Қасенов М .Қ.

мектеп директоры

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ: Қазіргі кезеңдегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, олардың құрамы жəне атқаратын қызметтері, жоғары əскери оқу орындары, олардың əскери мамандарды даярлаудағы рөлі.

Мектеп: Тана мырза орта мектебі КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Байназаров А А

Сынып: 10

Қатысқандар:4 Қатыспағандар:0



Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

Қазіргі кезеңдегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері, олардың құрамы жəне атқаратын қызметтерін біледі, жоғары əскери оқу орындарын ажыратады, олардың əскери мамандарды даярлаудағы рөлін түсінеді..

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады: Қазіргі кезеңдегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрлерін біледі.Қарулы Күштердің құрамы мен атқаратын қызметтерін түсінеді.Жоғары әскери оқу орындарының атауларын біледі


Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрлерін ажыратады,сипаттама жасай алады. Қарулы Күштердің құрамы мен атқаратын қызметтерін ажыратады.Жоғары әскери оқу орындарын ажыратады.


Кейбір оқушылар орындай алады: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің түрлерін жіктейді,оларға жеке жеке сипаттама жасайды.Қарулы Күштердің атқаратын қызметтеріне сараптау жасай алады.Жоғары әскери оқу орындарының құрылымын,жұмысын терең ұғынады.

Тілдік мақсаты:





Оқушылар орындай алады:

-Қазіргі кезеңдегі Қарулы Күштер қызметінің маңызын түсінеді ,әңгімелейді.

-Қарулы Күштердің құрамын ажыратып,атқаратын қызметін талқылайды,аударма сөздерді біледі.

-Жоғары әскери оқу орындарын біледі,олпрдың орысша ,ағылшынша аталуларын біледі.


Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: «Қарулы Күштер», «Қарулы Күштер құрамы», «Әскери оқу орындары», «Әскери мамандар» , «Курсанттар» , «Әскери мамандықтар» тағы басқа сөздер


Талқылауға арналған тармақтар:

  1. Қазіргі кезеңдегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері? деген ұғымды қалай түсінесің ?

  2. Қазақстан Қарулы Күштерінің түрлерін атап бер,сипаттама жаса?

  3. Әскери оқу орындарын ата,қайда орналасқанын айт?

  4. Әскери мамандықтарды жікте?


Жазуға ұсыныс: Еліміздегі әскери оқу орындары туралы, олардағы мамандықтар туралы тұжырымдама жаз


Алдыңғы оқу

Мемлекеттің қауіпсіздігін қамтамасыз етудегі Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің ролін біледі. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері– отансүйгіштік жəне көпұлттылық мектебі екенін ұғынады. Әскери анттың ,Қарулы Күштердің рəміздерінің және əскери бөлімнің туының маңызын түсінеді.

Жоспар

Жоспарланған уақыт:

Жоспарланған жаттығулар:

ресурстар

Басы

5 минут

1.Бөлімшені сапқа тұрғызу,бөлімше командирінің рапортын қабылдау,сәлемдесу,оқушылардың сыртқы бітімін тексеру,саптық жаттығу әдістерін қайталау

Оқушыларды «рәміз» және «ту» сөздері арқылы жұпқа бөлу



1.«Серпілген сауал» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру

1. Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері– отансүйгіштік жəне көпұлттылық мектебі деген не?

2.Әскери ант қашан қабылданды.


Далалық әскери форма



Ортасы

25 минут


Жаңа сабақ Мақсатты айқындау арқылы бүгінгі тақырыпты білуде өздері мақсат қояды

1 тапсырма «Пазл әңгіме» әдісі

Берілген мәтін бөліктерінен әңгіме құрау

  1. Қазақстанның Қарулы Күштері деген не,олардың құрамы мен атқаратын қызметін айтыңдар?

  2. Жоғары әскери оқу орындары туралы әңгімеле,олардың әскери мамандар даярлаудағы ролін айтыңдар?


Дескриптор:

-Әңгіме құрастыра алады.

+\-

-Әңгімені қорытындылайды

+\-

2 тапсырма

«Қазына іздеу» әдісі

Оқушыларға іздейтін қазыналарының сипаттамалары беріледі.


Дескриптор:

Тапсырманы орындай алады

+\-






3 тапсырма «Табу» әдісі»

Оқушыларға табу сөзі бар картішкелер таратылады


Дескриптор:

Тапсырманы орындай алады

+\-








Әңгіме құрау











Қазына жинау









табу


Аяқталуы

5 минут




5 минут

Бекіту ВЕНН диаграммасы

1.Құрлық әскерлері-Әуе қорғанысы күштері

2.Әскери оқу орындары-Азаматтық оқу орындары



Кері байланыс

«Светофор» әдісі

Үйге тапсырма «Тест «сұрақтарын дайындау



салыстыру







Рефлексия






Қорытынды бағамдау:

Қандай екі нәрсе табысты болды:

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды:

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектесетінін білдім:







Қосымша ақпарат

Саралау:

Пән аралық байланыс,АКТ-мен байланыс



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2017
905
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі