Қысқа мерзімді сабақ жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;.. және 0,1; 0,01; 0,001;.... сандарына көбейту
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Серік А. |
|
Күні: |
25.02.2025ж |
|
Сыныбы: |
5 «в» Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;.. және 0,1; 0,01; 0,001;.... сандарына көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.29 ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы ондық бөлшектерді 10,100,1000... және 0,1; 0,01; 0,001 т.с.с көбейту және бөлу, оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. Өткен бөлімді еске түсіру |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қазына аралына саяхат жасаймыз 3. «Қар ұшқыны» әдісі арқылы топқа бөлу. 4. Үй жұмысын тексеру. Миға шабуыл әдісі. Umaigra платформасы бойынша ондық бөлшек тақырыбынан есептер Сабақтың мақсатын хабарлап айту.
|
Амандасады. Бір-біріне тілек айтады. Топқа бөлінеді. Өз жұптарын арқылы тексеріп шығады арқылы тексереді. Сұрақтарға жауап береді. |
Бір-бірлерін бағалайды 2 балл Ынталандыру сөздері: Жарайсың! Дұрыс айтасың! |
Оқулық, жұмыс дәптері, ДК экраны
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 33 мин. |
Жаңа тақырыппен таныстырады және түсіндіреді.
“Тарсия
әдісі”
арқылы ДК экранда немесе
слайдта берілген тапсырманы орындатады,
бақылайды, бір мысалмен үлгі
көрсетеді. Соңында тексереді.
|
Оқушылар зейіндерін ашып жаңа тақырыпты түсінеді.
ДК экранда немесе слайдта берілген тапсырмамен танысып, топппен бірге орындайды . |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді. |
Бейне сабақ https://youtu.be/KN0PYbjAYUE?si=CPo6R7CDkerRusSJ ДК экраны Тарсия әдісінің құралдары
Слайд. |
|
|
|
Дескриптор бойынша тапсырманы орындайды.
1 тапсырма жауабы: 2 тапсырма жауабы: 0,12 |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл |
«PISA» тапсырмалар жинағы |
|
|
«Додекаэдр ойыны»
|
Додекаэдрдің әр бетіндегі іс-әрекеттерді қайталайды. |
|
Додекаэдр көрнекілігі |
|
Сабақтың ортасы 33 мин. |
” Сәйкестендіру тестін” Wordwall платформасымен орындатады, бақылайды. Соңында тапсырманы тексереді. |
ДК экраннан берілген тапсырмамен танысып орындайды. |
Платформа арқылы өз жетістіктерін көреді Дескриптор: Жалпы - 3 балл
|
ДК экраны Слайд |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин. |
«Қоржын » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Оқушылардан жоғарыда айтылған әдіспен кері байланысын алады.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Үй тапсырма. Бағалау |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін түрлі түсті асықты қоржынға салу арқылы білдіреді және сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Транспортир» әдісі арқылы бағалайды. Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ашық сабақ қмж Ондық бөлшектерді 10,100,1000…және 0,1;0,01;0,0001… сандарына көбейту және бөлу
Ашық сабақ қмж Ондық бөлшектерді 10,100,1000…және 0,1;0,01;0,0001… сандарына көбейту және бөлу
Қысқа мерзімді сабақ жоспар
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;.. және 0,1; 0,01; 0,001;.... сандарына көбейту
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Серік А. |
|
Күні: |
25.02.2025ж |
|
Сыныбы: |
5 «в» Қатысушылар саны: 18 Қатыспағандар саны: 0 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ондық бөлшектерді 10; 100; 1000;.. және 0,1; 0,01; 0,001;.... сандарына көбейту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.2.29 ондық бөлшектерді 10, 100, 1000 және 0,1; 0,01; 0,001 көбейту ережелерін қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Сыни тұрғыдан ойлау арқылы ондық бөлшектерді 10,100,1000... және 0,1; 0,01; 0,001 т.с.с көбейту және бөлу, оқушылардың өз ойын толық, дұрыс жеткізе білу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 мин. Өткен бөлімді еске түсіру |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Қазына аралына саяхат жасаймыз 3. «Қар ұшқыны» әдісі арқылы топқа бөлу. 4. Үй жұмысын тексеру. Миға шабуыл әдісі. Umaigra платформасы бойынша ондық бөлшек тақырыбынан есептер Сабақтың мақсатын хабарлап айту.
|
Амандасады. Бір-біріне тілек айтады. Топқа бөлінеді. Өз жұптарын арқылы тексеріп шығады арқылы тексереді. Сұрақтарға жауап береді. |
Бір-бірлерін бағалайды 2 балл Ынталандыру сөздері: Жарайсың! Дұрыс айтасың! |
Оқулық, жұмыс дәптері, ДК экраны
Слайд |
|
Сабақтың ортасы 33 мин. |
Жаңа тақырыппен таныстырады және түсіндіреді.
“Тарсия
әдісі”
арқылы ДК экранда немесе
слайдта берілген тапсырманы орындатады,
бақылайды, бір мысалмен үлгі
көрсетеді. Соңында тексереді.
|
Оқушылар зейіндерін ашып жаңа тақырыпты түсінеді.
ДК экранда немесе слайдта берілген тапсырмамен танысып, топппен бірге орындайды . |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл 1. Ондық бөлшекті натурал санға көбейтеді. |
Бейне сабақ https://youtu.be/KN0PYbjAYUE?si=CPo6R7CDkerRusSJ ДК экраны Тарсия әдісінің құралдары
Слайд. |
|
|
|
Дескриптор бойынша тапсырманы орындайды.
1 тапсырма жауабы: 2 тапсырма жауабы: 0,12 |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл |
«PISA» тапсырмалар жинағы |
|
|
«Додекаэдр ойыны»
|
Додекаэдрдің әр бетіндегі іс-әрекеттерді қайталайды. |
|
Додекаэдр көрнекілігі |
|
Сабақтың ортасы 33 мин. |
” Сәйкестендіру тестін” Wordwall платформасымен орындатады, бақылайды. Соңында тапсырманы тексереді. |
ДК экраннан берілген тапсырмамен танысып орындайды. |
Платформа арқылы өз жетістіктерін көреді Дескриптор: Жалпы - 3 балл
|
ДК экраны Слайд |
|
|
|
|
|
|
|
Сабақтың соңы Кері байланыс 5 мин. |
«Қоржын » әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Оқушылардан жоғарыда айтылған әдіспен кері байланысын алады.
Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады. Тиімділігі: Тақырып бойынша оқушылардың пікірін анықтайды. Жинақталған деректердің құнды болуын қадағалайды. Үй тапсырма. Бағалау |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін түрлі түсті асықты қоржынға салу арқылы білдіреді және сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім оқушыларды «Транспортир» әдісі арқылы бағалайды. Сонымен қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
|
||||
шағым қалдыра аласыз



















