Сабақ жоспары
|
|
Мектеп: "І.Жансүгіров атындағы орта мектебі"КММ |
|||||||
|
Күні:23.01.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Зулунова И.А. |
|||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қиял мен шындық бірлігі 2-ші сағаты |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. 5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Негізгі ақпаратты сақтай отырып, жинақы мәтін жазады.
|
|||||||
|
Тілдік дағдылар |
Қиял мен шындық бірлігі, суретшілер. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сабақ оқушылардыңбойына топтық, жұптық жұмыс жасау барысында бірін-бірі тыңдай білу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дарыту, бірін-бірі бағалауы кезінде академиялық әділдік саясатын ұстануға үйретуге бағытталған. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйенеді, тарихи тұлға туралы білімдерін толықтырады. |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Жоспарланғансабақ кезеңдері |
Сабаққа жоспарланған іс-әрекеттер |
Дереккөздері |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
5 минут
10 минут |
Психологиялық ахуал «Мен сізді жақсы көремін, себебі...»тренингі Амандасу,тілектер айту,жақсы сөздер сөйлеу;
Суреттер арқылы топқа бөлу. І-топ "Фотосурет" ІІ-топ "Картина" Қызығушылық ояту сұрақтары Балалар, өткен сабақтарда қандай әлемдік және Қазақстандық суретшілермен таныстық? Суретші Бен Хейн туралы не білеміз? Бен Хейн-Бельгия суретші, тілші. Ағылшын, француз, орыс испан т.б. тілдерді жетік меңгерген. 1983 жылы Абиджан деген жерде, Кот д, Ивуар мемлекетінде дүниеге келген. Қазірде суретшінің коллекциясында 100-ге тарта картиналар бар. Олардың тақырыбы: махаббат, еркіндік, достық, өлімнен кейінгі өмір. Суретші Бен Хейн фотосурет пен қарындашпен салған суреттерді біріге отырып, қиял мен шындықтың араласқан әлемін жасап шығарды. Қар кесегі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Зат есім дегеніміз не? Зат есімнің түрлері қандай? Бен Хейн деген кім?
Оқулық тапсырмалары 6-тапсырма ТЖ "Еркін микрафон" әдісі арқылы репортаж дайындаймыз "Фотасурет" тобы 3 сұрақ "Картина" 3 сұрақ Мәтін мазмұнына сүйеніп, Бен Хейнмен сұхбат құрап жаз. Әңгімені 10-12 сөйлеммен жаз. Сұхбатта зат есімдерді қолданып, оларды түрлеріне ажырат. |
Слайд
Бас бармақ арқылы бағалайды. |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут
7 минут |
"Карусель" әдісі арқылы 8-тапсырма. ТЖ және ӨЖ Бен Хейн салған төмендегі суретке қарап, сипаттамалық мәтін құрап жаз. Мәтінде зат есімнің мағыналық түрлерін қолдан.
"Буриме" әдісі арқылы 10–тапсырма. Мына сөздер мен сөз тіркестерін кірістіріп, шағын мәтін құрап жаз: теңіз жағасы, балық аулау, терең ой, ғажайып көрініс, үлкен олжа. ДЕСКРИПТОРЛАР
Қорытынды сөз Синквейн әдісі "Фотосурет" тобы "Қиял" сөзі "Картина" тобы "Шындық" сөзі |
Презентация
Сызғыш әдісі арқылы бағалайды. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Мұғалім сабақ соңында оқу мақсатына қайта оралып, оған қаншалықты жеткендіктерін талқылап, кері байланыс береді.
Білім теңізіне кеме жіберіңіз.
Үйге тапсырма 11- тапсырма Оқушыларды бағалау |
Стикерлер арқылы бағалау.
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||||
|
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ашық сабақ Қиял мен шындық бірлігі
ашық сабақ Қиял мен шындық бірлігі
Сабақ жоспары
|
|
Мектеп: "І.Жансүгіров атындағы орта мектебі"КММ |
|||||||
|
Күні:23.01.2020 |
Мұғалімнің аты-жөні: Зулунова И.А. |
|||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қиял мен шындық бірлігі 2-ші сағаты |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/А5. Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру. 5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу. |
|||||||
|
Бағалау критерийлері |
- Негізгі ақпаратты сақтай отырып, жинақы мәтін жазады.
|
|||||||
|
Тілдік дағдылар |
Қиял мен шындық бірлігі, суретшілер. |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Сабақ оқушылардыңбойына топтық, жұптық жұмыс жасау барысында бірін-бірі тыңдай білу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дарыту, бірін-бірі бағалауы кезінде академиялық әділдік саясатын ұстануға үйретуге бағытталған. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Бейнелеу өнері |
|||||||
|
Бастапқы білім |
Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйенеді, тарихи тұлға туралы білімдерін толықтырады. |
|||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||
|
Жоспарланғансабақ кезеңдері |
Сабаққа жоспарланған іс-әрекеттер |
Дереккөздері |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
5 минут
10 минут |
Психологиялық ахуал «Мен сізді жақсы көремін, себебі...»тренингі Амандасу,тілектер айту,жақсы сөздер сөйлеу;
Суреттер арқылы топқа бөлу. І-топ "Фотосурет" ІІ-топ "Картина" Қызығушылық ояту сұрақтары Балалар, өткен сабақтарда қандай әлемдік және Қазақстандық суретшілермен таныстық? Суретші Бен Хейн туралы не білеміз? Бен Хейн-Бельгия суретші, тілші. Ағылшын, француз, орыс испан т.б. тілдерді жетік меңгерген. 1983 жылы Абиджан деген жерде, Кот д, Ивуар мемлекетінде дүниеге келген. Қазірде суретшінің коллекциясында 100-ге тарта картиналар бар. Олардың тақырыбы: махаббат, еркіндік, достық, өлімнен кейінгі өмір. Суретші Бен Хейн фотосурет пен қарындашпен салған суреттерді біріге отырып, қиял мен шындықтың араласқан әлемін жасап шығарды. Қар кесегі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Зат есім дегеніміз не? Зат есімнің түрлері қандай? Бен Хейн деген кім?
Оқулық тапсырмалары 6-тапсырма ТЖ "Еркін микрафон" әдісі арқылы репортаж дайындаймыз "Фотасурет" тобы 3 сұрақ "Картина" 3 сұрақ Мәтін мазмұнына сүйеніп, Бен Хейнмен сұхбат құрап жаз. Әңгімені 10-12 сөйлеммен жаз. Сұхбатта зат есімдерді қолданып, оларды түрлеріне ажырат. |
Слайд
Бас бармақ арқылы бағалайды. |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут
7 минут |
"Карусель" әдісі арқылы 8-тапсырма. ТЖ және ӨЖ Бен Хейн салған төмендегі суретке қарап, сипаттамалық мәтін құрап жаз. Мәтінде зат есімнің мағыналық түрлерін қолдан.
"Буриме" әдісі арқылы 10–тапсырма. Мына сөздер мен сөз тіркестерін кірістіріп, шағын мәтін құрап жаз: теңіз жағасы, балық аулау, терең ой, ғажайып көрініс, үлкен олжа. ДЕСКРИПТОРЛАР
Қорытынды сөз Синквейн әдісі "Фотосурет" тобы "Қиял" сөзі "Картина" тобы "Шындық" сөзі |
Презентация
Сызғыш әдісі арқылы бағалайды. |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут
|
Рефлексия Мұғалім сабақ соңында оқу мақсатына қайта оралып, оған қаншалықты жеткендіктерін талқылап, кері байланыс береді.
Білім теңізіне кеме жіберіңіз.
Үйге тапсырма 11- тапсырма Оқушыларды бағалау |
Стикерлер арқылы бағалау.
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау |
||||||
|
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














