Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Ашық сабақ Қисықсызықты трапецияның ауданы 11 сынып
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспарлаудың бөлімі:11.1В. Алғашқы функция және интеграл Күні: Сынып:11 |
Мектеп: “Амангелді орта мектебі” КММ Мұғалімнің аты-жөні:Амренова Ш.У. Қатысқандар: Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: |
Қисықсызықты трапеция және оның ауданы. Анықталған интеграл. |
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
11.3.1.6-қисықсызықты трапецияның анықтамасын білужәне оның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласын қолдану. |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: қисықсызықты трапецияның анықтамасын. Қисықсызықты трапецияның ауданын табу және Ньютон-Лейбниц формулаларын біледі Оқушылардың басым бөлігі: есеп шығару барысында қисықсызықты трапецияның ауданын табады және Ньютон-Лейбниц формуласын қолданады. Кейбір оқушылар: Қисықсызықты трапеция және оның ауданы,Ньютон-Лейбниц формуласын қолдана отырып есептерді талдай алады. |
Бағалау критерийі |
қисықсызықты трапецияның анықтамасын біледі және оның ауданын табу үшін Ньютон-Лейбниц формуласын қолданады |
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Қисықсызықты трапецияның ауданын табуды және Ньютон-Лейбниц формуласын сипаттап, түсіндіреді. Пәнге қатысты лексика мен терминология: Алғашқы функция, анықталған интеграл, қисықсызықты трапеция, Ньютон-Лейбниц формуласы Диалогқа, жазылымға қажетті тіркестер: 1. Қисықсызықты трапеция деп ... 2.Анықталған интеграл деп ... 3.S=F(b)-F(a) формула ... формуласы. 4. формуласы ... |
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясының “Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана” 1-құндылығы негізінде тарихымызды дәріптеуге баулу. |
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
Алдыңғы білім |
Алғашқы функция және анықталмаған интегралдар, қисықсызықты трапеция ауданын табу. |
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
Жоспарланған кезеңдер |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||
Басталуы (10мин) |
Ұйымдастыру:
1.«Үшбұрыш» 2.«Төртбұрыш» 3.Үй тапсырмасын тексеру: Үйге берілген тапсырманы өзара екі оқушы бір – бірімен дәптерлерін ауыстыру арқылы тексеруді ұйымдастыру. №1.53 Үй тапсырмасының дұрыс шешімі интербелсенді тақтада көрсетіледі. 4.«Жұбын тап» әдісі арқылы алдыңғы тақырып бойынша анықталмаған интеграл формулаларын сұрау.
|
Алгебра және анализ бастамалары авторы Ә.Н.Шыныбеков 2020ж
|
||||||||||||||||
|
|
|
||||||||||||||||
Ортасы (25мин) |
5.Видео арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру «Түсіндір, сұра, бақыла» әдісі арқылы оқушылар қисықсызықты трапецияның анықтамасын және ауданын табу формуласын, Ньютон-Лейбниц формуласын және есепте қолдануын талдайды. ҚБ: оқушылар бірін - бірі бағалайды. 6.Сергіту сәті: «Суреттерге әрекет» ойыны Көрсетілген суреттегі оқиға бойынша жасайтын әрекеттерін қимылмен көрсету 1. 2. 3. 4. 7.«Джиксо» әдісі арқылы жаттығулар орындау (деңгейлік, топпен жұмыс): А деңгейі 1.y=f(x) функциясының графигімен, x=a, x=b түзулерімен және абсциссалар өсімен шектелген қисықсызықты трапецияны кескіндеңдер. 1) y=x2, a=1, b=3 2)y=4x-x2, a=2, b=4 Дескриптор 1.Бір координаталық жазықтыққа берілген қисықтардың графикгін саламыз; 2.графигі жоғарыдан қисықсызықты трапецияны шектейтін функцияның алғашқы функцияларының бірін анықтаймыз; 3. қисықсызықты трапецияның төменгі табаны болатын кесіндінің шеткі нүктелерінің координаталарын анықтаймыз; 4.S=F(b)-F(a) формула бойынша қисықсызықты трапецияның ауданын табамыз. В деңгейі Қисықтармен шектелген фигураны кескіндеп, ауданын табыңдар.
Дескриптор 1.бір кординаталық жазықтыққа y=f(x) және y=g(x) (f(x)≥ g(x)) функияларының графиктерін саламыз. 2.функциялардың графиктерінің қиылысу нүктелерінің абсциссаларын табу үшін екі функцияны теңестіріп х1,х2 тауып алу керек. 3. S=(F(b)-G(b)) – (F(a)- G(a)) формула бойынша қисықсызықты трапецияның ауданын табамыз. Мұндағы F(x) және G(х) функциялары – сәйкесінше y=f(x) және y=g(x)-тің алғашқы функцияларының бірі. C деңгейі Анықталғанинтегралды есептеңдер: 1) 2) Дескриптор 1.Интеграл астындағы функцияның алғашқы функциясын табу 2. Ньютон-Лейбниц формуласын пайдаланып есепті шығарады. ҚБ: “Екі жұлдыз бір тілек” әдісі арқылы бағаланады. |
https://www.youtube.com/watch?v=DbMnA1pBmYw 1.https://f.azh.kz/news/48945.jpg 2.https://ds02.infourok.ru/uploads/ex/0974/0008bc03-d4d1ba4b/img18.jpg 3. https://fb.ru/misc/i/gallery/46724/1782405.jpg 4. http://old.baq.kz/storage/1e/1ebdb9c414c941e453ecc81b28adf69f.jpg |
||||||||||||||||
Аяқталуы (5мин) |
8.Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар Бағалау критерийлері: №1.77 Анықталған интегралдың мәнін көрсетіңдер: 1) 2) 3) Дескриптор 1.Интеграл астындағы функцияның алғашқы функциясын табады 2. Ньютон - Лейбниц формуласын пайдаланып есепті шешеді ҚБ: «плюс,минус» әдісі. 9 .Рефлекcия «Тазалық кері байланысы» 10.Үйге тапсырма: №1.72, №1.79
|
Алгебра және анализ бастамалары авторы Ә.Н.Шыныбеков 2020ж |
||||||||||||||||
Қосымша ақпарат: |
||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – сіз оқушылардың материялды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||
Білім деңгейі әртүрлі оқушыларға арналған есептер беру арқылы саралаудың «тапсырмалар» тәсілін, тақырыпты игеру барысында көмек қажет етеін оқушыларға саралаудың «диалог және қолдау көрсету» тәсілін пайдалану арқылы оқу мақсатына жетуіне көмектесемін |
«екі жұлдыз бір тілек» әдісі «Тазалық кері байланысы» әдісі |
Оқушыларды топтастыру және сергіту сәтін өткізу кезінде қауіпсіздік ережесін сақтаймын. |
||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
|
|||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді ( оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |